Skocz do zawartości

Zdjęcie

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150

27 odpowiedzi na ten temat

#1 Share black3

black3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:44

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 witam
zastanawiam się nad kupnem nowego ciągnika
mam na uwadze te 2 modele podane powyżej
proszę was o podanie wad i zalet tych traktorów

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Dzisiaj, 10:09
  •  

#2 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:48

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 jasne że new holland sam silnik zetor 4 nh 6 podruge garbartyty i długo można było by wymieniać

#3 Share viverek

viverek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 23:03

jasne że new holland sam silnik zetor 4 nh 6 podruge garbartyty i długo można było by wymieniać

Jak forterra to według mnie tylko HSX. Jest rewers elektrohydrauliczny, (prawdopodobnie lepsza skrzynia) i komfort.
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 15 styczeń 2013 - 11:34.

#4 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 styczeń 2013 - 23:12

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 @viverek forterze jeszcze daleko do komfortu jaki ma t6

Wiem, że nic nie wiem.

#5 Share black3

black3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 07:42

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 sorry zetor forterra hsx 130 ma byc

#6 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 15 styczeń 2013 - 09:07

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Na ilu ha mają pracować? Jaką prowadzisz produkcję?

#7 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 11:02

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Mam ten sam dylemat. Z jednej strony cena z drugie wygoda. Gdyby Zetory miały silniki 6 cylindrowe to nawet bym się nie zastanawiał a tak boję się trochę tej wyżyłowanej jak na swoją pojemność mocy. Co do gabarytów to jeżeli np chodzi nam o ciągnik który będzie użytkowany np przy kosiarce, prasie zwijającej itp to im krótszy tym lepszy ale jeśli chodzi o ciężkie maszyny uprawowe zawieszane na tylnym Tuz to już jest odwrotnie i nawet głupie 10 cm robi swoje. Zetor ma niezaprzeczalne dwie zalety: cena i dużo niższe ceny części zamiennych, a nh wagę i gabaryty. Co do spalania to opinie są najróżniejsze, jedni mówią że zetor mało pali drudzy że nie, jedni że nh zbiornik 260 l wystarcza na 2 dni orki a drudzy że opróżni w jeden dzień. Wniosek jeden jeżeli jest możliwość to wziąć obydwa ciągniki na testy i wypróbować samemu.

#8 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 15 styczeń 2013 - 11:24

jasne że new holland sam silnik zetor 4 nh 6 podruge garbartyty i długo można było by wymieniać

Najpierw zapoznaj się z danymi modeli a nastepnie się udzielaj - oba ciągniki maja 4cylindrowe motory :P

Forterra ma większy rozstaw osi o 7,8cm i wiecej przełożen w skrzyni od NH ale niebieski ma Boosta i kabine amortyzowana.
Ogolnie jakbym ja miał wybierac to do pracy w polu wziąłbym Forterę (właśnie za przekaładnie, rozstaw osi i HitchTronic)ale do transporu NH wydaje się dośc ciekawym rozwiazaniem głównie ze skrzynia 17/16 i amoryzacją przedniej osi oraz kabiny noi dodatkową moc w trasporcie (max 154KM) ;)

Edytowany przez MgrLukash, 15 styczeń 2013 - 11:28.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#9 Share FarmerWLKP

FarmerWLKP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja i technika rolnicza, rolnictwo ogólne, maszyny budowlane, straż pożarna, transport, sport

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:03

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Z NH nie miałem styczności ale z Forterrą już tak (115). Powiem tak:

Plusy:
- W Forterrce na pewno jest większy komfort niż u jego konkurentów (Farmtrac, Pronar, Ursus itp.) czy starszych przedstawicieli tego samego producenta.
-Klimatyzacja, według mnie wygodne siedzenie typu Grammer, radyjko i dość spore wyciszenie kabiny (wiadomo, że jakoś super dźwiękoszczelna nie jest, ale hałas jest naprawdę na niskim poziomie)
- Jak na moje oko, przyjemny ogólny wygląd ciągnika :)

Ale są też minusy:
-Szarpiące półbiegi (kto jeździł, wie o co chodzi). Nawet jeden z przedstawicieli na Agroshow 2012 mi mówił, że szarpnięcie zostało zmniejszone, ale nadal jest, tylko, że im więcej mocy, tym mniej jest odczuwalne.
-Wadliwe sprzęgło (co jest chyba jakąś wadą fabryczną albo czymś we wszystkich Frotkach. Starszych czy nowszych. Bo kilku znajomych użytkowników mam, i właśnie to sprzęgło robili)

Nie wiem jak z NH i HSX-ami dlatego nie będę odpowiadał, ale Zetorowi w skali 1-10 zostawił bym 5/10.

#10 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 13:20

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 W HSX mamy doczynienia z zupełnie nową skrzynią i napewno jest to niezaprzeczalną zaletą tej serii :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 14:13

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Co do HSX to lepiej jeszcze poczekać z zakupem, niech to dopracują. Ta skrzynia jest podobna do tej w Proximie Power, a z nią przecież różne rzeczy na początku się działy
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#12 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 15:02

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 a ile taki new holand kosztuje a ile fortera ??

