Skocz do zawartości

Zdjęcie

słup energetyczny kasacja.

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:00

słup energetyczny kasacja. witam,

chciałbym zasięgnąć opinii na temat kasacji słupa energetycznego. chce postawić garaż (dość spory) ale przeszkadza mi słup. mieszkam na końcu linii i jest to ostatni słup od którego idzie linia do domu. wymysliłem sobie by go całkiem skasować i zrobić przyłącze do nowo pobudowanego garażu a już potem do domu. wymiary podałem na mapie i

chciałbym wiedzieć jaki byłby koszt takiej przeróbki i co o tym sądzicie?? oczywiście zgodnie z planem

mapa <link>

p.s. czarne to już istniejące budynki, stara instalacja elek.(lini, słupy)
niebieskie woda, hydrant
czerwone to plany garażu i nowego przyłącza
fiolet chwilowe przyłącze ( linka fińska i drewniane słupy, elektryk pow. ze dzień roboty i około 500-1000 zł za to)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
słup energetyczny kasacja. Dzisiaj, 14:48
  •  

#2 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:09

słup energetyczny kasacja. No wiec tak kolego pracy nie ma z tym aż tak dużo, ale demontując słupy na własną rękę trzeba mieć świadomość że działa się na własności zakładu energetycznego (chyba że linia jest konsumentowa). Zależy z jakiego rejonu jest i kto jest właścicielem czy np. Enea, Energa, Tauron itp. bo procedury są różne Żeby zrobić to prawnie to na pewno nie obędzie się bez masy uzgodnień i projektu wszystko jak to się ładnie określa "kosztem i staraniem klienta" :D

Edytowany przez 1012, 16 styczeń 2013 - 20:10.

#3 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:17

słup energetyczny kasacja. no wiem że na mój koszt , ale to bedzie tak.
najpierw nowe przyłącze :prowizorka z ominięciem tegoż słupa do licznika
potem przeniesienie licznika i chyba nowe przyłącze " koszt nowego przyłacza to około 3 tys.

nie wiem tylko czy potrzeba jakieś plany zezwolenia na tymczasowe przyłaczenie??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:24

słup energetyczny kasacja. Tak na tymczasowe zasilanie potrzeba zezwolenia i wiąże się to ze zmiana licznika przynajmniej tak to działa na terenie Enea. Większy kłopot w tej kasacji słupa, potrzeba projektu, planu wyłączenia itp. i najpierw muszą się na to zgodzić a wcale nie muszą. Gdy zrobisz to na własną rękę sprawa może się rypnąć bo raz na jakiś czas linie są inwentaryzowane albo jakiś miły sąsiad Cię zgłosi :P

#5 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:33

słup energetyczny kasacja. ja musze jeszcze sprawdzić czy oni te słupy postawili legalnie.
dziadek nie pamięta jak to było, ojciec wtedy był mały a potem nie sprawdzał tego.
Jeżeli nie to mam ich w garści bo na łąkach mam 5 słupów i łączą one połowe wsi więc jak nie mają zezwolenia to niech zabierają je albo na swój koszt zrobią mi tak jak chce. tylko czy mają zezwolenie...... ciekawe.....

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:39

słup energetyczny kasacja. A ja napiszę jak zrobił sąsiad, dogadał się z pracownikami ZE że jak będą w okolicy to przesuną słup po "cichu".

Sytuacja identyczna słup ostatni zasilający gospodarstwo zainteresowanego.

Kosztu nie pamiętam, ale nie był jakiś kolosalny bo to było jakieś 8 lat temu.

Odnośnie inwentaryzacji lini to tego to już bym bał się najmniej, prędzej życzliwego sąsiada (ale jak będzie przekopywał łopatą to sąsiad się zainteresuje jak przyjedzie ekipa to się nie domyśli że coś jest nie tak).

Edytowany przez Sadek, 16 styczeń 2013 - 20:45.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:43

słup energetyczny kasacja. To są zagmatwane sprawy, wiele osób ma pobudowane słupy i nieuregulowane kwestie odpłatnej służebności gruntów, jeśli sam wymierzysz sprawiedliwość to konsekwencje mogą być opłakane bo ta sieć już istnieje od xxx lat. Jest opcja walczyć o odszkodowanie ale potrzeba czasu a często nawet pomocy prawnika. Jednak sprawa Twojej przebudowy to inny temat i dam Ci 100% gwarancji, że gdy na wstępie zaczniesz zastraszać i wylewać swoje żale to skomplikują Ci sprawę najbardziej jak to możliwe

#8 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:46

słup energetyczny kasacja. u mnie elektryk (też z ZE) powiedział że teraz taka przyjemność po cichu kosztuje 10 tys. ( podejrzewam ze leg. nie bedzie mniej) , a chce zrobić to legalnie zeby w planach go nie było i zebym zrobil plany na garaż.

jest też opcja ze robie to po cichu (przesuwam go o 3-5 m) zgłaszam ze jest błąd w planach sprzed 30-40 lat, że słup stoi 5 m w prawo niż na tych planach oni nanosza poprawke i robie plan na garaż. tak chyba będzie najlepiej

u mnie sąsiedzi to ZERO problemu. jeszcze za flaszke to się mi podpiszą że tak jest od xx lat i przyjdą pomóc go przesuwać.
elektrycy z ZE robili mi przeniesienie licznika po cichu i właśnie sie pytałem ich ile taka przyjemnośc z tym słupem. i powiedzieli że dzień roboty i ja sie nawet nie dotykam za te 10 tys.

