bubel500

części Zetor czy Zetor Polska

Polecane posty

kamion    0

Składałem silnik zetora sześciocylindrowego zeszłej zimy, zestawy Zetor Polska białe pudło czerwone napisy. Temperatura na zewnątrz -15 w garażu -10 fajnie było. Silnik pochodził około 3 godzin i zaczął stukać. Po pierwszym szoku sprawdzanie: ciśnienie oleju ok. zawory ok. korbowody przykręcone stopy także więc zdejmuję głowicę. Na wewnętrzych stronach tuleji jakieś zgrubienia okazało się że aluminium z tłoków przywarło do tulei. Wyciągamy tuleje tłoki pierścienie czyścimy ładnie i oddaję do sklepu na reklamację. Czekam spokojny i czekam i czekam i nagle bum dzwonią ze sklepu reklamacja rozpatrzona. Pędzę po nowe zestawy i tu rozczarowanie " reklamacja rozpatrzona i dorzucona z powodu PRZEGRZANIA SILNIKA. Trzymajcie mnie. Zawodowo zajmuję się naprawami traktorów złożyłem wiele silników ale to mnie zaskoczyło. Po konsultacji z klientem założyłem te nieszczęsne tuleje stare orginalne tłoki i nowe pierścienie. Silnik pracuje cały rok ma dobrą moc nie bierze oleju. Od tamtego razu tylko tuleje MAHLE z pierścieniami Prima. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamion    0

Tłoki jak w zestawach Mahle chyba że klient zgadza się na dopłatę do tłoków gorzyckich. Osobiście uważam iż w zestawie tuleja tłok i pierścienie tłoki są najmniej ważne Często montuję nowe tuleje Mahle pierścienie Prima i stare orginalne tłoki pod warunkiem zachowania dopuszczalnych luzów pierścieni w rowkach oraz otworu pod sworzeń. Należy również pamiętać o grupach selekcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barti212121    2

Witam sory ze w tym temacie ale do końca nie wiedzialem gdzie zadac to pytanie :) a wiec : Czy jest mozliwosc w zetorze 8011 wymiany jabuszek w ramionach zaczepu na haki lub wymiana całych ramion z hakami na zatrzaski zeby po prostu ułatwic sobie zaczepianie maszyn :) ? A poza tym jeszcze jedno : jesli bardzo kiepsko dzila mi w nim wspomaganie kierownicy na postoju ciezko a podczas jazdy troszke lzej sie kreci to lepiej wymieniccałą pompe wspomagania czy jakas czesc : serwo , orbitrol itp ? Prosze o pomoc czekam na odpowiedzi z gory dzieki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jaka dyskretna reklama :D No chyba że wszyscy Twoi znajomi robią zakupy tylko w tym sklepie to przepraszam że osądzam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej300    0

Bo zetor polska są robione w polsce:D

 

Chłopie co teraz jest robione w Polsce

Zetor Polska nie ma żadnych linii produkcyjnych..oni są tylko sprzedawcą..możliwe że pakują to też u siebie chociaż niekoniecznie.

Natomiast producent to już jest inna historai.

Edytowano przez andrzej300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Ja przy ważniejszych naprawach w zetorach części zamawiam tylko i wyłącznie w kaliszu czesci mam w garażu na drugi dzień i zawsze są orginalne przewaznie tansze niz na allegro czy w innych sklepach internetowych z czesciami. Przykład ostatnio regeneracja  wzmacniacza w zetorze 10540 koszt czesci 2000zł w Kaliszu ,koszt czesci w sklepie z czesciami "u Gienka" 3200zł niektore nie orginalne, koszt tych samych czesci w sklepach internetowych srednio 2800zł. cena całego kosza wzmacniacza w kaliszu 5000zł , kosz w sklepie "u gienka" 5800zł  cena kosza srednio w sklepach internetowych ok 6000zł. Dlatego przy wazniejszych naprawach silnikow czy skrzyn biegow czy mostow lepiej wybrac czesci ogrinalne u sprawdzonego dostawcy moze i czasem zapłacisz wiecej ale masz pewnosc ze to troche pochodzi


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ale,ale !!! Pisz dokładnie u kogo w Kaliszu : serwis Zetora , TZM, Agrozeto itd .itp ............


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Zetor Polska Sp Z.O.o. ul wrocławska  Panie DarkuD


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
Napisano (edytowany)

jest też dużo sklepów internetowych oferujących oryginały ( nie musi to być koniecznie serwis)  i z własnego doświadczenia wiem ,że jest zawsze taniej niż w Zetor Polska no chyba ,że  część leży na półce kilka lat wcześniej , zakupiona w niższej cenie .

5tys. za kosz to cena brutto (jeśli tak to okazja ) ?

Odnośnie orygianalnych zestawów naprawczych silnika ( pudełka z banderolami Oryginał PDC Żetor) ,oferowanych w serwisie Zetora w Kaliszu to nie jest to co idzie na pierwszy montaż -silnik powinien chodzić jak nowy a tak nie jest (sprawdzone po kilku remontach na bazie tych niby orygianałów )

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja ta przykładowa awarie miałem przed świetami wiec w swieta przejrzałem sklepy internetowe a po swietach dzwoniłem i kaliszu wyszło mi najtaniej a cena całego kosza to 5 tys brutto dokładnie było to 4950zł może i okazja ale dało sie starego zregenerowac i wyszło taniej


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcink83    0

ja kupiłem ostatnio filtry do zetora szukałem w sieci ale już bardziej opłacało mi się podjechać do sklepu niż płacić za wysyłkę np z Kalisza (20 km pod łodzią - znalazłem autoryzowanego dealera tuszyn), ale coś chyba ze sztuka nie tak, bo musiałem zaraz znowu wymieniać :/ to akurat poszlo zaskakująco sprawnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
Napisano (edytowany)

masz w opisie -tuleja Premot. Jedno wiem na pewno,że zestawy pod logo zetor pdc to nie jest to co szło czy idzie obecnie  na pierwszy montaż  . Ponoć dobre są z Kolbenschmit-a  ,ale nie wiem ,czy do tych modeli produkują .

Sam dzwoniłem do nich ostatnio i chciałem się dowiedzieć jak to jest  w końcu jest z tymi oryginałami  i  co zamówić  ,żeby silnik chodził tak jak fabrycznie złożony . Uzyskałem informację ,że sam producent na przestrzeni kilkunastu lat zmieniał dostawców części począwszy bodajże od tego właśnie Promotu przez Kolbenschmita na  coś innego obecnie .

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

Zastanawiam się nad kupnem zetora 8111 i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy takich zetorów- a chodzi mi o dostępność części do tych właśnie zetorów czy są łatwo dostępne czy jest już z nimi kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

8111 ma jedno wadę trzeszczą biegi nie można zredukować wzmacniacz momętu jest awaryjny zależy do czego go potrzebujesz a tak to dobry ciągnik taki koń pociągowy spalanie ok 15 l  zależy jakie ziemie poszukaj coś  4x4 bo będzie ci brakować uciągu moc będzie ale będzie się kopał  części to są nie wszystkie ale można z używki kupić jest tego dużo

Edytowano przez volvo1150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil14851    4

Traktor miałby być jako glówny( do pługa i agregatu) pracował by na ok 12 ha. Napewno z przodem był by lepszy ale w budżecie ok 25 tys. ciężko coś będzie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

mtz może szybki dużo biegów wysoki prześwit ma 4x4 kabina porównywalna do tej z 8111 części tanie może lepiej dostępne nawet orginały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

przecież to nastĘpca 8011 a części dostaniesz jakie tylko potrzebujesz w  AGROMA KALISZ


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5

https://ct24.ceskatelevize.cz/jihomoravskykraj/3619561-utlum-zetoru-v-brne-spolecnost-prodava-pozemky-a-presouva-vyrobu-do-indie

Czytajcie Artykuł Zetor zamyka fabrykę w Czechach w Brnie hale sprzedaje deweloperowi przenosi produkcję do Indii To koniec Bankrut 

Dnia 18.09.2013 o 18:57, Roki212 napisał:

Oby tylko Zetor Polska trzymał dalej swoją jakość i był składany z tych samych podzespołów co dotychczas bo do tej pory jedną różnicą w tym zestawie były pierścienie

https://ct24.ceskatelevize.cz/jihomoravskykraj/3619561-utlum-zetoru-v-brne-spolecnost-prodava-pozemky-a-presouva-vyrobu-do-indie

Czytajcie Artykuł Zetor zamyka fabrykę w Czechach w Brnie hale sprzedaje deweloperowi przenosi produkcję do Indii To koniec Bankrut 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj