X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

siew punktowy rzepaku

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pzremo1987

pzremo1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,rolnictwo ,motoryzacja:)

Napisany 11 luty 2013 - 23:55

siew punktowy rzepaku mieszaniec zrobimy dokładny pomiar i doświadczenie z kolega Pawłem i opiszemywyniki:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
siew punktowy rzepaku Dzisiaj, 11:17
  •  

#22 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 24 luty 2013 - 10:30

siew punktowy rzepaku ja zasiałem punktowo 7ha rzepaku. zdj w galerii. siałem siewnikiem monosem rozstaw 45cm.Jeśli chodzi o samą technikę siewu to przeważa równy wysiew na taka sama głebokość i równe wschody. nasiona są idealnie zakryte ziemią i dogniecione co poprawia podsiąkanie. dla mnie te aspekty są super w tej technologii. jeśli chodzi o poprawę plonowania to zobaczymy po żniwach.pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#23 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 21:26

siew punktowy rzepaku

Czy taka dużo większa to nie wiem. Bo między rzędami jest 45 , ale między roślinami jest z 6-8.
Czytałem nie dawno artykuł w jakiejś gazecie. Tam były testy siewu rzepaku w Francji, Niemczech w Polsce i jeszcze gdzieś. Polska wypadła najgorzej, ale było sprostowanie, że w tamtych krajach były rzepaki siana zwykłymi agregatami a w Polsce siewnikiem punktowym w roztawie 45.

Myślę że o ten artykuł Ci chodziło.
http://modr.mazowsze...ku-ozimego.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 21:04

siew punktowy rzepaku Ja dwa lata siałem niemieckim punktowym coś na wzór gamy.Na wiosnę kupiłem kleine unicorna bo ma mieć bardziej precyzyjne rozmieszczenie nasion i większe prędkości robocze.Dodatkowo zrobiłem takie płużki pomiędzy sekcjami przed siewnikiem,żeby rzepak rósł pomiędzy redlinkami wysokości ok.10cm co ma go chronić przed wiatrem zimą.Siewnik jest połączony z agregatem aktywnym.Jeden ciągnik orze,drugi obok w wilgotną ziemię sieje. Może to się komuś nie spodoba,ale na przedni tuz kupiłem opryskiwacz którym podczas siewu będę dodatkowo pryskał doglebówką.Dodam ,że siewnik miał 12 sekcji z których zostawiłem 10 i zwęziłem je na 3m czyli rozstaw 32cm.

#25 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 07:08

siew punktowy rzepaku Napisz kolego jaki plon uzyskałeś i zysk ekonomiczny najlepiej w procentach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 20:38

siew punktowy rzepaku Zysk to bezdyskusyjnie oszczędność na nasionach-nawet do 50%, plonowania nie będę przedstawiał bo nie mam nasion ważonych z różnych technologii,ale 5 ton/ha w dobrych latach było

#27 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:19

siew punktowy rzepaku a możesz napisać jakie odmiany siejesz (mieszance populacyjne, może jakaś ulubiona odmiane)??

#28 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:28

siew punktowy rzepaku Ja chce w tym roku zasiać strip till uważam ze lepsza metoda od siewników od buraków :) i nie trzeba orać http://www.mzuri.eu/ i nawóz wysiany za jednym przejazdem :)

#29 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 18:47

siew punktowy rzepaku Też o tym myślałem,jednak wolę dodać 100zł do orki,napowietrzyć ziemię i przywalić ten cały syf pod spód

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 19 styczeń 2014 - 18:26

siew punktowy rzepaku Kolego Sylwi, możesz napisać skąd masz do Unicorna tarcze do rzepaku? Mam Unicorna II i sieję nim buraki. Wiem, że można do niego dokupić tarcze do rzepaku a siew punktowy rzepaku bardzo mnie interesuje. Chętnie nabyłbym tarcze do rzepaku, ale jakoś nigdzie ich nie mogę namierzyć. Wie może ktoś z Kolegów gdzie można nabyć takie tarcze?
Planuję nabudować na swojego unicorna siewnik do rzędowego nawożenia nawozami startowymi i gdybym mógł takim zestawem siać i buraki i rzepak, wydaje mi się, że efekty i wykorzystanie sprzętu byłoby lepsze, tym bardziej, że na siew rzepaku punktowy byłoby w okolicy zapotrzebowanie na usługi.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....