Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

174 odpowiedzi na ten temat

#141 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 01 luty 2013 - 15:35

Jeżeli w pracach z ładowaczem i tym bardziej poniżej 1200obr./min pali Ci 6l to skontaktuj się z dealerem bo dla mnie ten wynik jest krótko mówiąc kosmiczny.

P.S. Te ciągniki przynajmniej od serii 6X00 mają liczniki w godzinach a nie motogodzinach. (Prawdopodobnie wcześniejsze serie również)

Dokładnie, M-ka i R-ka też ma licznik w godzinach. Zetorem 7340 nabijałem rocznie 250 motogodzin, a R-ka od maja nabiła 250. ;)
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Dzisiaj, 02:37
  •  

#142 Share MrRemov3

MrRemov3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 03 luty 2013 - 11:53

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Myślałeś o CLAAS'ie Arion'ie 400 ?? z tego co czytałem to bardzo dobre ciągniki pod wzgl. wykonania, silnika DPS, skrzyni. Podobno palą mniej niż JD a silnik prawie taki sam.

#143 Share Moris7598

Moris7598

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 luty 2013 - 16:17

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Unas znajomy wzioł CLAAS'ie Arion'ie 400 i juz 3 razy serwis przyjezdzał na pole w ciagu miesiaca tak sie psuje i wzioł go sprzedał . A kupił sobie JD 6430 w comfort i jest zadowolony z niego .

#144 Share koralgol18

koralgol18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:27

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 ja tez się zastanawiam nad nh , jd ,case
nh t5 115 nie wiem ile kosztuje i n ic narazi o nim nie wiem muszę jechać do dilera ale będzie na-pewno cena konkurencyjna z tego co pisecie
jd 6330 cena 235 tys netto mi zaśpiewali na pewno wykonanie i reszta w tych ciągnikach bezie super
jd 6115m 230 tys netto nic nie wiem o nim ale to cena w standardzie tak jak i 6330 w komforcie cena była
case farmall u 105 235 tys brutto różnica ceny będzie a w pracy do lekkiej negocjacji
zetor forterra hsx 120 kabina luks przedni tuz opony szerokie z obciążnikami 250tys brutto do lekkiej negocjacji
co o nich sadzicie które byście wybrali argumenty za i przeciw

#145 Share honest

honest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 27 luty 2013 - 00:29

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 nh T5.115 bedzie duzo mniej palił od jd, pozatym ta t5'tka ma za...isty skręt. bardzo mi sie podoba t5. sam mam nh i jestem bardzo zadowolony z spalania.

#146 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 27 luty 2013 - 13:14

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Rozumiem że też masz JD, lub przeprowadzałeś jakieś dokładne niepodważalne testy iż uważasz że NH będzie mniej palił od JD?

#147 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 luty 2013 - 23:32

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Damian- na to wygląda. @honest przeprowadził nocny spamming i wszędzie gdzie się da proponował nh. Ma swojego nh T4020 deluxe (65KM) już od maja 2012 więc to już kawał czasu! Zrobił już nim kilka tys. godzin więc śmiało można polecać :P