#13 Share black3

black3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 15:10

Na ilu ha mają pracować? Jaką prowadzisz produkcję?

będzie pracować na ok. 45 ha
do cięższych prac np. Agregat uprawowo-siewny
pług 3 skibowy ale mam zamiar dokupic 4 skibe

#14 Share pawel1708

pawel1708

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:52

Najpierw zapoznaj się z danymi modeli a nastepnie się udzielaj - oba ciągniki maja 4cylindrowe motory :P

Forterra ma większy rozstaw osi o 7,8cm i wiecej przełożen w skrzyni od NH ale niebieski ma Boosta i kabine amortyzowana.
Ogolnie jakbym ja miał wybierac to do pracy w polu wziąłbym Forterę (właśnie za przekaładnie, rozstaw osi i HitchTronic)ale do transporu NH wydaje się dośc ciekawym rozwiazaniem głównie ze skrzynia 17/16 i amoryzacją przedniej osi oraz kabiny noi dodatkową moc w trasporcie (max 154KM) ;)

sorry kolega wyżej ma racje to przez nieuwagę

#15 Share Max1987

Max1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Takie jak wszystkich tutaj:-) Jak co to GG 8883245 :)

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:07

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Zgodził bym sie z poprzednikami osobiscie od 4 lat uzytkuje 2 Case Jx na powiezchni ok 90ha w tym 65 łąk,do tego roku nie nazekałem ale jak poszły na serwis to włosy staja deba jakie sa rachunki za czesci do Zetorów o połowe teńsze a co gorsza ponad tydzien sie czeka az części przyjda a to nie jest bez znaczenia jak ciagnik zepsuje sie w sezonie:-( Osobiscie przymierzam sie do zakupu 2 Hsx ale poczekam jeszcze troszke całkiem nowe sa to ciągniki i duzo w nich moze nie grac poczekam az je dopracuja z rok albo dwa i wtedy wezme. Mnie do nich przekonuje tylko to ze moze wygladaja na cieżkie to sa dośc lekki ile 140 HSX wazy ok 4500kg bez obciażnikuów jaki kolwiek odpowiednik z NH czy Case wazy koło 6000kg. Wiec jak masz brac go w pole to bierz coś cieższego a jak na łaki to lzejeszego i zwrotniejszego.

#16 Share waldas27

waldas27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 21:11

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 bierz NH 6 garów to zawsze lepiej niż 4 no i komfort w NH lepszy niż w zetorze

#17 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:08

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 tak dla sprostowania to ten new holland t6.150 też ma 4 cylindry t6.155 ma 6 cyl.

#18 Share nextto

nextto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:43

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 witam
co do nh nie moge się wypowiedzieć nie miaęłm okazji z nim pracowac ale na zetorku tak więc kilka słow o nim
do prac polowych z zawieszanym agregatemi siewnikiem musiałbyś dokupić przedni tuz (obciązniki się nie opłacoa kupować) lub coś samemu wyskrobać jakąś beczkę betonową z przodu. 1000 kg obciazników w naszym przypadku nie pomogło(mamy bez tuz) i przy pełnym zestawie dało się czuć ze jedziemy tylko na tylnych kołach. felgi kup pełne bo w tradycyjnych mimo dokręcania szpilki pracują na łączenach obrzeży. jeszcze jedno gdy masz przód dociązony to w transporcie mnije podskakuje chyba że masz super proste drogi to nie musisz ich miec.
jeśli hodzi o spalanie to pełny zbiornik paliwa około 180 litrów ze spokojem na 4 klasie wystarczy na cały dziń orania- nigdy nie mierzyłem dokładnie średnio wychodziło mi 15-17 litrów 5 skibowym pługiem zagonowym
wygoda. myślałem że bedzie ciszej ale radia można posłuchac przez telefon też się dogadasz- ma
ło schowków jest jeden na dokumenty. widocznosć dobra siedzenie mam standardowe- wystarczy klimatyzacja działą sprawnie
wady- sprzegło słychac podczas załaczania- wada w całej serii
ceny przeglądów nie zwalają z nóg- gwarancja na 36 miesięcy w zależności od tego co sobie wynegocjujesz.
nie chwale nie karcę tego ciągniczka w tej chwili ma 300mth i nić się nie stało.
żeby coś powiedzieć konkretnego i polecić lub niepolecać go musiałbym go kilka lat ekploatować

#19 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 965 postów

Napisany 04 luty 2013 - 23:09

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 mam tez folterke 115 nie dlugo bo ma dopiero 100mth ale w tej cenie bylo warto pracuje z 4 obracanymi zestawem uprawowo siewnym ziemie cieszkie nawet bardzo troszke górek radzi sobie spokojnie duzo biegow i spalnie nie duze bo 18 liter na ha na 2 klasie ziemi nh ma i kolega jak był serwis to odechcialo sie wszystkiego jak sobie liczą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share d2tomas

d2tomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 luty 2013 - 15:06

który lepszy zetor forterra 135 czy new holland t6.150 Witam, chciałbym dołączyć się do tematu, bo mam podobny dylemat. Tylko wariant jest taki: Forterra 135 lub HSX kontra NH T6.165.
Duża różnica cenowa która działa na niekorzyść NH i pytanie. Jak zetor będzie sobie radził z kompaktorem 4m, pługiem obracanym 4 skiby, agregat talerzowy ares txl 3 m, 2 przyczepy czeskie BSS po 10 ton ładowności. Ziemie ciężkie i średnie. Jak macie forterre to napiszcie jak to się sprawuje z pługiem obrotowym 4 skiby, praca transport, obracanie. Liczę na konkretne sugestie i rady :)

Dodaj odpowiedź