bubel500

części Zetor czy Zetor Polska

Polecane posty

bubel500    4

Witam. Mam pytanie: Jaka jest różnica pomiędzy częściami firmy Zetor i Zetor Polska.

Chodzi mi o zestawy naprawcze, Zetor to orginał czeski, a kto robi części dla Zetor Polska?

Np: Zetor Polska: http://allegro.pl/ze...9.html#delivery

Zetor: http://www.farmexper...rodukt6943.aspx

Czy Zetor Polska to polska podróba Zetora?

Pozdrawiam

Temat przeniesiony do głównej kategorii "Zetor"

Edytowano przez danielhaker

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Zetor polska to firma podlegająca pod ZETORA i polskiemu zetorowi przysyłają części a oni je składają (W Kaliszu jest ich siedziba jak dobrze pamiętam)

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Teoretycznie nie powinno byc żadnej różnicy, Zetor to Zetor.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

To jest bardzo ciekawy temat:

Na alledrogo można znaleźć takie kwiatki jak: http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-zetor-c-360-oryginal-69114610-i2908582888.html

Niby Zetor Original, ale Made in Poland

A tu podpisana Zetor Polska: http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-do-ursus-c-360-oryginal-zetor-i2882224245.html

Może polska spółka próbuje zbijać lewą kasę na marce kupując pompy u polskich tandetników i sprzedawać jako oryginały :blink:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A może są robione w jakiś polskich fabrykach zgodnie z ich wymogami i dokumentacją - wtedy jest to pełnowartościowy oryginał Zetora.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Kupiłem zestawy naprawcze Zetor Oryginal. Lepsze bo orginalne a nie polskie,Dzięki za pomoc, pozdro


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Zestawy Zetora też są okej.

Nie wiem za bardzo co masz na myśli pisząc, że oryginalne a nie polskie :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Bo zetor polska są robione w polsce:D


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A skąd masz taką pewność ?:)

A może przychodzą podzespoły zestawu z głównej fabryki hurtowo i na miejscu tylko pakowane ? :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Najbezpieczniej kupować Zetor PDC, bo ten jest najpewniejszy do tego jak kto woli dać pierścienie Primy i jest ok.

Zetor Polska ma już w sobie pierścienie Primy, ale nie wiadomo co z resztą podzespołów... Może i do polski przysyłają te same części tylko ciekawe po co taki zabieg

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Możliwe, ale oryginały Zetora trzeba dłużej docierać i ze 20 godzin na pusto chodzić,no i więcej oleju silnik bierze:)


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

ja kupiłem z farm expert i tez jest zetor polska a do tego na targach w Kielcach tego roku czyli 2013 mieli w ofercie zestawy naprawcze ciągnika 385 i pochodnych zapytałem czy można zamawiać telefonicznie i pedzieli że tak wiec dzwonie jakiś czas po targach a tam mówią że do tych ciągników nie prowadzą ...... :D tylko kupa śmiechu z nich nic więcej kupiłem zetor polska z farm expert jak wspominałem an początku są bardziej kompetentni niż zetor polska Kalisz ...i w dodatku nieznający się specjalnie powiedziałem do ursusa 912 zestawy a oni pedzieli ze tylko do zetorów no to dobra a do zetora 8111 macie tez nie nie prowadzimy do takich no to ...kiedy będzie w tym kraju dobrze??

Edytowano przez zenekbizon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waflo18    0

Zetor, a Zetor Polska to w wielu przypadkach różne części- chociażby Zestawy naprawcze- dla Zetora składa je czeska firma PREMOT, To te zestawy które idą na pierwszy montaż, Zetor Polska do niedawna miał takie w swojej ofercie, teraz zestawy naprawcze składa jakaś Polska firma... Natomiast dla Zetora nadal zestawy naprawcze robi firma PREMOT, kiedyś zestawy naprawcze miały na tłoku wygrawerowane logo formy TZM i na 100% były to zestawy czeskie, na słowackik sworzniach i pierścieniach Buzuluku. Te zestawy są jeszcze dostępne pod marką Genuine parts, rozporowadza je firma www.sklep.tzmkalisz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

No to żeby odświerzyć temat to właśnie zakupiłem zestawy naprawcze .

Niby piszę że to PDC ZETOR ale opakowanie inne te http://www.farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_do_u_produkt6945.aspx

nie ma tego niebieskiego paska z napisem PDC .

Uwagę należy zwrócić na jeden pierścień olejowy jest z sprężynką....z czym pierwszy raz się spotykam w zestawach do C-330 , jesli się nie myle to THM takie pierścienie wypuszczało , i chyba są to pierścienie THM-u bo pisze na nich THM.

A oto fotki . :rolleyes:

31352332681260112940.jpg

60564518603864572577.jpg

98852194094206560258.jpg

A takie napisy są na tuleji.

05307835932258973598.jpg

34520222649596051453.jpg

no po mojemy jak na ZETOR ORYGINAL to troche tuleje na zawnatrz niedopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Chcesz mieć pewność skontaktuj się z Zetor Polska poprzez formularz kontaktowy na stronie Zetora i będziesz miał jasność, może wprowadzili jakieś zmiany...

Lub bezpośrednio do jakiegoś przedstawiciela odnośnie sprzedaży.

http://www.zetor.pl/kontakty

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Dzwoniłem.

Wiem już wszystko.

PDC już nie robi całości tylko podwykonawcy jak pisze na tłoku." Pro" czyli dla......

Czyli teraz PDC to składak tak jak Mahle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Czyli Zetor czeski jako Oryginal się skończył i teraz nie będzie pewnie już porównywania go do Zetor Polska.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Oby tylko Zetor Polska trzymał dalej swoją jakość i był składany z tych samych podzespołów co dotychczas bo do tej pory jedną różnicą w tym zestawie były pierścienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Miałem do czynienia z zestawami Zetor Polska oraz pompą hydrauliczną i jestem w 100% zadowolony, także dla mnie to tam wszystko jedno :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Miałem do czynienia z zestawami Zetor Polska oraz pompą hydrauliczną i jestem w 100% zadowolony, także dla mnie to tam wszystko jedno :)

A ja kupiłem ostatnimi czasy pompę Zetora (tak oryginał za sześć stów) i niestety nie jest to już to co przed laty...poprzednia wytrzymała bodajże 6 czy 7 lat w ładowaczu,polska CAŁY rok :D ,a ta nowa czeska owszem działa ale w porównaniu do tej starej nie ma polotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Ja mam pompę do C-360 podnośnika Zetor Polska za niecałe 260, także o innej mowa :) Myślę, że robią ją gdzieś u nas w Polsce, ale jeszcze nie wiem gdzie :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Narazie Zetor Polska to nowoiść więc nie ma się co wypowiadać.

Bo żeby sie wypowiedzieć trzeba zrobić kilkadziesiąt motogodzin i zobaczyć jak sprzet pracuje na danym zestawie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj