Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwna oferta kupna

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:57

Dziwna oferta kupna ale Ty umowe potrzebujesz raczej .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwna oferta kupna Dzisiaj, 21:56
  •  

#22 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:26

Dziwna oferta kupna Uważaj, bo pojawia sie masę kombinatorów i naciągaczy. Nie idź na żaden układ.
W rolnictwie siła!!! :)

#23 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:38

Dziwna oferta kupna Zastanawiam sie jaki wpływ na to że koleś oferuje jeny ma to że w ostatnim okresie wartość jena na rynku walut spada na pysk.
http://www.money.pl/...rs/jpy,784.html

#24 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:48

Dziwna oferta kupna Tak wszystko ładnie ,ale Ty potrzebujesz umowy przecież ,bo jak ten ciągnik np. wyrejestrujesz itp? Firma ubezpieczeniowa Ci będzie naliczać nowe okresy ubezpieczenia .....

#25 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:53

Dziwna oferta kupna to jest do załatwienia umowe bym spisał na znajomego obcokrajowca ciagnik wyrejestrował i juz.
Apropo jena to wartosc ciagnika to około 1700000 jenow wczoraj to bylo warte 60tys zł a dzisiaj już tylko 59tyś zł, bank robi przewalutowanie w momencie zaksiegowania kasy czy po okolo 4-6 dniach (przelew z zagranicy) co daje nam mozliwosc straty nawet 6000zł

#26 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:59

Dziwna oferta kupna Czlowieku znalazl sie kupiec i jemu zadne umowy sa nie potrzebne???

Ty jestes w pl i ciagnik masz w pl to jasna rzecza jest zeby Ci zaplacil w pln, a jak On juz wymysla jakies jeny to moga byc to takie jeny.

JENY!!! Nimom kasy i bez ciagnika zostalem!! :D

Edytowany przez banan575, 11 styczeń 2013 - 20:07.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#27 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:07

Dziwna oferta kupna czy Ty uważasz mnie za głupka który da ciągnik jeśli nie będzie miał kasy w ręku?? tak jak napisał któryś z kolegów wyżej w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe i nie nalezy traktować tego jako przękręt. Ale jak sobie poczytasz moje posty to zobacz ze od początku twierdze że mi to śmierdzi ;) Ale jeśli jest klient to zawsze rozważasz jego propozycje. wszystko szło ok do momentu aż zaoferował te jeny.

Co do umów to mój szef jak kupuje ciagniki to zawsze bez umowy bo ich nie rejestruje ze względu na to że nie widzą drogi publicznej. Tak więc to że nie chce umowy wcale mnie nie dziwi.

Edytowany przez Geronimo, 11 styczeń 2013 - 20:10.

#28 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 13:33

Dziwna oferta kupna @Geromino ciekaw jestem finału tej transakcji,mój sąsiad gdzieś tak rok do tyłu sprzedawał mini koparkę na gąsięnnicach gumowych za ok.75tys.zł na oto moto i też facio z odległości ok.500km napisał na email żeby mu przywież lecz nie zgodził się bez zapłaty to gościu przelał kasę na jego konto plus koszt transportu i zawiózł mu do Wrocławia to jak zajechał do tej firmy to kupca nawet nie było na miejscu więc rozładował i wrócił do domu.Na tym sprzedaż zakończyła się.Nigdy kupiec póżniej nie odezwał się,też to dziwne dla mnie było.

#29 Share rafftti

rafftti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:11

Dziwna oferta kupna U mnie znajomy w podobny sposób sprzedał trzy naczepy. Klient zadzwonił spytał czy aktualne i czy to te naczepy co są na zdjęciach. Poprosił o nr kąta i powiedział że wyśle konie po naczepy. Jak się dowiedzieliśmy od kierowcy facet zawsze tak kupuje i nigdy się nie nacioł.

#30 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:20

Dziwna oferta kupna Oki rozumiem. Bywa tak ze klijent zadzwoni zapyta i kase przeleje i zeby mu tylko dostarczyc towar. Tez tak kupowalam samochod

Ale po co ta waluta w JENACH?????
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:36

Dziwna oferta kupna

Ale po co ta waluta w JENACH?????

Odpowiedz na to pytanie jest wyżej, facet ma jeny waluta ta z dnia na dzien spada strasznie w dół a jak kupi ciagnik to bedzie miał kasę w sprzęcie który tak szybko na wartości nie straci. W ciagu 24h wartosc ciagnika w jenach spadla po przeliczeniu na PLN ponad 1000zł jakby go kupil to raczej 1000 dziennie na nim nie straci. Ja na to nie pojde gdyz tak jak napisałem od momentu zrobienia przez niego przelewu do zaksiegowania na mim koncie mogę stracić nawek kilka tyś zł. Napisałem mu że interesuje mnie PLN lub € i tyle zobaczymy co bedzie. Moim zdaniem koles chce zainwestowac walute na ktorej traci w tym momencie ogromne pieniadze.

Edytowany przez Geronimo, 12 styczeń 2013 - 14:37.

#32 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 14:44

Dziwna oferta kupna Oki rozumiem. ale jednego nierozumiem. Jezeli ma JENY i ta waluta spada to ide do kantoru i robie przewalutowanie na inna walute.

Ale kupujac ciagnik bo JENY leca w dol to dla mnie dziwne. :rolleyes: No ale rozni sa ludzie.

No to jak Ty sprzedaz ten ciagnik i wezmiesz te JENY to Ty bedziesz w kropce co z nimi zrobic i czy po wymianie na pln nie bedziesz w plecy. :rolleyes:
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#33 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 15:09

Dziwna oferta kupna To jest tak ze ja bym musiał mieć konto w jenach zeby zostać z jenami. Jesli on przelewa na konto złotówkowe to on wysyła jeny a ja dostaje złotówki. Z tym że tak jak napisałem od zrobienia przelewu domotrzymania kasy ta dana ilość jenów bedzie warta dużo mniej w złotowkach. Co do wymiany to jeśli waluta mocno spada w dół to kantory nie chcą za bardzo jej wymieniać

#34 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 18:16

Dziwna oferta kupna Może i nie traci się na ciągniku 1000 zł/dziennie ale nie mamy nigdy pewności że ten ciągnik jest tyle faktycznie wart tak samo jak kupno tego samochodu aby nie stracić : http://allegro.pl/sh...item=2920964485

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#35 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:45

Dziwna oferta kupna

Może i nie traci się na ciągniku 1000 zł/dziennie ale nie mamy nigdy pewności że ten ciągnik jest tyle faktycznie wart tak samo jak kupno tego samochodu aby nie stracić : http://allegro.pl/sh...item=2920964485

Kurna jestem po flaszce i chyba nie zkumałem o cokaman. Chodzi o to że ciągnik ma za wysoką cenę czy za niską?? albo poczytam to jutro ;) i prędzej załapie :D
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 12 styczeń 2013 - 21:39.
cytowanie poprzedniego posta

#36 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:05

Dziwna oferta kupna Kolego mam na myśli że takie kupowanie bez oglądania sprzętu może nie zawsze okazać się trafną inwestycją (nie mówię tu że twoja maszyna nie jest warta tej ceny) ale jest sporo ofert że ceny są z kosmosu tak jak ta podana w linku.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#37 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:40

Dziwna oferta kupna No tak właśnie poźniej załapałem że chyba o to chodziło :)

#38 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:53

Dziwna oferta kupna Skoro ma Twój nr konta i dane nie zdziw się jak pewnego pięknego dnia konto bedzię puste lub z debetem kto kupuje ciągnik w jenach?

#39 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:05

Dziwna oferta kupna Ale ty potrzebujesz umowę żeby ci ze stanu zszedł ten traktor . A tak jak koledzy piszą będzie kasz na koncie to nie ma się czego bać , w cywilizowanych krajach to normalne takie kupno w ciemno a cenę w złotych mu podaj i niech sobie przelicza na co tylko chce :D

@g2osc nie wiesz o czym piszesz :P nr konta to za mało żeby je wyczyścić :lol: chcesz to podam ci swój numer , wyślij mi 10 tys a potem je odbierz :lol: :P

Edytowany przez mariuszd93, 12 styczeń 2013 - 22:08.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 22:10

Dziwna oferta kupna A moje moto jest takie - " pan przyjedzie pan zobaczy pan kupi będzie pan zadowolony " - czasem może lepiej taniej sprzedać niż wszystko stracić z drugiej strony brałem kilka maszyn z allegro bez oglądania i było to też na zaliczkę za dowóz ale to kilka stówek i tu byłem zadowolony , raz pojechałem z najętą lawetą po przyczepę z Pomorza jarz pod Wisłę ale tu uczucia mieszane ale niech będzie - kupiec twój pan B)

Dodaj odpowiedź