Skocz do zawartości

Zdjęcie

wymiana oleju

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barrtusss

barrtusss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 18:43

wymiana oleju Witam! Przymierzam sie do wymiany oleju w skrzyni przy moim Deutz-ku Agrofarmie 420. Wie kos może jaki olej jest od nowego w skrzyni?? jaki leja w serwisie i na jaki można by go zamienić. Bardzo mnie nurtuje także ile tam wchodzi tego oleju? A i jescze jedno jest jakis filtr oelju? jak tak to gdzie. Robił ktos takie cos? prosze o odpowiedz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wymiana oleju Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 18:54

wymiana oleju podstawowe pytanie masz wersje GS czy DT?
Jeli bez rewersu hydraulicznego, to raczej 3 bańki po 20l musisz kupić moim zdaniem najlepszy olej do tego to będzie fuchs utto 10w30, ale są i inne oleje ja zalałem total MPV i jest oki, więc musisz kupić 60l oleju do skrzyni żeby było całe szkielko zakryte wlejesz na pewno z 55l, filtr są 3 jeden musi być dłuższy ten co jest wyżej jest od wspomagania jak dasz dłuższy będzie lżej kierownica chodzić, bardzo ważne to zalać filtry olejem do pełna przed przykręceniem i rękami przykręcić tylko nie za mocno bo potem będziesz miał problem i jeszcze jedna wazna sprawa może ważniejsza jak ten olej w skrzyni to olej w przednich zwolnicach serwisy jakąs ciemnote wciskają żeby zalewać olej przekładniowy do zwolnic z hamulcami morkymi nie zrób tego bo będziesz miał probem taki jak ja, spotkałem się z opinią że olej w tych zwolnicach należy wymieniać nawet co 500mtg, z tego względu że tarczki się zuzywają olej robi się czarny od tych okładzin i tarczki się grzeją, dlatego pozostałe 5l możesz użyć do wymiany oleju w zwolnicach zostaw sobie nawet z 6-7l będziesz miał na 2 wymiany tylko pamiętal olej utto do zwolnic a nie żadnen 80w90

Edytowany przez Ferdek07, 16 styczeń 2013 - 19:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share barrtusss

barrtusss