Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypadek z sarną... Co teraz?

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:01

Wypadek z sarną... Co teraz? Dzisiaj koło godzinki 1.00 wpadła mi pod auto sarna... Prędkość z racji panujących warunków max 40km/h... Droga bez oznaczeń o zwierzętach leśnych... Wezwałem policję nacykałem zdjęć... w Punto poszedł zderzak, wzmocnienie i delikatnie maska się podgięła i całe szczęście że tablice znalazłem... Policjant kazał mi się zgłosić do gminy a najpierw do nich po notatkę ze zdarzenia... Wiem że nie jest łatwo uzyskać odszkodowanie ale będę o to walczył z resztą sam policjant kazał się o nie starać ... Od czego zacząć i gdzie się o to odszkodowanie starać ?? Od gminy?? Przechodził ktoś przez podobną sytuację w walce o odszkodowanie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wypadek z sarną... Co teraz? Dzisiaj, 00:41
  •  

#2 Share szpymar

szpymar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 14:22

Wypadek z sarną... Co teraz? Taka sama sytuacja.Mój kuzyn 3 miechy temu też uszkodził auto zderzak i troszke błotnik ale sarna uciekła. :blink: Chyba zgłaszał do leśnctwa? Z odszkodowaniem może być ciężko długa procedura. Dopytam i dam znać.

#3 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:35

Wypadek z sarną... Co teraz? Odszkodowania żadnego nie dostaniesz bo nikt Ci nie da ......z jakiej niby racji? Lesniczy umyje ręce.
No a sarna uciekła czy poszła na kotlety i gulasz?

#4 Share szpymar

szpymar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:40

Wypadek z sarną... Co teraz?

Taka sama sytuacja.Mój kuzyn 3 miechy temu też uszkodził auto zderzak i troszke błotnik ale sarna uciekła. :blink: Chyba zgłaszał do leśnctwa? Z odszkodowaniem może być ciężko długa procedura. Dopytam i dam znać.

Rozmawiałem z kuzynkiem ogólnie zgłosił szkodę do ubezpieczyciela ozaz dzwonił do nadleśnictwa aby się dowiedzieć pod jaki odział , związek należy ta droga. Tak jak wcześniej wspomniałem długa procedura oczekiwania na odszkodowanie więć zrezygnował bo potrzebował samochód, więc naprawiał na swój koszt. Mam nadzieje że pomogłem a tobie kolego uda się wyegzekwować jakieś pieniądze.

#5 Share damian83

damian83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:50

Wypadek z sarną... Co teraz? ja dwa razy miałem zaszczyt sarenke puknąć koszty musiałm poniesc na własną ręke autocasco jedyne rozwiązanie
...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

#6 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:51

Wypadek z sarną... Co teraz? A niby skąd wyegzekfuje te pieniądze?
Kto mu da?
Jedynie jak mas AC to wtedy.
W innym przypadku nie ma takiej opcji by dostał pieniądze za szkode stworzoną przez zwierze lesne.

#7 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 styczeń 2013 - 19:53

Wypadek z sarną... Co teraz? Dziś w radiu słyszałem że sąd wydał wyrok według którego odszkodowanie się nie należy , tylko autocasco

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#8 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:03

Wypadek z sarną... Co teraz? Też miałem przypadek z sarną i jedynym rozwiązaniem jest tylko AC lub naprawa z własnych środków.

#9 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:05

Wypadek z sarną... Co teraz? Nie był bym taki pewny, znajomy wpadł w poślizg na tłuczniu na zakręcie (naprawiany odcinek polany masą + tłuczeń) i odszkodowanie dostał od ubezpieczyciela drogi.

Mój pies zerwał się z łańcucha i porysował auto kuzynowi i zgłosił szkodę do mojego ubezpieczyciela budynków rzeczoznawca wycenił szkodę zrobił notatkę i w ciągu kilkunastu dni mieli kasę na koncie za wyrządzoną szkodę.
Minimalnie porysowane 4 elementy + lampa.

Droga jest czyjąś własnością i ktoś za nią odpowiada, jeżeli nie było znaku nie powinno też być sarny. Moje zdanie jest takie droga uzyskania odszkodowania nie jest łatwa, zależy też od szkody bo nawet i AC ma jakiś próg minimalnej szkodliwości

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#10 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:22

Wypadek z sarną... Co teraz? A co ma tłuczeń do sarny niema żadnych odszkodowań od zwierzyny znajomy walnął w dzika samochód zmasakrowany pytam się czy bierze dzika nie bo odszkodowanie zadzwonił po Policie spisali po leśniczego zadzwonił dzika zabrał akurat mieli na Huberta policjant powiedział niema żadnych odszkodowań i ani dzika ani samochodu tylko AC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 21:41

Wypadek z sarną... Co teraz? Fajna interpretacja nie ,, że nie było wcześniej wypadku,, to ile ich ma być? http://regiomoto.pl/...-ostrzegawczych

#12 Share kolega1975

kolega1975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 10:57

Wypadek z sarną... Co teraz? Lepiej spróbować walczyć o odszkodowanie.Spróbuj serwis www.vindicase.com.pl .Każda firma bierze opłatę od tego co uzyska.Nic więc nie ryzykujesz.
Zielony Nurt - oleje tłoczone na zimno.

#13 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 11:05

Wypadek z sarną... Co teraz? Czytam tak wasze wypowiedzi i szczerze jakoś odechciało mi się tego odszkodowania... Z resztą ten artykuł z tym łosiem też mnie mocno zabolał ... ok może kwota o odszkodowanie żądana przez tego pana jest zbyt duża ale to nie zmienia faktu że człowiek powinien odszkodowanie otrzymać ...

#14 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 12:57

Wypadek z sarną... Co teraz? Jeszcze do niedawna dało się uzyskać odszkodowanie ,ale za zwierzęta pod ochroną (łoś , żubr ) odpowiadał skarb państwa. Ja myślę że do jakieś 1500 zł szkody to szkoda czasu,zdrowia i pieniędzy.No ale próbować można.

Edytowany przez akowicz111, 17 styczeń 2013 - 12:59.

#15 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:02

Wypadek z sarną... Co teraz? Radzę odpóścić...na prawdę nic nie wskóracie.

#16 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 16:29

Wypadek z sarną... Co teraz? Radzę spróbować bo niektóre koła mają wykupione OC i jeżeli nie było znaku ostrzegawczego to ubezpieczyciel wypłaci z OC koła.Spróbuj w kole łowieckim.U nas parę lat do tyłu był taki przypadek na krajówce która była i jest granicą obszaru koła i śmieszne było jak przedstawiciele kół spierali się czyja to sarna.Jak zakończył się spór to nie wiem bo auto było z innych okolic. Teraz wystąpili do starosty o znak ostrzegawczy a starosta też myśliwy więc znak stoi.

#17 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 17 styczeń 2013 - 20:25

Wypadek z sarną... Co teraz? Jesteś pewien że za szkody komunikacyjne powodowane przez zwierzęta w stanie wolnym odpowiada koło?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#18 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 22:47

Wypadek z sarną... Co teraz? Moi dwaj znajomi mieli ten sam problem, w jednym przypadku naprawa samochodu ok 1500zł, a drugim ok 7tys i 2 tyg w szpitalu dla kierowcy i pasażera, obaj do dziś żałują że nie zabrali padliny z drogi :D , podejście koła łowieckiego jest takie że jest to wypadek losowy, równie dobrze zamiast sarny mogło wybiec dziecko, i kogo to wina rodziców? nic nie osiągniecie, jedyny ratunek na takie coś to ubezpieczenie ac.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#19 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:27

Wypadek z sarną... Co teraz? Odszkodowanie nalezy się w sytuacji, kiedy byłaoby to polowanie z nagonką. Ewentualnie można wystąpić do zarządcy drogi, że nie oznakował drogi pomimo licznej zwierzyny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 marzec 2013 - 17:27

Wypadek z sarną... Co teraz? ja bym jednak uderzył do zarządcy drogi i to przez prawnika a nie osobiście. Niech ogrodzą siatką część drogi a na pozostałej postawią znaki że jest zwierzyna. Czy jest coś do wyrwania - ja bym próbował bo jak nie spróbujesz to nigdy nie wiesz a drogi są ubezpieczane przez gminy.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke