Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt

122 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:12

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Takie podejście Farmtraca jak pisze kolega wyżej to klientów straci bo to jakaś parodia za silnik firma nie odpowiada bo to perkins ,skrzynie przodki coraro może powiedzą że to nie my to firma włoska za opony to nie my to producent opon w mym przypadku czeskie parodia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Dzisiaj, 08:27
  •  

#22 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:02

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Ja to bym opisał w jakiejś gazecie albo choć postraszył
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#23 Share wiesio

wiesio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:24

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Panowie, ta dziadowska firma w końcu upadnie, bo w końcu nikt tych ciągników nie będzie kupował. Ja sam skusiłem się , bo naczytałem się w prasie (pewnie artykuły sponsorowane przez firmę), jakie to za***iste ciągniki. Chodzi mi o model 675dt, no i co, badziew, olej cieknie ,pompa podnosi albo nie, zależy jaki ma humor.

#24 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 09:05

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt No jak się nie opamięta ta firma to wpadną w bankructwo z takim podejściem a 675 został niedawno ciągnikiem roku może dobrze zrobiłem że kupiłem 670 z silnikiem forda bo polecali 675 tylko kilka koni więcej ale 12 tyś był droższy

#25 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:22

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt postraszylem, pisalem do tygodnika rolniczego do top agraru ale nie odezwali się, moze jakies stowarzyszenie poszkodowanych by sie zalozylo i jakis pozew zbiorowy bo ja juz nie wiem. zalamka ehhh

#26 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:37

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Wiem rozumiem Kolego twój ból nas też straszyli i to jak ciągnik miesiąć stał na podwórku bo nie chodził i tez że koszty wyniosa tyle i tyle to ochota na wszystko odchodziła odechciało się nowego ciągnika a do bel i chwytaka to jest główny ciągnik w lato i co musiałem najmować ciągnik z ładowaczem

#27 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:55

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt no dokladnei odechcialo sie nowego ciągnika, na dzien dzisiejszy w zyciu nie kupilbym nowego traktora a planowalem kupic sobie john dera 6100 i do tego tura no ale swierdzilem ze jak kupie nowy to bede mial spokój na ileś lat z naprawami. heehehhe niestety zycie zweryfikowalo moje plany

#28 Share Fartrac675dt

Fartrac675dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów
  • Zainteresowania:;) dziewczyny , rolnictwo , ciągniki

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:20

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Ja teraz jak bym miał kupic to albo Zetor albo JD wiem że wymienią bo sąsiadowi ciekła pompa paliwowa w 5080M wymienili przyjechali i nic nie zapłacił

#29 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:13

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Co do zetora to wymienia na pewno i ja jestem na świetnym przykładem, gdyż mam do wymiany zacisk hamulcowy niemieckiej firmy KNOTT. Po wszelakich próbach uszczelnienia zacisku serwis dealera Toral Gostyń stwierdził, że trzeba udać się do Kalisza wytłumaczyć co i jak i niech oni zadecydują. Tak więc serwisant wymontował zacisk o pojechaliśmy do Kalisza na rozmowę z głównym mechanikiem który notabene jest Czechem i po przedstawieniu mu całej sytuacji bez zająknienia powiedział, że mam dostać nowy zacisk. Niestety minus tego taki, że mogę na zacisk czekać nawet do końca miesiąca. No i niestety co do taniości części zetora to nie tak do końca prawda ale głownie z tego powodu, że dużo cześć produkują poddostawcy i często są to niemieccy producenci np zaczepy tylne, wspomniany zacisk, cały układ sterowania podnośnikiem, tarcza sprzęgłowa. A swoja droga to wie ktoś może jak się sprawują silniki Perkinsa w nowych urusach a byłych polmotach???? Bo z tego co kojarzę to są chyba te same jednostki napędowe????

Edytowany przez Krystian86, 13 styczeń 2013 - 13:18.

Zetor Team

#30 Share Piotrreek2

Piotrreek2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:36

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt

Co do zetora to wymienia na pewno i ja jestem na świetnym przykładem, gdyż mam do wymiany zacisk hamulcowy niemieckiej firmy KNOTT. Po wszelakich próbach uszczelnienia zacisku serwis dealera Toral Gostyń stwierdził, że trzeba udać się do Kalisza wytłumaczyć co i jak i niech oni zadecydują. Tak więc serwisant wymontował zacisk o pojechaliśmy do Kalisza na rozmowę z głównym mechanikiem który notabene jest Czechem i po przedstawieniu mu całej sytuacji bez zająknienia powiedział, że mam dostać nowy zacisk. Niestety minus tego taki, że mogę na zacisk czekać nawet do końca miesiąca. No i niestety co do taniości części zetora to nie tak do końca prawda ale głownie z tego powodu, że dużo cześć produkują poddostawcy i często są to niemieccy producenci np zaczepy tylne, wspomniany zacisk, cały układ sterowania podnośnikiem, tarcza sprzęgłowa. A swoja droga to wie ktoś może jak się sprawują silniki Perkinsa w nowych urusach a byłych polmotach???? Bo z tego co kojarzę to są chyba te same jednostki napędowe????

Posiadam nowego ursusa,narazie nieduzy przebieg ale jak jak narazie chodzi bardzo dobrze,,
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 15 styczeń 2013 - 11:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:44

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Raczej o ciągniku można coś więcej powiedzieć po przebiegu ok 500-800 mth
Zetor Team

#32 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 17:04

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt tak, nowe ursusy maja silniki perkinsa, to samo co farmtrakach

#33 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 18:29

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Ja nie wiem co chcecie od tych silników perkinsa w swoim mam przebieg 2500 mth naprawdę dobrze się sprawuje. Z tego co czytam to większość awarii dotyczy mniejszych modeli być może coś nie tak jest w ustawieniach pompy paliwowej.

#34 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 19:01

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Od samych silników nikt tu nic nie chce tylko o sam fakt jak serwis Perkinsa podchodzi to tego typu rzeczy skoro wiedzą, że takie usterki zdarzają się często. powinni zrobić tak jak JD w serii M i każda wadliwa pompę wymienić na gwarancji bez żadnego ale. W końcu rolnik kupując taki ciągnik płaci za to grube pieniądze.
Zetor Team

#35 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 styczeń 2013 - 19:24

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt No ale wydaje mi że to i tak najtaniej wychodzi naprawa bo jak inne silniki mają Common Rail ? to już tak wesoło nie jest...za jeden wtryskiwacz płacić nie wiadomo tysięcy..A jak ktoś ma silnik sześciocylindrowy?! to już umarł w butach....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#36 Share Krystian86

Krystian86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 19:42

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Ale nie oszukujmy sie za niedługo wszystkie ciągniki będą miały coraz to bardziej skomplikowane okłady zasilania a co za tym idzie ich obsługa i naprawa będzie droższa.
Zetor Team

#37 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:22

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Macie rację i rolnicy wiedzą że czerwonej nie wlewają jadą do stacji jaką mają czy to Orlen Lotos inna i jak kupują zawsze na tej stacji to jak Perkins nie chce uznać reklamacji bo złe paliwo to co rolnik ma robić zawsze jechać po paliwo z laboratorium i przed kupnem badać brać próbki w butelkach zablombowanych przechowywać ,auta nowoczesne też tam tankują i jakoś nie słychać aby wymieniali kilka pomp na kilka tyś kilometrów bo w ciagnikach koledzy pisali kilka pomp na kilkaset godz wymieniał

#38 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 09:46

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Witam.
Wczoraj przeczytałam powyższe posty i przyznam, że zaniepokoiła mnie ich treść :blink:
Dziś dzwoniłam z tym zapytaniem do serwisu do Mrągowa . Pan serwisant udzielił mi nast. informacji .
Tego typu awarie pomp ,są wyłącznie z winy złej jakości paliwa . Paliwo tylko z pewnych źródeł ,przechowywane w czystych zbiornikach, a nie po jakiś tam nawozach itp. substancjach .Zapytałam go czy faktycznie, są częste te awarie tych pomp, na co on odpowiedział, że osobiście ma pod swoją opieka serwisową ponad 200 Farmtrac-ów i nie odnotował ani jednej takiej awarii . Pytałam go również czy ,faktycznie dolewać oleju do paliwa by poprawić smarowanie tej pompy ? Odpowiedział ,iż sam tego nie praktykował jeszcze ,ale słyszała że co do piątego zbiornika można dolać miksolu ,lecz w jakich proporcjach nie powiedział ,bo nie wie ,nie praktykował i nie chce w błąd wprowadzać .
Pytałam go również ,czy nie będzie szkodzić tej pompie paliwo zimowe w okresie letnim ,ponieważ zamierzam teraz kupić większa ilość ? W odpowiedzi usłyszałam ,że nie widzi żadnych przeciwwskazań .

Edytowany przez Meg5, 14 styczeń 2013 - 09:48.

#39 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 14 styczeń 2013 - 10:07

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Co do padania pomp w silnikach perkinsa. Znajomy ma Landini Landpower 95 i padła mu właśnie pompa wtryskowa. Koszt wymiany 12000 zł. Gwarancja nie została uwzględniona ponieważ po przebadaniu próbki paliwa okazało się, że paliwo jest niskiej jakości (zawsze tankował tylko na stacjach benzynowych lub kupował hurtem bo jest na vat i normalnie na lewo nie opłaca mu się paliwa kupować). Co do ceny tej pompy to po prostu wydaje mi się, że doliczyli sobie do niej cenę wykonanej ekspertyzy także sama pompa powinna nieco mniej kosztować ale jakby nie patrzeć drogo!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 10:56

Pompa wtryskowa w Farmtac 675dt Cały czas przewija się temat kiepskiego paliwa np ostatni wpis inny ciągnik i nie uznali gwarancji na pompę jak ktoś kupuje kilka tyś litrów na raz to mógłby sobie pozwolić na pobranie próbki i przebadanie ale jak wiekszośćjedzie po beczkę czy tankuje do ciągnika jak ma pod nosem CPN to tylko liczyć na cud i szczęście oj kłaniają się nasze dawne ursusy wlałeś co miałeś i nikt nie miał awari