wiktor27

Heder spowalnia

Polecane posty

wiktor27    1

panowie problem polega na tym że przy koszeniu zboża zatrzymuje się cały heder pasek napędzający wymieniałem na nowy i sytuacjia się powtarzała przy lichym zbożu kosi a jak dostanie lepszego zboża to się zatrzymuje,co mogło nawalić bo sam już niewiem,pomocy help

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Witam.Miałem podobną sytuację w sezonie 2012.Heder zwalniał i cała reszta też a silnik pracował na pełnych obrotach.Okazało sie że pas napędowy główny silnik-odrzutnik(bizon) był słabo napięty i ślizgał się przy większym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

A kolego jaki masz napęd hedera na dwa wałki czy jeden ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

napęd hedera mam na pasek klinowy.Tomek powiadasz że od pasa napędowego młocarni ?może być też że pasek co mam na hederze taki krótki zwalnia cały napęd hedera?

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co najwyżej motowidła by zwalniały, ew. pasek napędzający przenośnik pochyły do podciągnięcia, musisz prześledzić po kolei jak idzie napęd na heder, któryś ślizga,

mi tak zwalniał jak kiedyś zapchałem pierwszy raz młocarnie, paski dostały po tyłku, trzeba było po kolei podciągać i właśnie cały heder zwalniał, łącznie z kosą i przenośnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

panowie jeszcze takie pytanko co mogło się stać że na silniku od strony koła zamachowego na wprost regulatora napięcia wywala mi olej przez taką dziurkę wprost na regulator napięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Masz na myśli takie 2 otwory M16 (bynajmniej w Rekordzie są takie) i wyrzuca ci olej czy smar konkretnie bo jeżeli smar to za dużo smarowane jeżeli olej to coś z uszczelnieniem wału.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

raczej to wygląda na olej ale jeśli to byłby olej to bym musiał dużo dolewać co dzień ale oleju ubywa mi ze 150-200 gram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zr135    0

Witam,

mam pytanie odnosnie hedera do bizona zo56 dokładnie rzecz polega na tym ze miałem na nim heder starego typu szerokosc 4.20m i niestety miałem wypadek i heder skasowany i mam pytanie czy do 56 bedzie pasował heder nowego typu..? i czym one sie od siebie wgl roznia? \

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Będzie pasować! A różnica to taka że napędzany ten nowszy jest na 2 paski a stary na 1 pasek.Oś od motowideł jest mocniejsza bo gruba a nie taka z prętów, jeszcze może być różnica w targańcu ale nie jestem pewien. Tak więc kupić i zakładać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czemu ma nie pasować?, są małe różnice w budowie, tylko może trzeba przerobić napęd hederu, bo nowszy typ ma na dwa paski, no ta cienka oś to była w ZO50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tylko jak miałeś zapinany cheder na jajka do góry i sworznie na dole to pasuję ale jak zwory i śruby na dole to gardziel nie pasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zr135    0

w moim hederze czyli tym co jest skasowany to cały ten mechanizm od przyspieszacza motowideł jest przy gardzieli a dzis ogladałem heder tego nowszego typu i tam jest to wszystko z lewej strony blizej brzegu a do gardzieli idzie tylko jedna os i głownie chodzi mi o to czy bedzie pasowac.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Najlepiej to wstaw zdjecie i sie szybko sprawa wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

w moim hederze czyli tym co jest skasowany to cały ten mechanizm od przyspieszacza motowideł jest przy gardzieli a dzis ogladałem heder tego nowszego typu i tam jest to wszystko z lewej strony blizej brzegu a do gardzieli idzie tylko jedna os i głownie chodzi mi o to czy bedzie pasowac.?

Pytałem jak masz zapinany cheder.Czy masz jajca do góry na przenośniku czy nie.A co do tego hedera co pisałeś do napędu musisz zmienić wałki napędzające bo ten heder napęd ma sprzęgany na sprzęgło a ty miałeś na pasek a jak masz stary heder w domu to tylko zmiana wałków i przeróbka mocowania wariatora motowideł i będzie pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zr135    0

79529381_4_644x461_bizon-z-56-w-calosci-lub-na-czesci-rolnictwo.jpg

to taki typ jaki bym miał kupic i chodzi mi o to czy bedzie taki pasował głownie chodzi o naped z kombajnu na heder jak widac.

 

balcerek1 heder mam zapinany na te czopy od gory na przenosniku i u dołu na bolce jak w wiekszosci

 

a to jest ten moj obecny

post-47380-0-63145600-1373797882_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Będzie pasował, bez żadnych przeróbek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Pasuję wszystko tylko nie wiem ale pasek będziesz musiał mieć dłuższy a tak pasuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A na jakiej podstawie sądzisz, że pasek ma być dłuższy?bo ja nie widzę takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zr135    0

ok dzieki za pomoc

 

moim zdaniem pasek ten sam bo na naciagu jest duzo do naciagania

Edytowano przez zr135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A na jakiej podstawie sądzisz, że pasek ma być dłuższy?bo ja nie widzę takiego problemu.

Przyjrzyj się w starym koło jest na środku a w nowym jest około 20 centów niżej i może być ten pasek za krótki ale samo przesunięcie że jest niżej o niczym jeszcze nie świadczy ale jeszcze skos przenośnika pochyłego dochodzi i może być za krótki ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Koledzy mam pytanie: w moim bizonie mam bagnety ze stalkami, czy można założyć kosę górnoząbkowaną bo podobno lepsza, no i czy faktycznie lepsza i jak ją ostrzyć? cena u mnie takiej to 220zł a zwykłej 180zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj