Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM

belarus

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2072 postów
  • 6637172

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:43

110 tyś. brutto , a jaki TUR byście polecili do tego belarusa ,firma i jaki udźwig ?? A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa 920 a i czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4
bedzie musiał obskoczyć 35ha

Zależy jaka cena tego tura bo jest ich do wyboru do koloru. A opcji dodatkowych to chyba zabardzo niema monoblok, zaczepy, niewiem w tym jest chyba komputer o ile jest na CR.

Tylko że ten belarus na takich samych oponach co NH ma większy uciąg i to nie jest wysoka półka żeby wybierać używke mają ponakręcane po 5tys h tylko to zaraz bedzie trzeba remont silnika robić a taki jd/fendt pochodzi ponad 10tys spokojnie przeważnie.
  • 0

#22 Dawido1352

Dawido1352

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo :)

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:13

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM Z tego co słysze to belarusy podczas pracy z turem mają częste awarie sprzęgła.
  • 0

#23 maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:21

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM często też widziałem przypadki gdy w pracy z turem dzieliły się "na pół", ale jaka kasa taka i jakość
  • 0

#24 Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:55

często też widziałem przypadki gdy w pracy z turem dzieliły się "na pół", ale jaka kasa taka i jakość

Ciekawe spostrzeżenie kolegi. Często :) . Jak często? Codziennie? co tydzień? co rok? :) Lubię jak forumowicze wypowiadają się w miarę precyzyjnie. Pewnie coś takiego i zdarzyło się na pewno, ale takie przypadki na pewno nie wynikają z jakichś wad konstrukcyjnych tych ciągników tylko z niedbalstwa ich właścicieli. Źle przeprowadzane naprawy, złe momenty dokręcania śrub i faktycznie może się rozjechać i to nie tylko w turze.
Sam używam 82 TSA od 11 lat. Na moje 30 ha to ciągnik w sam raz. Na pewno nie idealny, ale biorąc pod uwagę cenę nie ma konkurencji. Kupiłem go na kredyt (w 2000 roku były trudne czasy w rolnictwie) Pamiętam, że kosztował wtedy 69 tys. Podobnej mocy zetor już chyba 110. Różnica cen rzędu 40%.
Awarie owszem występują, ale wszystkie proste a części wręcz śmiesznie tanie. Wszystko można naprawić we własnym zakresie bądź i pierwszego z brzegu mechanika. Przy czym nie chcę twierdzić, że jest bardzo awaryjny. Normalne zużywające się części. Z minusów dla mnie to częste wycieki z hydrauliki (do opanowania jak się chce) źle obrane przełożenia (zwłaszcza za szybki wsteczny i duża róznica między 3 a 4) i trudne (na początku) wrzucanie biegów. Co do głośności w pronarze to nie jest tak źle, choć oczywiście w każdym zachodnim będzie pewno lepiej.
Można by długo pisać.
Podsumuję tak: Na 20-40 ha można śmiało brać taki ciągnik.
  • 0
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#25 maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:04

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM często, w porównaniu do innych ciągników, może i trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem, ale to nie ma co się od razu burzyć, po prostu napisałem to co zauważyłem i na 3 ciągniki pracujące w mojej okolicy, w każdym był ten sam problem, a czy to wina właścicieli czy jakości tego sprzętu to nie będę już dochodził
  • 0

#26 Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • 10855313
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:07

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM Strasznie duzo słyszysz o belarusach to Twoja pasja chyba . Belarus nie słyszałem o tym zeby belarus czy mtz rdzewiał albo zeby maske rdza zjadła to jakoś nowinka w Twoim regionie . pozatym stal z ktorej jest zrobiony orginalny belarus jest nie do zdarcia wiem to bo orginalnego sworznia od belarusa nie przewiercisz . bo juz kilku probowało . Po drugie nawet jesli sprzegło wysiadzie przy turze (chociaz o tym nie słyszałem bo mają po kilka tys motogodzin z turami i chodzą dalej ) to zapłacisz za nowe kikla set zł . a przy nh kilka tys złotych . pozatym stosunek mocy do masy belarus 952.3 tak jak wychodzi z fabryki ma około 5 ton ciekawe czy nh moze sie poszczycic tym ze stosunek mocy do masy wynosi 53 km na kazdy kon mechaniczny . Nie opowiadaj bajek typu słyszałem ze bo to jest wymyslanie . Jesli miałes taki traktor to sie wypowiadaj na jego temat a nie bierzesz swoje domysły nie wiadomo skąd.
  • 0
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#27 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2072 postów
  • 6637172

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:42

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM No ja tylko jeden przypadek słyszałem że pękł Pronar 82sa z turem 2 razy przy 2500mtg ale obrabiał ~50ha i jedyny ciągnik w gospodarstwie. Awaria z sprzęgłem to możliwa sprawa.
  • 0

#28 RomanWLKP

RomanWLKP

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:51

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM Tutaj podrzucam parametry tego belarusa. Macie może jakieś zastrzeżenia do tego ??

Ciągnik Rolniczy marki „MTZ”

Model BELARUS – 920.3(monoblock)

Silnik
Cztero Cylindrowy D-245.43S2 TURBO Euro 2 INTERCOOLER
Moc (KM[kW]) 84[61]
Obroty nominalne (min-1) 1800
Max moment obrotowy (Nm/min-1) 398/ 400
Pojemność skokowa 4750 cm3
Średnica cylindra/ skok tłoka 110mm/125mm
Zużycie oleju napędowego 224g/ kWh
Filtr powietrza suchy, wkład „DONALDSON”
Silnik chłodzony cieczą

Skrzynia biegów
Zsynchronizowana z boczną dźwignią zmiany biegów oraz reduktorem,
Liczba biegów przód/ tył 14/4
Blokada/ WOM
Blokada tylnego mostu elektryczno- hydrauliczna, włączanie wom elektryczno hydraulicznie końcówka 6/8 wpustów, obroty wałka 540/ 1000 obr/min
Rodzaj sprzęgła
Cierne suche jedno tarczowe, liczba tarcz 1
Przedni most
Napędowy krzyżakowy z reduktorami planetarnymi, wzmocnienie ramy, osłony silnika.
Rozstaw kół przód/tył
1450- 1970/ 1500-2100 mm
Prześwit pod układem zawieszenia 465mm
Długość 4060mm
Szerokość 1970 mm
Wysokość 2850 mm
Układ hamulcowy
Wielo tarczowy suchy, uruchamiany mechanicznie
Hamulec postojowy, tarczowy suchy działający na koła tylne
Sprężarka powietrza, dwuo biegowy układ pneumatyczny
Układ elektryczny
Napięcie 12V z przełącznikiem na rozruch 12/24V
Rozrusznik 24V- 6 Kw
Alternator 1000V z regulacją napięcia 14V-0,7 kW
Układ kierowniczy
Wspomaganie z cylindrem dwustronnego działania w trapezowym układzie kierowniczym, orbitrol
Zbiornik paliwa
130 l
Kabina koloru
czerwonego/ Maska
Ochronna, komfortowa, wyciszona, ogrzewana z uchylnymi szybami bocznymi i tylną, ze spryskiwaczem oraz wycieraczką szyby przedniej, lustrami bocznymi, z dwoma reflektorami roboczymi, szyberdach, dwoje drzwi.
Siedzenie GRAMMER
Maska Plastik
Wydajność pompy
45 l/min
Ciśnienie nominalne w układzie 18.5-20 Mpa
Hydraulika na podzespołach BOSCH, MITA.
Ogumienie
Przód / tył
360/70R24 18.4R34

Obciążniki tył
4X20kg
Obciążniki przód
8X45 kg, 2X40 kg
Zwieszenie tylne
Trzy punktowy układ zawieszenia narzędzi z dwoma pionowymi siłownikami
C-90 „MONOBLOCK”
Maksymalny udźwig podnośnika 4500kg
Zespoły zaczepowe
Zaczep przedni : widełkowy
Zaczep górny transportowy typu widełkowego z możliwością regulacji wysokości
Zaczep Rolniczy listwowy wychylny
Masa własna
4500kg z obciążnikami
  • 0

#29 Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1525 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:56

110 tyś. brutto , a jaki TUR byście polecili do tego belarusa ,firma i jaki udźwig ?? A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa 920 a i czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4
bedzie musiał obskoczyć 35ha

Te ciągniki bardzo dobrze współpracują z turami HYDROMET GIŻYCKO "16' -1650kg udźwigu i je polecam .Tury METAL-FACH T-229 (1600kg) też się do tego typu ciągnika nadają ,jak również tury AGROMASZU .

czym się różnią 920.2 , 920.3 , 920.4

Na pewno normami spalin , 920.2 to norma spalin EURO 1 ,920.3 -EURO 2 i 920.4 -EURO 3 . Nie wiem jak jest u Was ,ale w moim powiecie belarusa z 920,920.2 ,920.3 nie zarejestruje się od początku 2012 roku .

A z opcji dodatkowych coś możecie polecić do tego belarusa

Monoblok ,masz wtedy 2 siłowniki, a nie jeden i 4500kg udźwigu . Podobno mniej awaryjne no i tak nie cieknie z nich olej .
Odnośnie sprzęgła w belarusach współpracujących z turem ,fakt sprzęgło szybciej wysiada ,ale to jak w każdym ciągniku z turem . Może w belarusie szybciej się ono zużywa jak w innych ,ale koszt zakupu takiego sprzędła jest groszową sprawą ,czego nie można już powiedzieć w innych markach ciągników .
  • 0

#30 PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:58

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM Ja mam mtz 82 z 1996r pracował na 60 ha do 2009 roku od 2009 do 2011 na 80ha jako główny koń, sprzegło bardzo ładnie (lekko) chodzi, jest fabryczne ,nigdy niebyło poważnej awarji ,duperele sie przytrafiały ,a z tym rdzewieniem to jakiś żart mój pracuje i będzie pracował przy rozsiewaczu do nawozów z tego względu że właśnie nierdzewieje dlatego zostaje .A co do mth to nieporównujcie belarusa do jnnych marek bo belarus liczy wolniej mth.
  • 0

#31 Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • 10855313
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:00

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM Co do wagi piszą tak a na wadze co innego wychodzi .... Teraz w tych zwykłych podnosnikach montowane sa dodatkowo 2 silowniki po bokach . widziałem na białoruskim filmiku ramiona inne i moccowania siłowniki jest w komplecie
  • 0
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#32 Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1107 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:50

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM witam ja kupiłem belarusa w 2011 roku pracuje na 17 ha i jestem wmiare zadowolony miał kilka usterek ,tak jak mój poprzednik napisał troche rdzewieje (felgi,spawy na kabinie) maska i błotniki plastik ok.Jeśli wybierzesz belarusa to kupuj ze skrzynią 18/4 nadaje sie do transportu a 14/4 jest problem z ruszaniem z miejsca z ładunkiem (brakuje niskiego biegu do ruszenia z miejsca na' zającu').Pozatym napewno most krzyżakowy i szrokie ogumienie .Poprzednik pisze o zaczepie oba są niestety do kitu ten nowy nie ma wachliwości w poziomie i trzeba uważac z tandemem na dużych uskokach gruntu i najważniejsze podnośnik musi byc ten mocniejszy 4,5 t to nie będzie problemu z podnieśeniem cięższej maszyny pozatym za tą cene pozytywny .
  • 0

#33 janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów
  • brak
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:51

Jaki ciągnik do 100 tys. 70-85 KM tak tomasz tylko na monobloku nie masz dociazenia jak na zwyklym a czasem sie przydaje bo tylek podniesie bez lewarka a i z maszynami nie raz sie przyda a masz teraz opcje z silownikami jak ktos wspomnial i to za pare zlotych ale jak kto woli to wybiera monoblok a co do tarczy to sie zuzywa jak w kazdym innym ciagniku tylko trzeba o nie dbac tak jak pisze w instrukcji i jak nie smaruje sie lozyska wyciskowego to sprzeglo siada i znawcy mowia ze szrot bo sprzeglo a siada tez przez wom bo jest docisk polaczony z wom ja tak rozwalilem docisk w zwijajacej ale to bylo z winy materialu bo byl od nowosci a ciagnik jest 1993 r a co do pekniec to poczytajcie forum o farmerze jak z duzym ladunkiem najedzie sie na dziure i bujnie to kazdy mozna zlamac nawet ursusa jak go przeciazy sie i nie kazdego stac na ciagnik za 200 tys trzeba go tez serwisowac a to sa koszty ktore juz nie jednego pograzyly i komornik trzyma lape na nich i stoja z blokadami
  • 0

#34 SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 639 postów
  • 22732112
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:22

Z tego co słysze to belarusy podczas pracy z turem mają częste awarie sprzęgła.

Błogosławieni ci którzy usłyszeli i uwierzyli-ta zasada tu nie obowiązuje ,tu liczą się fakty a nie to co ty słyszałeś...

często też widziałem przypadki gdy w pracy z turem dzieliły się "na pół", ale jaka kasa taka i jakość

To ja poproszę zdjęcie takiego Belarusa,skoro tak często to widzisz to pstryknij :P Ja sie nie spotkałem z takim czymś na Af ani w realu wiec ciężko powiedzieć mi cokolwiek na ten temat.Ale jak by się tak łamały to zapewne prędzej czy później ktoś by coś napisał na Af albo fotkę wrzucił ,tak jak się dzieje z Farmer-ami...Każdy ciągnik można przełamać jak niema ramy,nie mówię tu o farmerze bo one że tak powiem łamią się same z siebie :P Na przykład widziałem kiedyś złamana Valtrę ,a więc da się :)
Można by długo pisać ,nie chce mi się już więcej cytatów robić ,ale co do hydrauliki /podnośnika to bież monoblok a nie ten stary podnośnik,docisk jest + ale używa się go tylko do orki prawie i to tylko jak jest sucho,a jak będziesz potrzebował docisku to balast na pług powiesisz.W monobloku całość masywna,inny rozdzielacz niż w starszych ogólnie nie cieknie z nich ,bo z tymi starszymi wersjami różnie bywa:P
W tych danych technicznych to nie wiem dokładnie o co chodzi z tymi zaczepami te nazwy mi nic nie mówią ale zaczep rolniczy musi być mocowany pod mostem,bo ostatnio widziałem w 920 zaczep na belkach podnośnika ,taki jak w starych 820...No i górny zaczep musi byś obrotowy.
Co do sprzęgła to wszystko zależy od kierowcy i obsługi,bo tak jak nie raz widziałem na filmach jak ludzie się wbijają się w pryzmę i pchają aż się koła kopią ,albo strzelą ze sprzęgła no to szkoda bardzo w ten sposób każdy ciągnik będzie wymagał naprawy sprzęgła ...Pocieszające jest to ze części do sprzęgła są tanie np.łożysko do sprzęgła Belarusa to 50zł ,dla przykładu sąsiad zapłacił za łożysko do Case prawie 2 tyś...

Edytowany przez SZYMANOX, 13 styczeń 2013 - 15:25.

• 0