Styrciak

John Deere 550 czy Heston 5670?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Styrciak    8

Panowie planuje zakup prasy wybor padła narazie na te dwie prosze o opinie uzytkownikow jak te prasy sie sprawuja.

Ktora lepiej zbija bele. Poczatkowa bedzie pracowac z C 360 ale mysle ze max tylko do zniw . Marzy mi sie owijanie siatka ale ta opcja to chyba wystepowala tylko w John Deer .

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

ja miałem podobny dylemat tylko ja rozpatrywałem pomiedz j 545 a hesston 5650. u mnie nie chciałem 5670 ani 550 jd z tego powodu że c 360 cieżko by miała a w tych mniejszych daje sobie spokojnie rade i wydajność zadowalająca. U mnie pracuje przeważnie prasa z 385 ale jak mówiłem chiałem też żeby w razie awarii spokojnie śmigać 360.

 

jesli chodzi o wybór to jedyny minus hesstona to wążki podbierak. Jak dobrze poszukasz to jd znajdziesz na szerokim ale w tedy już cena idzie do góry. Kolejna sprawa cena co do stanu technicznego napewno hesstona znajdziesz w ładnym stanie za sporo mniejsze pieniądze niż jd.

Ja jak szukałem nie mogłem zbytnio z jd nic znaleść co by było porównywalne technicznie i cenowo do hesstona. Wybór padł na hesstona za 2/3 ceny jd kupiłem hesstona w stanie idealnym. prase mam już 6 lat wymieniuone aby 2 łażyska i kilka sprężyn w podbieraku.

prasa zwróciła sie już w pierwszym sezonie licząc prasowanie u siebie i na usługach. W tym roku zarobiła prawie na dwie po sprasowaniu około 100 ha usług już nie licze wczesniejszych lat

Kwestia jakie pieniądze przeznaczasz na prase ja teraz z chęcią kupiłbym jd 545 dla porównania chociąz konstrukcyjnie sa bardzo podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

A jak ze zbiciem belek?

Bo ja bede duzo prasował sianokiszonki i chcialbym zeby byly od samego poczatku uwiniete.

A czy wg Ciebie lepiej zbija niz nasza polska Sipma zielona ?

 

ile kosztował Cie ten Hesston? i ktory rok?

Edytowano przez Styrciak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Hesstony to dobre maszyny, jeśli myślisz o 5670 to szukaj z literą "H" lub "Auto" wtedy masz hydrauliczny docisk. Swoją przepracowałem 3 sezony, jestem zadowolony, okoliczne Sipmy mogą się tylko wstydzić.. Głośno chodzą, a środek belki jest dość luźny, czasami ręka do łokcia wchodzi. Mam ustawione ciśnienie na 180 bar, belki są jak kamień, palec ciężko wcisnąć na 1cm. Nic się nie psuje, chyba że np. kot zadrapał folię, belka ładnie się rozwija. Ciągnik nie dostaje tak po tyłku, bo obciążenie jest stałe, a nie jak w Sipmie pod koniec ciągnik stęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

A z jakim ciagnikiem wpolpracuje?

Szkoda tylko ze nie ma siatki no ale jakos wytrzymam :P

Znalazlem kilka sztuk w dobrych pieniadzach i weekendzie pojade obejrzec.Znalazlem jd 550 Z SIATKA ale cenna 14600 to w tych pieniadzacj moze kupie Hesstona i owijarke :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

mam 5670H i c 360 ma co robić. ogólnie prasa dobra, tylko ten podbierak wąski. szkoda też, że nie ma siatki. w moich warunkach 2 sezony i się prasa zwróci. cenowo dużo bardziej przystępna niż john deere. żeby ją dobrze wykorzystać trzeba ciągnik chociaż 70 KM, bo "60" wysiada przy porządnym zgniocie i wydajność tego zestawu też średnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Styrciak    8

No u Mnie bedzie prasowac tylko pierwszy pokos z C 360. POzniej na 100 % procent bedzie ciagnik okolo 110km zebym mial do pracy w gospodarstwie i w firmie do betoniarki wiec uwazam ze km bedzie wystarczajaco :)

POdobaja mi sie bele po pasowych prasach.

I nie wiem co wybrac Heeston czy JD.

Pierwszego pokosu mysle ze bedzie okolo 80 bel ale to glownie bedzie suche sianko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris1992r    0

Witam, sorry, że nie zakładam nowego tematu. W niedalekiej przyszłości (kiedy zostaną wypłacone dopłaty) mam zamiar kupić prasę JD 550 z siatką. Będzie ciągana Zetorem Proximą 85. W związku z tym mam kilka pytań. Jak wygląda przełączanie pomiędzy owijaniem siatką i sznurkiem? Na panelu sterowania, nie widziałem żadnych przycisków do tego celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

No u Mnie bedzie prasowac tylko pierwszy pokos z C 360. POzniej na 100 % procent bedzie ciagnik okolo 110km zebym mial do pracy w gospodarstwie i w firmie do betoniarki wiec uwazam ze km bedzie wystarczajaco :)

POdobaja mi sie bele po pasowych prasach.

I nie wiem co wybrac Heeston czy JD.

Pierwszego pokosu mysle ze bedzie okolo 80 bel ale to glownie bedzie suche sianko

 

jakby szło siano a nie surowa zielonka to 60 da radę. sam takim zestawem w tym sezonie zrobiłem 450 beli. jak masz zamiar zmieniać ciągnik to śmiało bierz 5670H :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

no jak wypada z sipmą ja ursusem 385 belka 200 kg jade ponad 15 na godzine kumpel ciagnikiem 90 koni jakies 8 na godz i belka 80 kg mowa o słomie.

jeśli chodzi o zgniot to jest naprawde super ja siano i słome to jak dla siebie to delikatnie popuszczam bo ciężko belke rozwijać pod koniec jak sie widłami zadaje do obory.

ja samej słomy około 100 ha sprasowałem w tym roku w tydzien można powiedzieć nie licze tylko u siebie ponad 150 bel siana i jeszcze koło 60 sianokiszonki.

Edytowano przez CBMarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Hesston'a kupisz spokojnie do 10000, a z JD w tym przedziale cenowym będzie gorzej. Żadnej z tych pras nie posiadam, lecz znajomy prasował u nas ostatnio JD 550 i w słomie super, natomiast w gorszym sianie już się zapychała itp. Jeśli masz do prasowania sianokiszonę, to na Twoim miejscu (mająć odpowiednią gotówkę) rozejrzałbym się za Hesstonem 5670H, gdyż ma hydrauliczny docisk. Jak się dobrze rozejrzysz to znajdziesz jakiegoś Hesstona i to z tymi gwiazdami/nagarniaczami (nie wiem jak to nazwać), które powiększają szerokość podbieraka do ok 2m. Powodzenia w zakupie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sew    1

koledzy mam nie typowe pytanie do posiadaczy prasy jd 550 i 545. jaka jest masa tych pras?? chce jechac do francji i kupic sobie taka i zaladowac na lawete. szukam w necie informacji o wadze i nic nie moge znalezc. bede wdzieczny za odpwiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Prasa JD 545 waży około 1750kg.

 

 

 

WebRep

 

Ogólna ocena reputacji

 

 

Strona nie ma oceny reputacji

(za mało głosów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Hesston'a kupisz spokojnie do 10000, a z JD w tym przedziale cenowym będzie gorzej. Żadnej z tych pras nie posiadam, lecz znajomy prasował u nas ostatnio JD 550 i w słomie super, natomiast w gorszym sianie już się zapychała itp. Jeśli masz do prasowania sianokiszonę, to na Twoim miejscu (mająć odpowiednią gotówkę) rozejrzałbym się za Hesstonem 5670H, gdyż ma hydrauliczny docisk. Jak się dobrze rozejrzysz to znajdziesz jakiegoś Hesstona i to z tymi gwiazdami/nagarniaczami (nie wiem jak to nazwać), które powiększają szerokość podbieraka do ok 2m. Powodzenia w zakupie :lol:

Chciałbym zobaczyć dobrego Hestona 5670H w tych pieniądzach.....

Czy w tej prasie komora trzymana jest na zamkach czy na siłownikach?

Jak sprawują się te wspomniane gumowe gwiazdki poszerzające podbierak,czy spełniają dobrze swoje zadanie (nie zostawiają trawy przy sianokiszonce) i czy ich trwałość jest dobra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65
Napisano (edytowany)

@marian7k http://otomoto.pl/he...40-A268508.html proszę bardzo. Poza tym pisząc "hesstona kupisz do 10k", miałem na myśli tego zwykłego, ale oczywiście zdarzają się wyjątki... Albo docisk hydrauliczny albo gwiazdy, z tym i z tym to do 10 nic nie będzie, przynajmniej ja się nie spotkałem z czymś takim (chyba, że nie pamiętam :P )

PS ta w linku za 9 już sprzedana, bo się pytałem :lol:

Edytowano przez Jano7711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

@marian7k W Hesstonach komora jest na zamkach, w swojej nie mam tych gwiazd, tylko przykręciłem po bokach kawałki twardej gumy. Jakiej szerokości masz pokosy? Zbierając słomę np. po Bizonie szerokość pokosu jest w sam raz na podbieracz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za odpowiedzi.pokosy szerokość to po zgrabiarce 7 gwiazdowej różne wychodzą.Linków nie umiem wstawiać ale na Tablica.pl wczoraj wystawiona w Świętokrzyskim Heston 5670H za 22000 z takimi gwiazdami gumowymi,jeżeli ktoś miałby chęci zobaczyć, bo wydaje mi się trochę droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Jak na moje oko to koleś nieźle przesadził z tą ceną :P Jest taki handlarz w Łasku (link wstawiłem wcześniej) co miewa czasami fajne praski i dosyć szybko je sprzedaje. Jak wczoraj dzwoniłem to miał jeszcze 2 Hesstony 5670H z gwiazdami po 11500 sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Dzięki za odpowiedz,też wydawało mi się że mocno przesadził z ceną.Do Łask to kawał drogi jestem z okolic Sandomierza a i kasę trzeba zrobić {muszę sprzedać choć jeden ciągnik}.Bo oszczędności przeznaczone na inny cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesio27    0

panowie mam pytanie do użytkowników John Deere 545 z siatką jak się sprawuje dobrze owija siatką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aromen1    0

Powiem tak kupilem w niedziele od tego goscia z Łasku jest dokładnie miejscowosc kociszew koles ma naprawde bardzo ładne prasy. Ja od niego kupilem prase Hesston 5670H z uszkodzonym podbieraczem wystarczy zmienic łozyska bo sie zapiekly ma on ładnego Hesston 5670H 88 rok chcecie do niego numer to piszcie priv . Ja za swoja dalem 6 tys. 91 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Za 6 tysięcy on miał 5630, 5670H była za 9 z tego co pamiętam. Poleciłbyś tego sprzedawcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogerr33    0

Witam 

Może ktoś się wypowiedzieć na temat prasy john deere 550. Chodzi mi głównie o porównanie szerokiego podbieracza a nagarniaczy. Czy nagarniacze dają radę czy to już lipa z porównaniem z szerokim?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj