Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

174 odpowiedzi na ten temat

#161 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:40

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Co znaczy owe "u nas przy kosiarce 2.5 metra JD zabiera okolo 12-13 do hektara. gdy ZETOR i NH zabieraja od 10-12 " ???

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor Proxima Power 110

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 125000.00 PLN
  • 23 maj 2017
Koła opony ogumienie trawnikowe do ciągnika Tym T503 nowe na trawę

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki TYM
  • 9000.00 PLN
  • 21 maj 2017
JCB 155-80

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki JCB
  • 96000.00 PLN
  • 28 kwi 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Dzisiaj, 10:19
  •  

#162 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 20:57

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Co wy tu sie klucicie o 1 lub2 litry?? Robota zrobiona wygodnie i sprawnie i to powinlo sie liczyc:) Ja na paliwo nie Patrze nigdy leje i jade:)

#163 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:10

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Kto tu się kłóci-ja po prostu nie rozumiem co kolega powyżej napisał i tyle-bo chyba nie zużycie paliwa na hektar koszenia ?-bo takie zużycie to ok. 5 l/ha oscyluje...

#164 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3510 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:22

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115

ktos wyzej wspominal o wykonczeniu... no niestety JD jest tak wykonczony i dopracowany w srodku jak zaden inny ciagnij na rynku (zauwazam ze nie widzialem nigdy FENDT'a i nie mialem okazji w nim byc).

Dawniej byłem bardzo zaskoczony tym o czym piszesz, bo nie przypuszczałem iż może być tak duża różnica w jakości wykończenia wnętrza pomiędzy NH a JD. Gdy tego doświadczyłem tłumaczyłem sobie w ten sposób iż JD czy to ze stereotypów czy też innych powodów wiedzie prym ,,lepszej marki,,
Jednak wciąż uważałem że to NH odstaje od reszty a fendt będzie bił na głowę JD w kwesti wykończenia wnętrza kabiny. Aż pewnego razu miałem przyjemność przebywać w fendt 312 i wtedy zrozumiałem że NH, zetor itd. nie odstają od JD w dół, tylko JD odbiega w górę od wszystkich także i od fendta. Po prostu JD z jakiegoś powodu poczynił więcej starań w kwestii estetyki wnętrza kabiny.

Jeśli chodzi o spalanie, mam problem w JD podczas transportu. Pocieszeniem jest to że problem nie tkwi w maszynie a jedynie nodze. Obroty nie schodzą poniżej 2 tys. W dodatku skrzynia nie ma ecoshift a wciąż chciał bym jechać 50km/h.

Edytowany przez damianzbr, 10 marzec 2013 - 21:26.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#165 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:36

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Faktycznie, co do Fendta, przeżyłem ogromne rozczarowanie wnętrzem kabiny 312 na targach w Kielcach! Kiedyś (rok temu) rozważałem zakup 312 lub 412. Przegrał jednak z JD, ceną, kabiną, wyposażeniem ... Boję się tego powiedzieć ale chyba coś Fendt nie nadąża za rynkiem?...

#166 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:41

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 http://www.agrofoto....t__20#entry5090 -zobacz @damian co pisałem ponad 6 lat temu...

#167 Share Elpaw

Elpaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:46

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Można powiedzieć, że jak zdecydujesz się na JD to będziesz zadowolony i dołączysz do grona zadowolonych.
Jak kupisz NH, będziesz się ciągle porównywała do JD i Fendta.
Co nie oznacza że nie ma innych dobrych ciągników. Każdy ma swoje priorytety :-)

#168 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 20:37

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 jaro - mam tutaj u siebie łąki torfowe czesto gesto podmokłe. kosiarki sa ze spulchniaczami pokosu (kondycjonerem) i nam tutaj bo pracujemy w grupie, wychodzi wlasnie takie spalnie srednio do hektara skozonej łąki. to bylo luzno i dla porownania ze JD wcale jakos tak OGROMNIE WIELE wiecej nie pali.

jaro. na moich łakach to nawet MTZ potrafił wziąć sobie z baku okolo 10 litrow przy 2 metrowej kosiarce z kondycjonerem. trawy mam tutaj po pas iwyzej czasami jak trafi sie jakis szuwar

Edytowany przez pastorek, 13 marzec 2013 - 20:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#169 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:30

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Pastorek-gdybyś napisał że chodzi o spalanie z kondycjonerem to wtedy wiedziałbym o co biega...Ja zestawem JD 5720+Lely 240 zużywam właśnie na torfowych łąkach średnio 5 l/ha.Być może macie tam u was warunki jak u nas nad samą Biebrzą...

#170 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:20

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Włączam się do dyskusji. Porównywanie JD do NH jest porównywanie jak kosy do sierpa. NEw Holland jest marka ciągnika, która umacnia się na światowych rynkach i chce dorównać najlepszym z branży. Dlatego kusi bogatym wyposażeniem, lepszymi danymi technicznymi itp. Niestety Polacy nie tyle co się nabrali ale zaufali tej marce (1 miejsce w sprzedaży w 2012) czy sie nie przejedziemy to się okaże za kilka lat.

Co do ceny ogólnie twierdzę, że JD jest za tani (czytaj konkurencyjna cena) - czy go sprzedają po kosztach produkcji a zarobią na późniejszym serwisie czy może w co bardzo wątpię jakość odbiega od tych sprzedawanych na zachodnich rynkach.
A New Holland czy nie poszedł na ilość a nie na jakość.

#171 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3510 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 20:47

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Już nie przesadzajmy z tym ,,za tani''. Ogólnie ciągniki są bardzo drogie w porównaniu do innych gałęzi i ich maszyn - budownictwo, transport.

Jak już z @jarem ustaliliśmy, gryzie to niedociągnięcie w estetyce. A jakość hmm, no cóż każdy się psuje i psuć będzie, mi się wydaje że jak kto dba tak ma.
Wcześniej myślałem dość intensywnie i długo (gdy jeszcze miałem plan któregoś z nich kupić lecz mi wniosek na mikro odrzucili <_<)
jeśli jeden z nich miałby być jako główny w gospodarstwie - lepiej dopłacić i mieć to coś co chociaż ze stereotypu słynie że ponoć lepsze.
natomiast jako pomocniczy nie warto przepłacać za kupkę żelastwa.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#172 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 22:42

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 krowka62

Z twego postu wynika że jesteś niezadowolonym sprzedawcą gdzie klienci ci uciekają bo to samo powiedział mi sprzedawca JD ja powiedziałem że biorę NH i minęło 11 lat i słowa nie powiem a może za mało lat upłynęło i nie wiem co mam no kurde muszę się zastanowić cytuje , NEw Holland jest marka ciągnika, która umacnia się na światowych rynkach i chce dorównać najlepszym z branży. Dlatego kusi bogatym wyposażeniem, lepszymi danymi technicznymi itp NO kurde belek tym mnie nie przekonałeś bo z tego wynika że to inni muszą gonić NH nie wspominają o cenie. Pozdrawiam

#173 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 06:35

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Przecież na tym polega konkurencja, by tworzyć produkt lepszy jakościowo, spełniający wymagania użytkowników w rozsądnej cenie. Nie jestem sprzedawcą a ni uzytkownikiem NH czy JD, ale przytoczę wypowiedz dealera Case na pytanie czym różni się NH od Case oprócz tego że składane są w innych fabrykach. Odpowiedział, że podzespoły te same ale jakościowo gorsze na u NH, i że NH zrobił sobie łatwy zarobek na polskim rynku sprzedawając dużo ale gorszej jakości. Oczywiście jest to wypowiedz dealera i wiadomo każdy Żyd swoje chwali. Miejmy nadzieje, że tak nie jest

Edytowany przez krowka62, 29 marzec 2013 - 12:25.

#174 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:43

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Wczoraj Odebralełem swoj T6… latam poki co na pusto zapoznaje sie z ciagnikiem.......... jak juz wczesniej pisalem jakosci nikt nie moze odmówić JD… jest bezapelacyjna… (jesli ktos przywiazuje wage do szczegolow) lecz technika idzie w porzod i dystanse technologiczne zmieniaja sie i skracaja miedzy markami ciagnikow....

ale do rzeczy.... NH T6… oprócz braku uchwytu na slupku dla pasazera… oraz lekko niewygodnego prawego podlokietnika wszystko jest zej***** :D cichy, widocznosc dobra… wygodny… skreca rewelacyjnie i faktycznie gadzecikow ma troche....... dla odmiany bralem pod uwate rowniez 120 konnego JD 6115D i uwazam ze roznica w cenie jest nie adekwatna do roznic w jakosci....

ktos u gory powiedzial ze zobaczymy za kilka lat… oczywiscie ale za kilka lat nikt nie bedzie pamietal o tej rozmowie i bedzie ubaw jak ktos sobie przypomni i bedize mogl sobie powiedziec A NIE MOWILEM :D

ps: ja traktor wybieralem przede wszystkim pod laki i uprawy zielonkowe… moj traktor raczej nigy sobie nie poora a jesli nawet to nie na tak trudnych ziemiach jak w innnych rejonach polski

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#175 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 384 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:52

Jaki ciągnik wybrać: John Deere 6330, czy New Holland t5.115 Kolego gratuluje dokonania zakupu.
Wybrałeś NH kierując się swoimi kryteriami, a jeśli ktoś Ci powie za x lat "a nie mówiłem" to powiedz, że każdy jest kowalem swojego losu. Ja swojego czasu kupowałem pług RABE i powiem wam, że najłatwiej byłoby wybrać kvernelanda, lemken gregoire i inne które na rynku już zagościły. Rabe w sprzedaży jest od niedawna dzięki temu że kupił go Gregoire Besson. I jak mi ktoś zarzuci za 10 lat, że brzydko orze, że częsci drogie, że zużywają się itp odpowiem, kupiłem na własna odpowiedzialność.

Ps. Fakt faktem że zaorałem dosłownie 16 ha ale jestem zadowolony z niego.

A co do tematu ciągnik powinno się dobierać do gospodarstwa uwzględniając jego specyfikę oraz zasobności portfela. Klienci JD i NH zawsze się będą różnić.

Dodaj odpowiedź