Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziwna oferta kupna

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:28

Dziwna oferta kupna Szukałem ale nie znalazłem podobnego tematu.
Wystawiłem traktor na sprzedanie. Po kilku dniach odezwał sie na maila koles z ofertą kupna. Mail w języku angielskim, zapytał czy aktualne i takie tam informacje na temat.
Odpisałem że aktualne. Napisałem zeby podać mu dane do PayPala i wyśle kasę i przyjedzie firma transportowa go zabrać. Na co ja odpowiedziałem ze nie używam PP i ze jak jest zainteresowany to mogę podać dane do przelewu na konto. Odpisał że nie ma problemu żeby podać numer konta i on kase przeleje.
Jak dla mnie troszkę za piękne żeby było prawdziwe. Ale z drugiej strony taka oferta korci bo jednak jest dosyć konkretna.
Co o tym myślicie?? Może ktoś miał taka sytuacje jak ta??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziwna oferta kupna Dzisiaj, 09:56
  •  

#2 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:33

Dziwna oferta kupna Jeśli on najpierw przeleje kasę a dopiero potem przyjedzie firma transportowa po niego to czemu nie ? On tak chce brać ten ciągnik beza oglądania tylko po ogłoszeniu ? Pytałeś sie o jakieś dane osobowe żeby sprawdzić wogóle czy ktoś taki istnieje ?
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#3 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 15:15

Dziwna oferta kupna Napisałem mu żeby podał dane lub kopię dokumentu tożsamości, ale z drugiej strony jaki to jest problem żeby kradzione dokumenty skopiować. No dziwi mnie to że tak bez oglądania i w ogóle. No nie ma opcji żebym im dał ciągnik bez kasy ale tak czy inaczej mocno dziwne to jest.

#4 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 15:45

Dziwna oferta kupna jak wyśle Ci kase na konto przed odbiorem to śmiało możesz sprzedawać :)

#5 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 15:59

Dziwna oferta kupna Szczerze powiem że dziwna sytuacja i to bardzo, jednak nawet jakby tak było to są obawy że koleś coś zakręci tak że zostane bez kasy i ciągnika. W dzisiejszych czasach takie coś jednak śmierdzi przekrętem

#6 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:24

Dziwna oferta kupna @Geronimo sam już sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie . Tak gdzie jest mowa o pieniądzach i pewnie niemałych (bo ciągnik to nie pralka ),nie ma co się łaszczyć ,niech wszystko będzie czarno na białym . Myślę że nie warto w to wchodzić ,a potem nie spać po nocach i się i martwić ...

#7 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:47

Dziwna oferta kupna Miałem przypadek w firmie gdzie pracuje ze koleś obejrzał zdjęcia samochodu na stronie, zadzwonił zapytał czy aktualne, poprosił o dane do przelewu i poinformował nas ze auto odbierze danego dnia i tyle. kasę przelał, auto zobaczył w dniu odbioru, załadował na lawetę zabrał papiery i tyle. Wiec może temu tez spodobała się maszyna ;) albo ktoś chce cię zrobić w balona i popsuć ci troszkę nerwów

#8 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:53

Dziwna oferta kupna ja byłbym ostrożny co prawda na konto Ci lewej kasy nie przeleje, ale czasy są trudne i przekręty robią rożne...
czesio200

#9 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 16:54

Dziwna oferta kupna Znalazlem taka stronkę, ciągniki z Francji no i ceny dosyc zaporowe. Moj jest duzo tanszy niz te tutaj. Sam juz nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony obawa ale z drugiej, jakby poszedł to by poszedł.

http://www.agriaffai...eurSaisieRech=0

#10 Share mercator75

mercator75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:15

Dziwna oferta kupna Ja ja kupowałem mercatora 75 to szukałem i znalazłem na allegro zadzwoniłem powiedziałem że podoba mi się i biorę wysłał mi na sms numer konta pieniądze na drugi dzień wysłałem kombajn przyjechał na lawecie na drugi dzień jak sprzedający otrzymał pieniądze na konto. Szczerze powiem że jak przywieźli mi go to trochę był strach bo ani go na żywo nie widziałem ale jak przyszły żniwa kombajn przepracował wzorowo. Oprócz pęknięcia jednego paska. Ale wracając do twojego tematu to jak cena jest atrakcyjna i ktoś szuka, zależy mu na tym to na pewno to kupi. Więc dogadaj się dobrze i sprzedaj. I jeszcze się dogadaj co do spisania umowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kamilo285

kamilo285

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:23

Dziwna oferta kupna W Anglii kupno ciągnika w ciemno tak jak opisujesz to nic dziwnego tam to dosyć częste zjawisko.

#12 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:28

Dziwna oferta kupna Uważam ze po twojej stronie nie ma żadnych obaw a wręcz przeciwnie, to koleś wysyła ci kasę na 100 % oryginalna bo przelew ty zarazem masz dane gościa z przelewu a on ryzykuje ze w ogóle ta maszyna i istnieje i w jakim jest stanie. Uważam że my (Polacy) boi się jeszcze troszkę tej magii pieniądza wirtualnego ale takie czasy XXI wiek. Jakby kasę ci przelał to może nawet nie przyjeżdżać po ten ciągnik tylko napisz termin odbioru np. 7 dni tak jak na Ebayu . Pozdrawiam

#13 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:36

Dziwna oferta kupna kasę na konto niech przelewa, jak będzie kasa to dopiero ciągnik, tylko co z umową kupna sprzedaży? jak wyśle firmę transportową to żaden kierowca przecież nie podpisze za niego

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#14 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:40

Dziwna oferta kupna Czekam na odpowiedz. napisałem Że ciągnik wydam jak będę miał kasę w ręku a co do umowy to myślałem zeby mu wysłać gołą umowę do podpisania i jak przyjedzie laweta po ciągnik to ja wpiszę reszte danych i podpisze umowę.

#15 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:54

Dziwna oferta kupna I już do ciebie więcej nie napisze(raczej). Ja jak sprzedawałem mercedesa clk, to tez koles do mnie napisał gdzies z grecji chyba
ze zrobi tak jak ten twój, czyli wyśle pay pal i przysle kolege po odbiór. Napisałem że chce kase na konto a on zaczał krecic ze nie, ze przelewy zagraniczne długo ida itd, wiec mu napisałem ze w takim razie niech przesle kase pay pal temu koledze co go ma odebrać a ten kolega przyjedzie wypłaci i zabierze auto i..... no własnie juz się wiecej nie odezwał....:D. Nie wierzcie w pay pale tam jest (a przynajmniej była) taka opcja że jakkdyby wysylałeś pieniadze i dostałes potwierdzenie ze wysłałeś a potem mogłeś anulować transakcję i takie właśnei potwierdzenie przed jego anulowaniem wysyłają ci "kupcy" jako potwierdzenie zapłaty. Jak się obetniesz że ten przelew nigdy do ciebie nie dojdzie to ten ciągnik/samochód jest jak w piosence "...far far away..." :D

#16 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:58

Dziwna oferta kupna ale jak kasa już będzie na koncie to już w tedy nic nie będzie mógł anulować

#17 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:05

Dziwna oferta kupna Oczywiście, jak tylko wyśle przelewem bankowym i kasa bedzie na koncie - sprawa jest jasna:)

#18 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:05

Dziwna oferta kupna JurekS ale koles sie zgodzil na przelew na konto. Jak to mówią kto nie ryzykuje ten nie ma wysłałem dane do przelewu i zobaczymy.

#19 Share JurekS

JurekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:17

Dziwna oferta kupna Jesli tylko pieniażki bedą na twoim koncie nie ma żadnych przeszkód - ja tylko ostrzegam przed pay palami. Daj znac potem jak się sytuacja rozwinie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:38

Dziwna oferta kupna Koles odpisał że nie potrzebuje żadnej umowy ani dokumentów i żeby mu podać cenę w JPY (jen japoński) :blink: :blink:

Dodaj odpowiedź