Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland cx 6080 czy john deere W650

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:02

Czemu NH jest wydajniejszy?? Podaj coś co za tym idzie bo ja jeste innego zdania bęben i powierzchnia sit większa niż w NH i to sporo. Większe spalanie, a pewnie że tak wkońcu JD ~60km wiecej. W JD większy zbiornik ziarna w standardzie nie mówiąc o opcji 11tys l.

@maromaro
Jesteś pewny że niema??

Co ty pleciesz, w JD serii W jest jeden bęben młócący. Dwa bębny są w serii T.
W NH CX występują 2 bębny. Czy zawsze czy to jest opcja nie wiem, ponieważ u dilera gdy robili mi ofertę nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie było to ubiegłym roku we wrześniu, tłumaczyli się że ta maszyna to nowość i na chwilę obecną tego nie wiedzą.
W prospektach JD jest błąd. Przy kombajnie W540 widnieje moc 238KM. Natomiast rzeczywiście ma 256 KM. Informacja od dyrektora z Poznania sprzedaży kombajnów JD na Polskę.
Rozmawiałem z właścicielem NH CX 6080 - po jednym sezonie bardzo sobie chwalił. Radził by brać heder 6 m (u nas są bardzo słabe ziemie) wydajność miała oscylować w granicach 3ha/godz, a w jakim zbożu to jedynie mogę się domyślać że pewnie pszenżycie 6t/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland cx 6080 czy john deere W650 Dzisiaj, 07:49
  •  

#22 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:04

@tomek90

patrzysz na dodatkowa moc tak jakby ona byla caly czas ona jest tylko chwilowo np podczas wysypu podczas zbioru
to tak samo jak w ciagnikach podaja moc ciagnika z moca dodatkaowa(bostem)ktora jest krotko trwala

2 znajomych na mojej wsi maja te kombajny roznica miedzy nimi 1 roku i dlatego jeden ma adblue a drugi nie ogulnie sa zadowoleni tylko te adblue cos sie psuje,ten co ma 2 lata to ogulnie mowil ze kosi nim 2 w polotach 2,5ha/h wysyp podczas postoju wiedz szalu nie zrobily te kombajny u nas na wsi plony ogulnie 8t pszenicy w gore

Podana więc napisałem. Przecież nie pisałem że ta moc jest na koła czy omłot. Taka wydajność przy plonie 8t/ha w góre sypane na postoju to nie jest źle.
Co do wydajności jaką podałeś azi tego NH to słabo bo najmniejszy zielony z seri W ma zbliżoną ~18t/ha a co tu mówić o W650.

@damianzbr stary a gdzie ja napisałęm że ma dodatkowy BĘBEN?? :)
Niewiem co do tego ma W540 ale z tego co wyczytałem a danych to ma ~255km więć niwiem skad bierzesz 238km?
3ha przy plonie 6t/ha to nie powala na kolana.

Edytowany przez Tomek90, 20 styczeń 2013 - 22:11.

#23 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:10

New Holland cx 6080 czy john deere W650 @HubertOjdana ma W650i - tam możecie zasięgnąć więcej szczegółów
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#24 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:42

@damianzbr stary a gdzie ja napisałęm że ma dodatkowy BĘBEN?? :)
Niewiem co do tego ma W540 ale z tego co wyczytałem a danych to ma ~255km więć niwiem skad bierzesz 238km?
3ha przy plonie 6t/ha to nie powala na kolana.

Tu napisałeś że w serii W jest dodatkowy bęben:
maromaro: CX może mieć dodatkowy bęben/separator a seria W tego nie ma
Ty: Jesteś pewny że niema??
maromaro: w seri T jest na bank a w seri W nie ma
Ty: No to jesteś w błędzie bo jest ;)

Jeśli chodzi o moc silnika to w linku poniżej jest tak napisane, w wszystkich drukowanych prospektach PL jest tak samo jak poniżej. W prospektach po niemiecku jest także tak samo. W540 przed liftem czyli do 2012r miał coś około 255. Teraz w prospektach piszą że ma 238KM, więc zapytałem o co tu chodzi. Przedstawiciele JD stwierdzili że jest to błąd w druku.
http://www.deere.pl/...es.html?page=31

Wydajność NH u tamtego gospodarza nie powala ale te informacje są bardzo poglądowe. Był to ich pierwszy sezon z maszyna, więc nasuwa się pytanie co z ustawieniami. Kolejna rzecz to wysokość plonów. Napisałem przecież że przepuszczam iż większe raczej nie powinny być.

#25 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:50

New Holland cx 6080 czy john deere W650 No zgadza się jest tam bęben/separator mi chodziło o to drugie i to właśnie posiada ;)
Ja patrze na maksymalna moc bo przy takiej kombajn pracuje to mam te ~260km a nominalna to zgadza się jest tak jak mówisz 238km.

Edytowany przez Tomek90, 20 styczeń 2013 - 22:54.

#26 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 22:59

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Nie bęben a separator. Tak samo jak krowa/świnia, jedno albo drugie.
Na pewno na plus NH wychodzi cena. Kolejną rzeczą którą zawiódł mnie JD jest brak możliwości blokady przedniego mostu. Nie wiem jak w NH ale skoro w mniejszych była tak możliwość... W JD max szerokość ogumienia to tylko 800, NH więcej.

Duży minus NH to adblue.

#27 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:22

New Holland cx 6080 czy john deere W650 No a w NH jak masz to nazwanę też chyba separator ale niewiem gdzie on tam dokładnie siedzi. W JD siedzi nad klawiaszmi. Nie każdy ma przecież zamoklaki że mu blokada i szerokie opony potrzebne ale wydajność która JD bije CX o głowę jest potrzebna wszystkim :) więc kolega azi nie te modele porównywał.

Wada JD może być troche przyduże spalanie, ale jak maszyna dobrze ustawiona to jest wtedy ok.

Edytowany przez Tomek90, 20 styczeń 2013 - 23:25.

#28 Share piotrek1991z

piotrek1991z

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, wędkarstwo

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:32

New Holland cx 6080 czy john deere W650 W temacie jest przecież W650 a nie W540. Moc W650 to 298KM nominalnie i 340 maksymalnie. Dużą zaletą serii W jest bęben młócący 660m co daje nam mniejszą jego prędkość finalną( na końcach a nie przy środku) ale za to ma większą siłę bezwładności, efekt: mniej (dużo mniej!) rozbitych ziaren niż w NH. Jeśli kupujesz z przeznaczeniem również na qq to nh będzie ci te ziarna rozbijał. Dodatkowo w JD masz większy kąt opasania i 4 cepy przylegają jednocześnie co daje lepszy efekt omłotu. Kolejna sprawa to sito wstępnej separacji gdzie odseparowywuje sie 30% ziarna.
W mojej opinii cena tutaj wyznacza jakość i dla mnie pod względem czysto technicznym JD jest lepszy. Kupujesz nie co tydzień więc może warto troche dołożyć. Zapraszam do dyskusji...-)

#29 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 00:17

No a w NH jak masz to nazwanę też chyba separator ale niewiem gdzie on tam dokładnie siedzi. W JD siedzi nad klawiaszmi. Nie każdy ma przecież zamoklaki że mu blokada i szerokie opony potrzebne ale wydajność która JD bije CX o głowę jest potrzebna wszystkim :) więc kolega azi nie te modele porównywał.

Wada JD może być troche przyduże spalanie, ale jak maszyna dobrze ustawiona to jest wtedy ok.

Według Twojego nazewnictwa to NH ma tych bębnów/separatorów 4.
JD ma jeden bęben, NH ma 2 bębny. Przy każdym bębnie nie zależnie od marki znajduje się odrzutnik.
Wydajność względem danych z prospektu jest najmniej ważna, bo jest tych modeli kilka za równo tu i tam więc na pewno dobrać można porównywalne.
O co Ci chodzi twierdząc że nie każdy ma mokre pola i co to ma do rzeczy? Rozmawiamy o specyfikacji kombajnów a nie o warunkach na polu.

W temacie jest przecież W650 a nie W540. Moc W650 to 298KM nominalnie i 340 maksymalnie. Dużą zaletą serii W jest bęben młócący 660m co daje nam mniejszą jego prędkość finalną( na końcach a nie przy środku) ale za to ma większą siłę bezwładności, efekt: mniej (dużo mniej!) rozbitych ziaren niż w NH. Jeśli kupujesz z przeznaczeniem również na qq to nh będzie ci te ziarna rozbijał. Dodatkowo w JD masz większy kąt opasania i 4 cepy przylegają jednocześnie co daje lepszy efekt omłotu. Kolejna sprawa to sito wstępnej separacji gdzie odseparowywuje sie 30% ziarna.
W mojej opinii cena tutaj wyznacza jakość i dla mnie pod względem czysto technicznym JD jest lepszy. Kupujesz nie co tydzień więc może warto troche dołożyć. Zapraszam do dyskusji...-)

Wiem co jest w temacie, podałem przykład o mocy aby ostatecznie nie zatwierdzać jej przy JD bo być może przy tym modelu jest tak samo błędnie podana jak i przy W540.
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc prędkość finalna na końcach a nie przy środku. To któryś z tych kombajnów ma stałą prędkość młocarni i nie można jej zmieniać? No popatrz, a ja myślałem że jest to do wyregulowania, mało tego bo myślałem nawet że jak ustawisz w JD i NH obroty na 700/min to prędkość finalna na końcach jak to nazwałeś będzie wynosić dla JD 24,18 a dla NH 21,98. Rozumiesz dlatego cały czas sobie wyobrażałem że w NH liczbę obrotów młocarni można regulować, a przynajmniej zwiększać do chociaż 770/min by osiągnąć tą prędkość obwodową co w JD przy 700/min czyli 24,18.

#30 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 11:04

New Holland cx 6080 czy john deere W650 O co mi chodzi o to że jak wybierasz kombajn mając pola nie podmokłe, bez porblemów z podjazdami czy "topieniem" się kombajnu to po co mi blokada i szersze opony niz 800?? Żeby tylko zwiększać szerokość maszyny w transporcie?? Wazniejsze dla mnie wydajność, pojemność zbiornika ziarna czy paliwa który w CX jest mizerny 580l mało więcej co w moim CWS. Niewiem jak tu z zanieczyszczeniami ale kolega piotrek mówi że ok. No to w końcu ile ma tych bębnów NH 4 czy 2?? Sam niewiesz co i jak liczysz. JD bęben i separator nad klawiszami, NH bęben i separator(bęben) zaraz za odrzutnikiem pierwszego bębna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 12:03

New Holland cx 6080 czy john deere W650 A jeśli wybieram kombajn gdy mam pola podmokłe, a jeśli to jeśli tamto, nie spotkaliśmy się tu aby gdybać. Mówimy o faktach a nie o tym co by było gdyby nie było.
JD nie ma blokady przedniego mostu - jedna funkcja mniej i koniec.
Przestudiuj budowę kombajnu bo kulejesz. A konkretnie to sprawdź które podzespoły nazywamy: bęben młócący, odrzutnik i separator.
Mam narysować ile bębnów ma NH a ile JD? Przecież jest wyraźnie napisane że JD ma jeden a NH ma dwa bębny młócące. Każdy z tych kombajnów dodatkowo nad każdym bębnem ma odrzutnik. Separator nad klawiszami jest to jeszcze inne urządzenie.

W JD nie można kosić bez otwarcia zbiornika. A jak jest w NH? Jest to bardzo niewygodne, np podczas powrotu do domu podczas burzy z pełnym zbiornikiem ziarna. Przy objętości 8000l w JD pozostaje mały otwór, natomiast w powiększonym zbiorniku brak jakiejkolwiek ochrony.

#32 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 12:18

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Stary odpowidasz zobacz co piszesz, bez obrazy ale nie umiesz przeczytac tego co napisałem chyba :D przeciez napisałem że JD ma jeden bęben a NH 2 nazwijmy go bębno separator. Idać dalej powiedz po co mi mówisz o odrzutnikach?? Tak, wiem że jest za każdym bębnem nie mósisz mi o tym pisać. Powiedz mi kto jedzie w transporcie z pełnym zbiornikiem?? To nie jest bizon że siedzi tam ~2t pszenicy, chyba że blisko do domu. Burza nagle nie walnie jak, kosi się do momentu aż się mieści z zamkniętymi pokrywami. btw. 9000l standard w W650.

#33 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 12:38

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Zwróć uwagę na ten cytat z mojej wypowiedzi:
,,JD ma jeden bęben, NH ma 2 bębny. Przy każdym bębnie nie zależnie od marki znajduje się odrzutnik.''
Zacznij nazywać rzeczy po imieniu zanim zarzucisz mi nie poprawne czytanie. Odrzutnik słomy raz nazywasz separatorem, raz bębnem, teraz jeszcze doszło ,,bębno separator''. Więc nie dziw się że nie można pojąć co Ci chodzi po głowie.

Kolejny raz odnosisz się do konkretnych sytuacji. Miałem nadzieję że będziemy rozmawiać o faktach a nie o tym co by było gdyby nie było.
Faktem jest że JD podczas koszenia nie ma osłoniętego zbiornika. Tak samo jak nie ma blokady przedniego mostu. Są to funkcje bez których można się obejść podczas koszenia w przeciwieństwie np do przyrządu żniwnego, nie mniej jednak nie zaszkodziło by gdyby owe funkcje posiadał.

Edytowany przez damianzbr, 21 styczeń 2013 - 12:40.

#34 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 13:05

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Jak mam nazywać fachowo to w NH bedzie separator zaraz za odrzutnikiem więc gdzie tam widzisz 2 bębny teraz?? B oz tego ci widzę po przekroju jest jeden i ten "fachowo" nazwany separator. No niema osłoniętego po to żeby zwiększyć pojemność 0 1000l w standard i 3000l opcja więcej niż CX 6080. Powiedz mi kosisz w deszcz?? Jeżeli rozmawiamy o faktach to właśnie takowym jest że ma większy zbiornik ziarna, i nie mówy co byłoby gdyby, burza? ;)

Edytowany przez Tomek90, 21 styczeń 2013 - 13:07.

#35 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 14:28

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Zgadza się nie mówmy co byłoby w burzę, rozmawiajmy o specyfikacji konkretnych maszyn. JD ma mniejszy zbiornik w standardzie od NH CX6090 bo to ten jest porównywalny do JD W650. Dopiero w opcji jest możliwość powiększenia i tu plus da JD bo w NH jest tylko jeden do wyboru. Z drugiej str minus dla JD ponieważ obu zbiorników nie można zakryć, ciekawe jak jest z tym w NH, dostanie za to plus czy minus?
Z tym nazewnictwem się pomieszało, ale już widzę dlaczego faktycznie w prospektach drugi bęben jest podpisany jako - separator obrotowy lub w JD T separator palcowy. Mimo wszytko zadaj pytanie dilerowi NH lub JD czy ten separator, sądząc po nazwie z prospektu to to samo co kiedyś separator palcowy nad klawiszami? odpowie - nie, to urządzenie swoją pracą przypomina główny bęben a nie separator z nad klawiszy.

Ciekawe czy można kupić NH bez drugiego bębna lub go ,,wyłączyć''? Bo jeśli tak, to teoretycznie byłby bardziej uniwersalny pod względem ustawień natarcia masy od JD ponieważ min. prędkość obwodowa bębna młócącego dla NH wynosiła by 12,56 m/s a dla JD 15,54 m/s natomiast max. prędkość obwodowa dla NH 35,80 m/s a dla JD 33,85 m/s . Czyli jak widzimy NH dysponuje większym zakresem ustawień prędkości bębna za równo do dołu jak i do góry. Tylko pytanie co z tym drugim bębnem, czy jest możliwość by go nie było lub czy da się ustawić tak dużą szczelinę by nie separował/młócił. Jeśli byłaby taka możliwość to NH zdecydowanie bardziej uniwersalny od JD, dla rzepaku otwieramy szczelinę na drugim bębnie/separatorze na max, a dla pszenicy zamykamy.

#36 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 15:06

New Holland cx 6080 czy john deere W650 witam w cx jest możliwość opuszczenia klepiska pod separatorem,robi się to na rośliny łatwo omłacalne wystarczy pociągnąć jedną dzwignie co do zbiornika przy otwartych klapach zostaje szczelina około 30 cm. przynajmniej jest tak w cx 5080

#37 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 15:18

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Ten separator w JD to może sobie i dilder bajki opowiadać ale jak zboże czy raczej słoma tam dojdzie to już praktycznie wybite z kłosów i zadanie swoje spełnia przy długim zbożu typu żyto czy tradycyjne odmiany pszenicy czy pszenżyta ale przy tych ostatnich to raczej przy słabo/ciężko wymłacalnych. W rzepaku mam przynajmniej w CWS problem z tym bo często obroty spadają tego separatora i "choinka" sie zapala. Zgadza się CX 6090 zbiornik większy o 300l ale przy powierzchni klawiszy, sit czy śr bębna zostaje to samo więc jego wydajność zabardzo się nie zwiększa tylko za pomocą KM.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2013 - 15:57

New Holland cx 6080 czy john deere W650 negocjuje wlaśnie cx 5080 i on ma w standardzie bęben odrzutnik separator odrzutnik, potocznie mówią że ma 4 bębny. czyli cx 6080 ma napewno tak samo

#39 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 16:03

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Separator nad klawiszami, znajdujący się na ich końcu być może i nie sprawuje się najlepiej.
Miałem na myśli abyś zapytaj dilera NH o ,,drugi bęben'', dlaczego on się nazywa separator obrotowy, czy dlatego bo działa na tej samej zasadzie co separator z Twojego CWS. I o to samo zapytaj dilera JD czy w serii T ,,drugi bęben; nazywa się separator palcowy bo działa też na tej samej zasadzie co separator z CWS. W obu przypadkach uzyskasz odpowiedź że ich praca bardziej przypomina bęben młócący, a nie separator z CWS.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 16:55

New Holland cx 6080 czy john deere W650 Jak to W650 jest coś na podobie tego co mam w CWS przynajmniej tak wygląda z prospetu, ale żeby nawet byłoby to coś innego to nie zrobi nić lepiej jak ten co mam palcowy a nawet gorzej, ze względu na umiejscowienie takie jak CWS.

@piotrekja24 niewiem czemu nazywać odrzutnik bębnem bo wkońcu to co innego.