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#148 Share grantexxx

grantexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 luty 2013 - 00:43

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Ja osobiście polecam JD 6330. Jest to maszyna z półki wyższej, niż class, case, NH podobnej mocy. Pomijając wszystkie rowiązania techniczne, którymi ciągniki róznych firm podobnej klasy różnią się nieznacznie, to co wyróżnia JD jest to jakość wykonania. Wsiadając do JD czuje się naprawde komfortowo, nawet po spędzeniu 10h w polu, wykonanie kabiny, wyciszenie, materiał - godne polecenia. Kolejny plus to praktyczne i prawidłowe rozłożenie masy oraz zmontowanie ciągnika na pelnej ramie - masy nie zabraknie ci do prac w tej klasie mocy ;), a zarazem wysoka zwrotność powoduje ze ciągnik ten jest uniwersalny, zarówno idealny do lekkich prac jak sianie/ nawożenie/ praca przy przygotowaniu zielonek/ wóz paszowy/ ładowacz czołowy, jak równiez do ciężkich prac polowych w gospodarstwach średniej wielkości.
Co do niezawodności, mamy w gospodarstwie 3 ciągniki tej firmy, 6430 PREMIUM, 6230 oraz 7430 PREMIUM i nie narzekamy, nigdy nie było zadnych problemów, takich których niedałoby się samemu rozwiązać :). Co do spalania- panowie nie łudźcie się, to fikcja ze ciagniki jednej firmy palą wiecej ciagniki innej mniej, to tylko chwyt maarketingowy, róznice te są wręcz powiediząłbym kosmetyczne bo przeciez silniki różnych producentów muszą spełniać określone normy co powoduje ze rozwiązania technologiczne są praktycznie bliźniacze. Ja w ciężkiej orce swoim JD 6430 osiągałem przy optymalnej prędkości 12l/ha co moim zdaniem jest nie dużo, w agregacie podorywkowym o szer. 3m palił 7,2l/ha :). Jedyne ciągniki które mogą pochwalic sie prawdziwą oszczędnością to marka FENDT, ale wiadomo jak to wygląda cenowo :). Polecam w tej klasie JD 6330, koniecznie z 6-cio biegową skrzynią biegów i amortyzacją przedniej osi, a kazdy będzie zadowolony z wyboru :)

#149 Share lukas15

lukas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:28

nh T5.115 bedzie duzo mniej palił od jd, pozatym ta t5'tka ma za...isty skręt. bardzo mi sie podoba t5. sam mam nh i jestem bardzo zadowolony z spalania.

Przeczytaj moje posty wcześniej, gdzie piszę o NH T6020. NH T5 lub T6 też jest na common rail'u więc będzie palił podobnie jak JD.
Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

#150 Share honest

honest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 23:42

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Skoro jestem zadowolony, to dlaczego mam tego nie okazywać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:28

nh T5.115 bedzie duzo mniej palił od jd

Napisałeś o większym spalaniu JD.

Skoro jestem zadowolony, to dlaczego mam tego nie okazywać?

Rozumiem że jesteś z tego zadowolony iż Twój NH pali mniej od JD. Więc pytam skąd wynika takie rozumowanie którego wynikiem jest Twoje zadowolenie?
Masz podobnego JD do NH i po przepracowaniu kilkuset godzin w podobnych warunkach i pracach oboma ciągnikami, stwierdzasz że NH pali mniej? Czy przeprowadziłeś krótkie ale za to bardzo szczegółowe, dokładne i niepodważalne testy obu maszyn których wynika wypadł na korzyść NH? Czy jeszcze coś innego?
Wysuwając pewną teorię, podaj z czego ona wynika abyśmy mogli traktować ją poważnie.

#152 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 19:23

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Myślę że stąd http://www.agrofoto....i-t4030-deluxe/ -skąd wiesz że @honest nie natłukł już paru tys. mth ? :D

#153 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:00

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Panowie Ciagnik ma wykonac okreslona prace sprawnie i bez awaryjnie a ile spali to spali i niema co sie o litr paliwa klucic wazne zeby bylo zrobione:) Ja tam nigdy nie patrze ile pali wazne aby robote zrobil a jak braknie to jade i tankuje .

#154 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:57

Ja osobiście polecam JD 6330. Jest to maszyna z półki wyższej, niż class, case, NH podobnej mocy. Pomijając wszystkie rowiązania techniczne, którymi ciągniki róznych firm podobnej klasy różnią się nieznacznie, to co wyróżnia JD jest to jakość wykonania. Wsiadając do JD czuje się naprawde komfortowo, nawet po spędzeniu 10h w polu, wykonanie kabiny, wyciszenie, materiał - godne polecenia. Kolejny plus to praktyczne i prawidłowe rozłożenie masy oraz zmontowanie ciągnika na pelnej ramie - masy nie zabraknie ci do prac w tej klasie mocy ;), a zarazem wysoka zwrotność powoduje ze ciągnik ten jest uniwersalny, zarówno idealny do lekkich prac jak sianie/ nawożenie/ praca przy przygotowaniu zielonek/ wóz paszowy/ ładowacz czołowy, jak równiez do ciężkich prac polowych w gospodarstwach średniej wielkości.
Co do niezawodności, mamy w gospodarstwie 3 ciągniki tej firmy, 6430 PREMIUM, 6230 oraz 7430 PREMIUM i nie narzekamy, nigdy nie było zadnych problemów, takich których niedałoby się samemu rozwiązać :). Co do spalania- panowie nie łudźcie się, to fikcja ze ciagniki jednej firmy palą wiecej ciagniki innej mniej, to tylko chwyt maarketingowy, róznice te są wręcz powiediząłbym kosmetyczne bo przeciez silniki różnych producentów muszą spełniać określone normy co powoduje ze rozwiązania technologiczne są praktycznie bliźniacze. Ja w ciężkiej orce swoim JD 6430 osiągałem przy optymalnej prędkości 12l/ha co moim zdaniem jest nie dużo, w agregacie podorywkowym o szer. 3m palił 7,2l/ha :). Jedyne ciągniki które mogą pochwalic sie prawdziwą oszczędnością to marka FENDT, ale wiadomo jak to wygląda cenowo :). Polecam w tej klasie JD 6330, koniecznie z 6-cio biegową skrzynią biegów i amortyzacją przedniej osi, a kazdy będzie zadowolony z wyboru :)

A to ciekawe. JD z wyższej półki niż pozostałę ciągniki. JD to to samo co inne ciągniki. Krąży o nim stereotyp jak o mercedesach a to nic szczególnego nie jest. Ta twoja badziewna rama w JD nic ci nie da to tylko chwyt marketingowy. Większosc ciągników ma masywniejszą grubszą i potężniejszą skorupe skrzyni niż ta rama w JD. Jakby ta twoja rama byłą taka super to by inne firmy wykorzystały ją w swoich produktach. Spalanie to koszmar w JD.

Edytowany przez Ziel, 03 marzec 2013 - 19:00.

#155 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:46

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Widzisz @Ziel, Twój problem rodzi się gdy ktoś pisze o JD w superlatywach i z reguły nie ma wzmianki o wadach innych marek, wtedy Ty i inni zaczynacie swą standardową gadkę wynikającą właśnie jak to sam nazwałeś ze stereotypów bo na pewno nie z własnego doświadczenia, gadkę o dużym spalaniu i zbędnej ramie w JD...
Doszukujecie się zdziwaczałych teorii, aby pozbyć się kompleksów wynikających z tytułu posiadania marki z półki niższej niż półka JD.
Zauważyłeś iż chodzi mi o to że właściciele JD nie muszą udowadniać i tego nie robią że ciągnik JD jest lepszym ciągnikiem od jakiejś tam innej marki, w przeciwieństwie do was. Użytkownicy JD mówią co JD ma i w czym jest dobry, a właściciele innych ciągników zamiast się skupić na swoich maszynach próbują udowadniać że JD (z którym za pewne nie mieli styczności) jest gorszy od maszyny którą mają w stodole. Przyznasz że jest to niezrozumiałe zjawisko, jedynym wytłumaczeniem jakie stwierdzam jest właśnie walka z kompleksem posiadania innego ciągnika niż JD.

Oczywiście nie chodzi tu o normalnych użytkowników np. NH/zetorów. Tylko chodzi o pyszne jednostki których tata kupił właśnie NH przez co te zadufane jednostki mogą zamiast C-360 jeździć NH, za wszelką cenę chcą udowadniać że są najlepsze i najfajniejsze we wszystkim za równo na wiosce jak i sieci.

EDIT: Chciałem dodać że zdarzają się też dziwne jednostki posiadające JD i one nie muszą już nic udowadniać, czują prestiż pełną parą z tytułu posiadania JD i także wysuwają teorie rodem z księżyca.
Jeśli pomyślisz o mnie w te sposób to Cię zaskoczę bo wyobraź sobie że na tym forum już wytłumaczyłem pewnej jednostce która była zażenowana tym iż jej ulubiona marka JD wypuściła na rynek ciągniki 6D dorównujące komfortem ursusowi 12-nastce, stwierdziła że to hańba. Wtedy ja wytłumaczyłem że JD to nie statek kosmiczny który sam podczepi pługi w stodole i pojedzie na pole. Myślę że zrozumiałeś do czego dążę i będziemy mogli rozpocząć właściwą rozmowę. Rozmowę o NH i JD opartą na konkretnych argumentach. Bo jak do tej pory Twoje teorie to tylko stereotypy a ja nie odniosłem się do nich ani trochę, chciałem Cię sprowadzić na ziemię, aby dopiero wtedy zacząć właściwą wymianę zdań.

Edytowany przez damianzbr, 03 marzec 2013 - 22:02.

#156 Share grantexxx

grantexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:06

@damianzbr ma racje. Ja nie mówieę przecież że to mercedes, oczywiście że nie, pod pewnymi względami są lepsze od innych pod innymi gorsze, swoją opinię wyrażałem na temat ciągników w klasie mocy o której mowa toczy się w tym temacie i podtrzymuję swoje zdanie, że na tle Zetora, Kuboty, NH, claasa, czy Case, JD stanowi półkę wyżej, wiem to na podstawie doświadczenia i obserwacji. W ciągnikach o wyższej mocy bywa różnie zależnie od konkretnej cechy, ciągniki różnych marek mają rozwiązania ciekawe, nie mówie że JD jest mistrzem wszechświata :)

@Ziel, nie masz widocznie pojęcia na temat porównania dnia spędzonego w polu w kabinie JD a modelowego NH. A spalanie top stereotypy, nie praktykowałeś więc nie wypowiadaj się :) ja mogę przytoczyć ci konkretne dawki l/ha przy określonych pracach, a tobie pewnie Heńka żony brata rodzonego syn powiedział inaczej :))

#157 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:17

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Zleciało sie paru fanbojów JD i próbują coś udowodnić. Dla waszej wiadomości nie posiadam NH. A Gadanie że JD najlepszy lu jeden z najlepszych to głupota bo to żadna rewelacja.

#158 Share Bacek

Bacek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 22:47

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Ja posiadam JD 6330 nie narzekam dodam że przesiadłem się z MF o tej samej mocy dużo lepiej pracuje mi się JD spalanie trochę większe ale wydaje mi się że JD lepiej dograny to moja osobista refleksja a to co się komu podoba to już kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje ale z czystym sumieniem mogę polecić ten ciągnik co prawda u mnie to pomocnicza maszyna ale jak na 4 cylindry to byłem pozytywnie zaskoczony co do mocy :)

#159 Share grantexxx

grantexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 01:14

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 hehe @ZIEL nie wiem czy zauważyłeś ale trzy osoby pracujące na tych ciągnikach je pochwalają, a ty nie pracujesz na tych ciągnikach ale jednak wiesz najlepiej, widocznie posiadasz jakieś nadprzyrodzone zdolności których mi braknie, zazdroszczę ci ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:29

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 JD pali wiecej niz ZETOR czy NH… to fakt. u nas przy kosiarce 2.5 metra JD zabiera okolo 12-13 do hektara. gdy ZETOR i NH zabieraja od 10-12 wiec nie jest to jakas MEGA przeprasc. za to rozłożenie masy i komfort jest zupełnie inny niz w przyapdku NH i Zetorka. nie mniej jednak uwazam ze kazdy traktorek ma swoje uroki i da sie go lubic, ktos wyzej wspominal o wykonczeniu... no niestety JD jest tak wykonczony i dopracowany w srodku jak zaden inny ciagnij na rynku (zauwazam ze nie widzialem nigdy FENDT'a i nie mialem okazji w nim byc).

i zeby z lekka tutaj ulzyc dyskusji powiedzmy sobie szczerze teraz ciagniki z roznych polek juz tak bardzo od siebie nie odbiegaja technicznie czy jakosciowo. wiadomo jak porownamy MTZ do JD to przepasc jest kolosalna. nie mniej jednak cisza w zetorze i JD jest porownywalna, spalanie to kwestie procentowe wiec nie rzutują za bardzo na ogół sprawy wiec nie ma co podsycać i zaogniac dyskusji.

P.S: ja w tym roku spedzilem bardzo duzo czasu na oglądaniu ciagnikow bylem w zetorze, JD, MF, NH i w koncu postawiłem na NH T6. uwazam ze to najlepsza opcja ceny do jakosci.

Dodaj odpowiedź