Edytowany przez everto, 16 styczeń 2013 - 20:49.

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:46

słup energetyczny kasacja. Prędzej 18 :D -teraz się boją.Mam podobną sytuację-kiedyś nawet wystosowałem pisemko, przyjechał gość z ZE i wycenił mi koszt takiej operacji na jedyne...13 tys netto ;[ .Znajomy (szef sporawej firmy elektroenergetycznej)-powiedział że zrobiłby mi coś takiego za 2 tys-ale niestety bez pozwolenia z ZE bez szans.

#10 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:50

słup energetyczny kasacja. Nawet jak jest błąd w planach to i tak na takie przesunięcie potrzebny jest projekt geodeta itp. Najśmieszniejsze jest to, że sama przebudowa idzie szybko i relatywnie tanio papiery najwięcej kosztują :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:55

słup energetyczny kasacja. ja pytałem się ich w paż. 2012. powiedzieli że robią takie coś bez przerwy. po cichu sprawa wygląda tak:
odlączają dom ( u mnie o tyle dobrze ze jestem ostatni), przenoszą STARY słup w nowe miejsce i podłączają. A z planami mam o tyle dobrze że ten słup jest zaznaczony nawet teraz źle i to pi razy oko, bez żadnych odległości od budynków obecnie.

a ja nie bede zgłaszał przesunięcia tylko żeby zrobili dokładne mapy.

Edytowany przez everto, 16 styczeń 2013 - 21:05.

#12 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 20:59

słup energetyczny kasacja. No to ok. Najlepiej takie sprawy załatwiać z kimś z pogotowia energetycznego i to ze starej gwardii :lol: Chłopaki mają jaja, kiedyś takie rzeczy robiło się hurtowo (wiem z opowiadań) teraz coraz trudniej , kapownictwo się szerzy :lol:

#13 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:12

słup energetyczny kasacja. podejrzewam ze tak bedzie najlepiej i najtaniej.
a wogóle u mnie w okolicy to wszyscy robią co chcą. Kiedyś każdy podlewał ogródki, poił krowy na wypasie i brał wode do oprysku z hydrantu. i wychodziły cyrki. suma z liczników byłe zużyte np. 10m3 a na głównym liczniku w orzepompowni było 20m3. wójt zażądził że ten nadmiar pokryją wszyscy mieszkańcy po równo. podniesła sie wżawa i upadl pomysł. no to że plombują hydranty i kara za zerwanie 5 tys zł. plomby zerwali wszyscy po 3-4 mie. nadeszła nowa kadencja. nadgorliwy wójt poszedł w odstawke. wybrano nowego który nic z tym nie robi tylko płaci za nadwyżke z kasy gminy (co śmieszne i tak wszyscy za tą nadwyżke płacimy tylko nie bezpośrenio) i nam sie żyje dobrze a i wójt jest szanowany XD

p.s pamiętam jak my sie podłączaliśmy do wodociągu. to facet nawet z wodociągu pytał sie czy zrobić nam "samoistny kran do podlewania ogródka przed licznikiem" ale ojciec stwierdził że nie. Czaicie sam zaproponował XD

Edytowany przez everto, 16 styczeń 2013 - 21:18.

#14 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:16

słup energetyczny kasacja. To tylko się cieszyć, że takie piekiełka jeszcze istnieją u nas zanim byś opryskiwacz napełnił już byłoby zgłoszone :lol:

#15 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:26

słup energetyczny kasacja. u nas są ludzie życzliwi.... jeszcze.

chociaz nie... powiem tak. Każdy na każdego jak coś ma haka.

Edytowany przez everto, 16 styczeń 2013 - 21:28.

#16 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:55

słup energetyczny kasacja. U nas dwóch gości złożyło się i PGE za 62tys przerobiło im napowietrzną linię średniego napięcia na kabel podziemny biegnący międzi ch działkami. Było tego 300m, dwa nowe słupy, przecisk pod drogą asfaltową i 8 godzin pracy. Teraz ich działki dostały prawo zabudowy
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#17 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 19:30

słup energetyczny kasacja.

jest też opcja ze robie to po cichu (przesuwam go o 3-5 m) zgłaszam ze jest błąd w planach sprzed 30-40 lat, że słup stoi 5 m w prawo niż na tych planach oni nanosza poprawke i robie plan na garaż. tak chyba będzie najlepiej

Nie jestem pewien czy musisz to gdzieś zgłaszać jak będziesz wyrabiał plan to geodeta w pierwszej kolejności robi aktualizację i nanosi stan bieżący (taka jego rola), tak było u nas z wodociągiem który aktualnie biegnie pod częścią chlewni a w planach jest niby że został przesunięty.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#18 Share everto

everto

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:08

słup energetyczny kasacja. Sadek jeśli jest tak jak mówisz to już wogóle luksio!!
A ojciec ma znajomego geodete co razem w wojsku pili....eeee..... znaczy służyli XD

#19 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:14

słup energetyczny kasacja. Tak było u mnie z wodociągiem, w planach jest obok budynku (linia przesunięta) w rzeczywistości tak jak napisałem.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:21

słup energetyczny kasacja. Woda to całkiem inna kwestia. @sadek jak wyobrażasz sobie że bez zgłaszania jak chociażby na jakiś czas trzeba wyłączyć cały obwód?? Wiem co mówię bo z branżą energetyczną mam do czynienia na co dzień