Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pub - warto otworzyć?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:52

Pub - warto otworzyć? Witam serdecznie.
Mam do Was trochę nietypowe pytanie.

Noszę się z zamiarem otwarcia Pub’u .

Miejscowość liczy około 22tys. mieszkańców + ościenne wsie.
I tutaj pojawia się moje pytanie – czy warto inwestować w taki lokal.

W pubie byłoby to co zazwyczaj znajduje się w takich lokalach, czyli piwo, wino, drinki oraz alkohole wysokoprocentowe ;) Jeśli chodzi o żywność to chciałbym oferować jakieś ciacho do kawy oraz Fast foody (zapiekanka, hot-dog, hamburger) z czasem może pizza.

Dodam jeszcze, że chciałbym ustawić tam jeden lub dwa stoły bilardowe, piłkarzy ki oraz rzutki.
TV gdzie transmitowane by były wydarzenia sportowe, a w wolne od sportu dni leciała jakaś VIVA czy inne MTV.
Można by też pomyśleć o jakimś karaoke, ale to później.

W owej miejscowości znajdują się już dwie pizzerie oraz dwa puby/restauracje, lecz nie są wyposażone w bilard, piłkarzyki itp.

Zapewne od czasu do czasu uczęszczacie do takich lokali i prosiłbym o podpowiedzi czego w nich brakuje, a czego nie powinno być oraz o ogólne wrażenia z takich miejsc.

Może któryś z forumowiczów prowadzi bądź prowadził taki przybytek i mógłby podzielić się spostrzeżeniami czy warto w coś takiego inwestować.

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem oraz wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam bocian

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pub - warto otworzyć? Dzisiaj, 14:13
  •  

#2 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:16

Pub - warto otworzyć? Jeśli masz "wolny" kapitał i dużo samozaparcia to polecam, ale licz się z utrudnieniami , typu sanepid koncesje, wynajem lokalu itp itp.... jeśli zrobisz konkurencyjne ceny to zdobędziesz klientele, pozatym 22 tys. (tak piszesz) to już spore pole manewru nawet na więcej niż 3 lokale rozrywkowe.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

#3 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:24

Pub - warto otworzyć? w mojej miejscowości jest 10 tys. i jest 5 lokali i wszystkie się utrzymują już ładnych parę lat. z moich obserwacji wynika, że najlepiej otworzyć pub ale z pizza, lepiej to idzie niż te hamburgiery. i druga sprawa, jesteś z tej miejscowości czy gdzieś obok mieszkasz? wszyscy co u mnie otwierali takie rzeczy a byli z jakiejś wsi obok upadali bo nie było ruchu, później wynajmował ten sam lokal ktoś ''od nas'' i się utrzymywał i miał ruch.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:37

Pub - warto otworzyć? W mojej najbliższej mieścinie jest pełno pizzeri, barów itp jak wszędzie. Ja bym celował bardziej coś w rodzaj klubu- długi bar, miejsce na zabawę i stoliki na około. Piątek, sobota i niedziela zatrudniał byś jakiegos DJ-a bądź z własnego sprzętu puszczał muzę a w tygodniu normalny bar/pizza/kebab itp.

#5 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:00

Pub - warto otworzyć? Hej Kolego! Zacznij od przeprowadzenia analizy SWOT, poznaj rynek. na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok, ale jaka jest odległość od dużego miasta, +100k mieszkańców? bo jak np do (przykładowo) Poznania jest 30 km, to ludzie prędzej ruszą do Poznania.... jak coś, odezwij się na priv, mogę Ci co nieco teorii doradzić ;)
norweskie-lesne.pl

#6 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:38

Pub - warto otworzyć? Dzięki koledzy za podpowiedzi...

Jeśli chodzi o utrudnienia to liczę się z nimi... ale wszystko idzie dograć...

Mieszkam na wsi około 5km od miejscowości, w której miałby znajdować się pub

Klub - fajnie by było, niestety brak odpowiedniego lokalu na taką działalność.

Jeśli chodzi o najbliższe miejscowości, w których coś się dzieje to jest Łódź, Bełchatów do obu mam około 40km, lecz trzeba zwrócić uwagę, że nie każdemu chce się jechać aby napić się piwka lub zagrać w bilard, nie każdy ma też czym dojechać.

@ marcine - dziękuję za propozycję pomocy na pewno się odezwę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:44

Pub - warto otworzyć?

W mojej najbliższej mieścinie jest pełno pizzeri, barów itp jak wszędzie. Ja bym celował bardziej coś w rodzaj klubu- długi bar, miejsce na zabawę i stoliki na około. Piątek, sobota i niedziela zatrudniał byś jakiegos DJ-a bądź z własnego sprzętu puszczał muzę a w tygodniu normalny bar/pizza/kebab itp.

W mojej miejscowosci jest taki bar discoteka co wekend o ile kilka lat temu były tłumy to ostatnie 2-3 lata jest coraz gorzej miejscowych nie ma zjeżdzali się pobliskiego miasta bo tam w ogóle disco żadnego nie było a obecnie w wekend pomimo że jest dj prawie nikogo nie ma, w pobliskim miasteczku 15 ty mieszkańców nie ma żadnej doscoteki, było kilka ale zostały zamknięte, po prostu niż demograficzny, cała reszta siedzi za granicą, nie ma młodzieży, w sumie osotnio dobrze się mają pizzerie kilka nowych powstało i mają się nieźle, przychodzą ludzie z małymi dziećmi całe rodziny i starsi, no ale jak prawdziwa pizzeria to nie bilard, w takiej działalnosci dobry zysk daje tylko alkohol, reszta to dodatki, kryzys ludzie mają coraz mniej kasy i jest zastuj w tym biznesie

#8 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:00

Pub - warto otworzyć? 50 km od mojej miejscowości w większym mieście (ponad 50tys mieszkańców) są 3 albo 4 kluby i w weekendy są przepełnione, sam tam jeździłem za kawalerki :)

#9 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:06

Pub - warto otworzyć? Trzeba się liczyć jeszcze z "opłatami" dla lokalnej mafii.

#10 Share bocianlask

bocianlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:10

Pub - warto otworzyć? Właśnie nie wiem jak z tą lokalną mafią jest... jedni piszą, że jest inni że nie ma... i bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze...:P

Zawsze jest ryzyko, że jacyś "Panowie" przyjdą po "swoje", ale ja jakoś ostatnio ni słyszałem aby coś takiego miało miejsce, ale mogą skubańcy dobrze się kamuflować ze swoją "działalnością"

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 12:11

Pub - warto otworzyć? No napewno :) ZAIKS i Skarbówka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama