Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Stoi w mojej okolicy taka hala o wymiarach około 30mx15m. Wiały wiatry po około 120km/h i dach blaszany z nowego budynku zwiało a tej hali nie ruszyło. Sam zastanawiam się nad takim budynkiem tyle że 20mx25, wiem jedynie że za blaszaną wołają od 180zł do 350zł za m2 posadzki. Co skraplania sie wody to w blaszanych jest taki specjalny wywietrznik. A jak się sprawa ma z pozwoleniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bramy w cenie?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Proszę nie cytuj poprzedniego posta. 

Nie. Kotwy, łuki konstrukcyjne, plandeka z izolacją, transport, montaż. 

W ogóle nie negocjowane.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
zalozylem podobny watek o halach magazynowych namiotowych i konkretnych informacji niedostalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

w mojej okolicy sa taki hale lukowe namiotowa dwych gospodarzy jak ty chcesz trzymaja w niej kombajny i inne maszyny i powiem ci ze jedna stoi juz z 3 lata a druga dopiero rok ale z ich właścicielami nierozmawialem ..mnie skoleji interesowala hala namiotowa magazynowa taka zwykla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie koło mnie tez stoja takie nawet u naprawde duzego rolnika i tam nikt o nie nie dba i stoja juz kilka lat. własnie z tymi zwykłymi namiotowymi to jest jak dla mnie 2 problemy jest ze inska a drugie to czas postawienia tego a pózniej ewentualnie przeniesienie tego w inne miejsce. fajnie by było jak by taka hala wytrzymała ta przynajmiej z 15 lat :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
12x26x6 koszt 50netto skrapla się w środku ale nie ma żadnego problemu z wiatrami silnymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak widziłem ale mocownie tego mi sie nie podoba bo jest strasznie lipnie przymocowana do tych klocków betonowych jakimiś srubkami takimi dziwnymi które według mnie słabo beda trzymac a po drugie nie maja takich jakiś uniwersalnych rozmiarów

własnie  wszystkie hale namiotowe plandeki maja wysokość przynajmiej 5 metrów i 50 cm od sciany wysokość jest juz 2.5 metra a sciana najpierw idzie do góry a pózniej dopiero sie załamuje tak przynajmiej zauważyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pafcik    0

Osobiście  nie widzę sensu w stawianiu hali namiotowej . Nikt nie mówi o konserwacji tego ustrojstwa i później wymianie tej ceraty. po kilku latach koszty sie wyrównają z cena normalnej hali z blachy. Ci ,,oszczędni'' oczywiście tego nie widza, Proponuje montaż hali z reklamówek z biedronki i kilku patyków- będzie tanio :) 

Edytowano przez Pafcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galon    0

kolego przemekk800i  chyba zostałem przez Ciebie wywołany do tablicy. Tak się składa, że hala z ogłoszenia, które podlinkowałeś należy do mnie. Jeżeli uważasz , że śruba dwunastka , która trzyma 25kN bez problemu (2,5t - scinanie) to jest lipne rozwiązanie, to gratuluję poczucia humoru ;) 

Może nie zauważyłeś, ale śrub tam jest ponad 40, czyli 40x2,5T=100T. Zapraszam Cię do siebie i chętnie obejrzę jak demolujesz to "lipne rozwiązanie". Musisz jeszcze zmierzyć się z kątownikiem 80tką gr 8mm i kotwami chemicznymi Hilti HIT HY200. 

To co widzisz na obrazku, stoi sobie spokojnie w tym samym miejscu od kilku wichur i ani myśli odlecieć na jesień ;) taka historia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Dnia 9.01.2019 o 19:38, przemekk800i napisał:

wiatm

stoje przed zakupem hali namiotowej łukowej tak zwanej hale na bale mam pytanie do posiadaczy tych hal jak wam sie to spisuje? czy mieliscie jakies problemy z nimi jak ona sie zachowuje jak jest silny wiater? jak wyglada temat z zakraplaniem sie w srodku. dodam tylko ze hala ma słuzyc jako garaz na maszyny i w ostatecznosci magazyn na zboze w czasie zniw. dodam jeszcze ze dostałem propozycje takiej hali 10 na 10 w cenei 19 tys netto wraz z montazem a za zakonczenie jej chca jeszcze po 3 tys zasciane. co o tym sadzicie? 

ja mam taka chale pokryta blacha jeden szczyt zamknięty (brama) drugi otwarty wymiar 6x12x20 koszt 20 tys zł na gotowo (zdjecia mam na profilu) trzymam tam słomę i trochę maszyn jak zwalnia się miejsce po słomie... powiem tak nie zastanawiaj się stawiaj tylko jak największa ja żałuje ze postawiłem tylko 20m długa... nie ma lepszego magazynu niż hala łukowa żadne warunki atmosferyczne jej nie straszne, a co do skraplania to pojawia się ale przy jednym szczycie otwartym jest tak małe ze nie spada tylko spływa po łuku wiec na słomę ani maszyny nie spada... jeśli chciałbyś zamknąć oba szczyty to musiałbyś pokryć ja blach z cieka warstwa pianki wtedy skraplanie niema.

jakbyś miał jakieś pytania pisz odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odkopię temat - ktoś brał coś ostatnio?
Bo rozglądam się za projektem takiej hali a na samym OLX jest kilka firm.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

to szykuj 100 tys bierz firme i niech robia jak poszukałes na olx wsztskie pewnie podobnie kasuja i robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez Pal
      Mam takie pytanie ? co sądzicie o rozrzutnikach z mniej znanych firm produkowanych w Łukowie, Rykach, Makowie Mazowieckim i tym podobnym.Jak one się sprawują czy są awaryjne? czy pomimo niższej ceny opłaca się taki rozrzutnik kupić?
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez rafals2
      Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj