Skocz do zawartości

Zdjęcie

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:01

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa Gdzie lokować obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC gospodarstwa, aby mieć pewność wypłaty odszkodowania gdyby nie daj Boże dotknęła jakaś klęska ? Podobno Concordia znacznie podniosła składki za budynki, ale wiem to tylko od agenta.
Zreszta i tak już chyba nie można wypowiedzieć umowy ubezpieczenia bo termin minął 30 listopada, chyba że ktoś ma okres ubezpieczeniowy nie pokrywający się rokiem kalendarzowym.
kto sieje ten zbiera....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa Dzisiaj, 08:04
  •  

#2 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 15 styczeń 2013 - 00:11

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa ja mam w pzu. oc na podane ok 25 ha 90 zł. budynki za ok 450 zł. do tej pory miałem kilka szkód z OC i nie było żadnych problemów z wypłatą odszkodowania poszkodowanym

#3 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 styczeń 2013 - 20:38

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa mam pytanie czy jest obowiązkowe ubezpieczanie budynków i OC gospadarstwa ?? OC gospodarstwa od czego tak naprawde to ubezpiecza ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:10

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa KAŻDY ROLNIK MA OBOWIĄZEK POSIADAĆ TAKIE UBEZPIECZENIE.
Zależy jak ubezpieczysz. Najlepiej popytaj agenta.
W czasie wichury dach ci zwieje, lub dachówki. Od ognia, jak twoja krowa sąsiadowi w szkodę pójdzie.
Ja teraz uszkodziłem wiertarką, na moim podwórku, znajomej samochód. Przerysowałem lekko błotnik i maskę. Blachę mi wyrwało, zgłosiła i dostanie z 1 tyś zł na remont.

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:34

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa Concordia ponoć ma najtańsze składki ,ja mam w PZU i z wypłatą odszkodowań jest różnie to zależy od zdarzenia ,za zniszczone uprawy typu susza grad płacą dobrze ale mam ubezpieczenie dodatkowe tzn.pakiety ,a za wypadek kiebsko albo wcale bo BHP itd. ,za zniszczone budynki np.podczas burzy to wartość odszkodowania naliczana jest po odliczeniu amortyzacji

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 21:50

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa Amortyzacja jest wszędzie liczona.
Z gospodarstwem teraz przeszedłem z HDI do PZU, trochę więcej zapłaciłem niż w tamtym roku, ale jeszcze podniosłem wartości budynków. Ogólnie to prawie to samo, ale porównywałem HDI z tamtego roku i PZU z tego roku. A jak wiadomo u nas nic nie tanieje, i chyba były z 1 lub 2 podwyżki na przeciągu roku.

Znam teraz przypadek gdzie znajomemu dom się spalił, w październiku, może w listopadzie. Był ubezpieczony i nie w PZU I jak się wczoraj dowiedziałem żadnej kasy nie dostał, bo stwierdzili że zapalił się od komina. A tu trza mieć jeszcze co rok podbite przez kominiarza.
Ale to są nie potwierdzone wiadomości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 22:03

Amortyzacja jest wszędzie liczona.
Z gospodarstwem teraz przeszedłem z HDI do PZU, trochę więcej zapłaciłem niż w tamtym roku, ale jeszcze podniosłem wartości budynków. Ogólnie to prawie to samo, ale porównywałem HDI z tamtego roku i PZU z tego roku. A jak wiadomo u nas nic nie tanieje, i chyba były z 1 lub 2 podwyżki na przeciągu roku.

Znam teraz przypadek gdzie znajomemu dom się spalił, w październiku, może w listopadzie. Był ubezpieczony i nie w PZU I jak się wczoraj dowiedziałem żadnej kasy nie dostał, bo stwierdzili że zapalił się od komina. A tu trza mieć jeszcze co rok podbite przez kominiarza.
Ale to są nie potwierdzone wiadomości

Tak masz rację jak nie masz przeglądu kominów a coś sie stanie to nie dostaniesz złotówki , ale przepis jest od dawna tylko nikt nie pyta o takie rzeczy a agęci nie informują,poza tym co do amortyzacji pzu wypłaca odszkodowanie za towar pomniejszony o wartość amortyzacji a za wykonanie napraw przez firmę płaci 100% tylko trzeba przedstawić faktórę .

#8 Share agabe72

agabe72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:07

mam pytanie czy jest obowiązkowe ubezpieczanie budynków i OC gospadarstwa ?? OC gospodarstwa od czego tak naprawde to ubezpiecza ??

http://www.rolne.ube..._/177,8440.html

w razie pytań chętnie wyjasnię :-)

#9 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 23:46

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa mam to "szczescie " ze mieszkam nad wisla wiec z odszkodowaniami mam co pare lat do czynienia, z wlasnego i sasiadow doswiadczenia to zawsze pzu placi najlepiej-choc dluzej trwaja procedury[ u mnie byli chyba w 2 miesiace po powodzi] potem warta- ostatnio dawali kazdemu po 1,5 tys bez zadnej likwidacji -zglaszales szkode i kasa za pare dni na koncie, jak ktos liczyl na wiecej to musial czekac na likwidatora, hdi tez placili dobrze ale mniej za porownywalne szkody[ glownie zalane piwnice i kotlownie

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#10 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2079 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 11 marzec 2013 - 17:19

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa A ja mam pytanko odnośnie przepisywania gospodarstwa i płacenia ubezpieczenia....
Jeśli mój dziadek przepisał gospodarstwo na mojego ojca (czyli swojego syna) i od przepisania gospodarstwa minęło już paręnaście lat i do dnia dzisiejszego nie zgłosił nikt tego faktu w PZU i przychodzi polisa OC rolnika i za budynki na dziadka. Są z tego faktu jakieś sankcje?? Jak to naprostować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:24

koszty ubezpleczenia budynków i OC gospodarstwa jeżeli ktoś ze świętokrzyskiego/ małopolski/ podkarpacia jes zainteresowany ubezpieczeniami upraw, budynków, OC i komunikacyjnych w concordi to proszę o PM

Edytowany przez DoradcaKT, 13 marzec 2013 - 21:25.