Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak mocy w Fendt 309C

96 odpowiedzi na ten temat

#61 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:50

brak mocy w Fendt 309C

do kolegi Lawal kolego kąt w mojm przypadku jak najbardziej podszebny bo tam masz również podkładki a wszystkie  pompki muszą mieć start ten sam jak w zwykłej rzędowej pompie a wtedy dostrajasz pompę według wału korbowego i to jest ustawienie kąta wtrysku jnaczej zapłonu może trochę namieszałem .

a właśnie że w 1012 jest o wiele łatwiej dlamnie i kody EP są mi nie potrzebne tylko muszę znać kąt  wtrysku itam jest zaworek tylko problem w rozebraniu tkwi w specjalnym kluczu i tam jest właśnie zaworek taki jak przedstawiasz na zdięciu może ci podpowiem może mnie wyśmiejesz zrobisz co zechcerz ale z falowaniem obrotów tu tkwi często problem pomagałem znajomemu co robił z serwisem i obroty mu falowały raz na niskich raz na wysokich a na moją metodę pomogło tylko że kąt jak się domyślasz ustawiłem z głowy i wiem że jest lepiej jeśli zna się dane serwisowe bo oni mają dopracowane co do stopnia.

a co do kąta to mam swoją metodę jak ty do ustawiania dawek ale ja myślę że znam twpoją metodę robisz to na zapalonym silniku prawdasz.

w komputerze jestem zerem ale jeśli mógł bym cię poprośić żebyś otworzyl w googl   ZAWÓR ZAWOREK POMPY WTRYSKOWEJ IVECO to co napisalem duzymi literami wpisz w wyszukiwarkę i tam zobaczysz o jaki zaworek mi sie rozchodzi w grafice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak mocy w Fendt 309C Dzisiaj, 03:05
  •  

#62 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 06:36

brak mocy w Fendt 309C

autoostrowski

Klepiesz jak najęty mylisz serie silników. Tabliczki nie chcesz wstawić bo po co. Ustawiam wszystko na zgaszonym silniku i musi być dobrze. podkładki liczysz bo każda dziura może mieć inną wysokość czoła, każda pompka ma odchyłki naniesione po porodukcji na nią i na tej podstawie liczysz podkładki.Zaworka tam nie ma. Spisz sobie numer i weż do ręki specifikację Bosha lub przecytaj pozycję Service Training do tego silnika to bedziesz wiedział. A tak jak to pisałem klepiesz jak najęty zamiast sprawdzać u zródła potrzebne informacje. Pozaty wskaż mi ten autoryzowany servis deutza który robił ze temu znajomemu silnik. Bo jak znam życie to prwnie servis Zenka ze stodoły bez żadnej autoryzacji na ten silnik.

A tobie proponuje wpisać w google to co trzeba czyli ZAWÓR ZAWOREK POMPY WTRYSKOWEJ DEUTZ 1012 i mi go pokaż.

I ciekaw jestej jaka rzecz mi pokażesz bo jak pisałem te pompy nie mają zaworka dlatego są tak czułe na zakłucenia pracy z układu paliwowego a zasilenie w paliwo następuje pod dużym w stosunku do innych konstrukcji cisnieniem i sporym wydadkiem ze względu na budowę zaworka ciśnienia paliwa w magistali.

Edytowany przez Laval, 21 lipiec 2015 - 07:17.

#63 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 14:30

brak mocy w Fendt 309C

przestaję klepać kolego ale niestety jeszcze trochę muśisz złapać praktyki to co wiesz to wiesz ale są żeczy w deutz które kiedyś poznasz

i tu właśnie my rolnicy mamy problemy kto wie czy ty nie jesteś z serwisu ale to nie jest dla mnie zaskoczeniem  że serwis nie wie  a z zaworkiem iveco chciałem ci pokazać zdięci poglądowe kiedyś jeśli się z tym spotkarz ciekawe czy to będzie takie proste dla ciebie .

mam kontakty z mechanikami wielu firm w polsce jak i w niemczech nie mówię o deutz ale mercedes opel mazda i wiele innych marek i wiem co potrfią a ty wiesz wszystko i nie pytam cię  o nic więcej bo po za tym że pokazałęs mi kąt na tabliczce i to tylko w 1011 i o podłączeniu cewki czego nie sprawdziłem jeszcze nic więćej konkretów tylko właśnie klepiemy a konkretów bardzo mało.

#64 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 16:26

brak mocy w Fendt 309C

Wiesz po wklepaniu zaworka z Iveco to pokazuje się mnóstwo rzeczy. Sekcje zawory zwrotne zawory ciśnieniowe sekcje itd. Ty mi pokaż nieistniejący zaworek w tym typie pompki lub jak pisałem pokaż mi go w dokumentacji Bocha który jest producentem pompki. Dlatego tych pompek nie mierzy się manometrem jakie dają ciśnienie bo nie ma takiej możliwości a powody braku zaworka zwrotnego. Zdjęci tabliczek to mam sporo w komputerze tylko, co ci po nich jak na silnikach o różnej mocy, ale tej samej serii są różne kąty wtrysku. Chcesz to ci podam pierwszy z brzegu 19+-1. Teraz oceń czy to do twojego. Bo lepiej klepać po forum niż wstawić zdjęcie tabliczki zbyt skomplikowana operacja. Ni podałeś też nazwy serwisu który robił ciągnik znajomemu chociaż aktualna lista servisów jest podana na stronie BTH Fast...... itd

#65 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 20:47

brak mocy w Fendt 309C

nie było mnie długo na forum poniewaz naprawiałem kombajna dokładnie silnik sisu ,do kolegi laval rozgryzłem wszystkie śrubki w regulatorze obrotów w 1012 kolego i nie jest on taki skąplikowany jak piszesz wszystko szyfrem ja jak coś wiem to albo piszę że wiem albo się nie wypowiadam wcale tutej chciałem opini mądrzejszych od siebie ale małymi kroczkami doszedłem do wszystkiego,odnośnie kąta z mojei tabliczki to ci napisałem we wczesniejszym poście i cisza ,odnośnie serwisu był to kolega mego znajomego który pracuje w serwisie a problem był dokladnie taki czego nie pisałem na silniku nie było tabliczki wogule nie wiedzieli jaki mają silnik więc po numerach silnika pracownik serwisu zidentyfikowal silnik 1012 i dobrał mu podkładki po wymianie podkładek jak i przed silnik chodzil bardzo żle więć im pomoglem dobrac podkładki i do tego jest mi podrzebny kąt wtrysku. a odnośnie ładowarki mojej nie bedespecialnie rozbieral pompki bo ona prawie cały czas pracuje żeby zrobić zdięcie zaworka jak i do tabliczki trzeba ściągać osłonę na silniku ale kolego napewno jest owy zaworek w deutz 1011f. być może że za jakiś czs ci to udowodnię bo ładowarki nie mam zamiaru sprzedawać a teraz rżniwa i wiele pracy więć nie mam na to casu .

#66 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 06:51

brak mocy w Fendt 309C

autoostrowski

Klepiesz jak najęty mylisz serie silników. Tabliczki nie chcesz wstawić bo po co. Ustawiam wszystko na zgaszonym silniku i musi być dobrze. podkładki liczysz bo każda dziura może mieć inną wysokość czoła, każda pompka ma odchyłki naniesione po porodukcji na nią i na tej podstawie liczysz podkładki.Zaworka tam nie ma. Spisz sobie numer i weż do ręki specifikację Bosha lub przecytaj pozycję Service Training do tego silnika to bedziesz wiedział. A tak jak to pisałem klepiesz jak najęty zamiast sprawdzać u zródła potrzebne informacje. Pozaty wskaż mi ten autoryzowany servis deutza który robił ze temu znajomemu silnik. Bo jak znam życie to prwnie servis Zenka ze stodoły bez żadnej autoryzacji na ten silnik.

A tobie proponuje wpisać w google to co trzeba czyli ZAWÓR ZAWOREK POMPY WTRYSKOWEJ DEUTZ 1012 i mi go pokaż.

I ciekaw jestej jaka rzecz mi pokażesz bo jak pisałem te pompy nie mają zaworka dlatego są tak czułe na zakłucenia pracy z układu paliwowego a zasilenie w paliwo następuje pod dużym w stosunku do innych konstrukcji cisnieniem i sporym wydadkiem ze względu na budowę zaworka ciśnienia paliwa w magistali.

Nic dodać nić ująć. Już z 1012 zrobił się 1011F do którego zaworek ci pokazałem ale ty wiesz wszystko lepiej że to nie ten.

Czyli to wszystko co pisałem w postach wyżej brak tabliczki serwis od Zenka z szopy pomylone serie silników. I do tego prosty rolnik który coś umie zrobić ale nie potrafi pisać z sensemi składnie stylistyczie o ortografi....... A  o czytaniu co piszę też nie w wpomnę.

A że mam dzisaj chęci to ci wstawię jedną z 5 tabel korekcyjnych silnika 1012 do ustawiania pompek bardzo potrzebną.Załączony plik  Tabela.jpg   58,83KB   1 pobrań

Jeżeli silnik i osprzęt sprawny to po PRAWIDŁOWYM ustawieniu pompek musi chodzić prawidłowo. Drobne odchyłki zdazają się w silnikach dużej mocy nie w pełni wykorzystywanej, ale to jeszcze 6 tabela............

A tak z ciekawości to jaką krzywą wstępną nastawiłeś na regulatorze z uskodzoną sprężynką?  Pozytywną

Załączony plik  a.jpg   20,73KB   0 pobrań

Czy negatywną?

Załączony plik  b.jpg   14,76KB   0 pobrań

O pozostałych korekcjach juz nie wspomnę.

Po prostu brak słów.

#67 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 08:32

brak mocy w Fendt 309C

czepiasz się ja ci nie wypominam ale sprawdz swoje posty z ortografią i zobacz czy nie mylisz pojęć i ten wstawiony przez ciebie zaworek na zdięciu i sekcja równierz ze zdięcia zobacz chłopie co robisz a pożniej sie czepiaj ty terz nie wiesz co piszesz i nie odrużniasz sekcji od zaworka ale ja sie tego nie czepiałem bo nie poto jest to forum nie chcę żadnych zgrzytów kolego chcesz to coś podpowiesz ile wiesz nie to nie .

#68 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 sierpień 2015 - 21:13

brak mocy w Fendt 309C

Nie czepiam się tylko pisz z sensem. Bo narazie to jeden wielki nonsens. Wiesz z tym co piszesz to można brylować w towarzystwie wzajemnej adoracji kółka różancowego bo i tak nikt nie wie o co chodzi. A tak jak widzisz zadałem ci parę konkretnych pytani i jak do tej pory zero na nie odpowiedzi.Tylko dalej ciągniesz swoje.....

#69 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 02 sierpień 2015 - 15:41

brak mocy w Fendt 309C

niema jak stary MWM w fenciku

#70 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 22:02

brak mocy w Fendt 309C

fendt z silnikiem deutz to pewnie początek końca fendta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 03 sierpień 2015 - 22:42

brak mocy w Fendt 309C

wiesz jak jest wszystko robione pod serwis zeby czasami rolnik sam nie naprawil a czsami nawet serwis ma problem z diagnoza pozd

#72 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 08:07

brak mocy w Fendt 309C autoostrowski

fendt z silnikiem deutz to pewnie początek końca fendta.

Za to traktor z silnikiem Autoostrowski będzie wieczny.

Po prostu aż się pisać nie chce.

zenek_19

Nie wszystko jest robione pod klientów którzy nie kupią dobrego sprzętu bo tamten inny jest tańszy. Do tego dochodzi narzucenie przez EU określonych norm na producentów które muszą być spełnione.

#73 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 19:09

brak mocy w Fendt 309C

zgadzam sie z toba z tymi normami to przeginaja w ciagnikach rolniczych tylko komplikuja sprawe i dokladaja elektroniki uzytkuje fendta 310 lsa 1990r silnik mwm 13.500h przebiegu i prawdopodobnie nic nie krecone przynajmniej nie widac po srubach zeby cos bylo odkrecane pozd

#74 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 20:34

brak mocy w Fendt 309C

mojm zdaniem fendt z silnikiem deutz powinien mieć ramę bo silnik jest bardzo delikatny starsze modele sa o wiele mniej awaryjne mam starsze modele i ten nowszy niema  co porównywać jesli chodzi o wytrzymałość zaletą nowego jest tylko to że ma ładniejszy kształt i myśle że to wszystko jesli nie to poprawcie.

#75 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 04 sierpień 2015 - 21:58

brak mocy w Fendt 309C

Właściwie wszystko nowsze jest delikatniejsze... Spotkałeś się już  z jakimiś nietypowymi awariami tych nowych Fedt-ów, że tak uważasz?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#76 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 04 sierpień 2015 - 22:13

brak mocy w Fendt 309C

właśnie jesteśmy na forum o takim wątku silnik.ja pomagam do tąd dopuki niema cwaniaczków na forum a teraz piszemy właśnie o wszysykim.i kąkretów brak jak i na innych o temacie silnika deutz. jak widzę żę goście wklejaią zdięcia z zaworkiem a piszą że to sekcja to o czym możemy rozmawiać ktoś potrzebuje pomocy a tu tacy fachowcy od teorii a silnika rozebranego na oczy nie widzieli nie mówiąc o pompie wtryskowej fachowcy z polski pracują u niemca a u nas zostają tylko fachowcy od ortografi,

#77 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 10:55

brak mocy w Fendt 309C

autoostrowski

właśnie jesteśmy na forum o takim wątku silnik

A może chciałeś napisać, że na forum jest wątek o silnikach Deutza-a? Bo z zawiłości twojego język to nie wynika? Bo ani składni ani ortografii o stylistyce budowy zdania czy też przymiotnikach osobowych nie wspomnę.

autoostrowski

pomagam do tąd dopuki niema cwaniaczków na forum a teraz piszemy właśnie o wszysykim.i kąkretów brak jak i na innych o temacie silnika deutz.

O ortografii....... To samo, co wyżej..... No to, komu na tym forum pomogłeś? Bo oprócz tego, że jest cię pełno na całym forum to jakoś pomocy nie widzę za to pełno twojego własnego chłopskiego zdania z całym stylistyczno ortograficznym inwentarzem. I napisz to zdanie jeszcze raz w języku polskim tak by było zrozumiałe nie tylko dla ciebie.

autoostrowski

jak widzę żę goście wklejaią zdięcia z zaworkiem a piszą że to sekcja to o czym możemy rozmawiać ktoś potrzebuje pomocy a tu tacy fachowcy od teorii a silnika rozebranego na oczy nie widzieli nie mówiąc o pompie wtryskowej fachowcy z polski pracują u niemca a u nas zostają tylko fachowcy od ortografi,

Ortografia........ znaki przestankowe........Widzisz ja ci zdjęcia wkleiłem prawidłowo, fakt nie pokazałem ci całej sekcji, ale taki fachura jak ty tego nie poznał, to cóż ja mam na to poradzić? Ja przynajmniej mogę podejść do półki i zdjąć z niej zaworek do silnika 1011 i zrobić jego zdjęcie jeszcze raz łącznie z firmowa torebeczką Deutz-a i numerem tej części. Mogę też wstawić print scrin z Serpica z dokładnie tym samym. To o wielki fachowcu program z częściami zamiennymi do silników Deutz-a za jedyne 8800zł netto + 3600 roczna subskrypcja. A sekcję są dostępne w Bosch-u też ci mogę wstawić zdjęci sekcji z pudełkiem. Zawsze też możesz napisać czy też zadzwonić prosto do Arka założyciela tematu na temat silników Deutz-a na tym forum. Znam go bardzo dobrze jak zresztą wszystkich trzech założycieli AGE Power. Jak jeszcze lata temu pracowaliśmy w BTH FAST. Tak tak założyciele tej firmy przez parę długich lat pracowali u głównego przedstawiciela Deutz-a w PL. Arek miał zreszta uprawnienia instruktorskie na wiele silników. A co do Niemca to pracowałem u niego wystarczająco długo by nabyć uprawnienia do ich emerytury w USA też pracowałem. Za Regana wszyscy Polacy dostali po wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego zielone karty. Tak, więc mam podwójne obywatelstwo. A ty gdzie pojedziesz z tym językiem i ortografią cwaniaczku? To jeszcze czekam na twoje zdjęcia miedzy innymi nieistniejącego zaworka pompki wtryskowej silnika 1012/13. Zawsze tez możesz się zapisać na kurs w wrześniu będzie Koloni kurs z silnika 2012/13. Jak taki skończysz i machniesz w wsi niemieckim certyfikatem to nikt ci już nie podskoczy. Kurs tani 4000ejro tylko musisz sam dojechać i znać jakiś język EN lub DE bo w takim do wyboru są prowadzone szkolenia. Cię wyszkolą przez pięć dni dostaniesz dwie książki i certyfikat potwierdzający twoja wiedzę.

Edytowany przez Laval, 05 sierpień 2015 - 11:33.

#78 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 13:19

brak mocy w Fendt 309C

Tak se czytam o prostym rolniku co to wszyto sam powinien robić. I się zastanawiam. Przecież świat stoi na usługach jeden drugiemu to drugi tamtemu tamto. A tu prosty rolnik wszystko sam. Zwierzęta tez se leczycie sami. A może zamiast księdza ogarniacie też śluby, pogrzeby czy wesela. Przecież to prostsze niż ustawianie pompek w deutzu. Po co księdzu płacić, że pogada trochę. Niestety wiedza kosztuje a prosty rolnik wszystkiego sam nie zrobi. Poza tym skoro już ktoś czuje się trochę na siłach i potrafi to i owo sam naprawić. To po co kupować maszyny skomplikowane w obsłudze i naprawach i wymagające wiedzy i danych serwisowych. Nie lepiej kupić prosty ciągnik z pompą która sprawdzi lub naprawi wielu pompiarzy w okolicy.

Z drugiej strony coś za coś. Silnik bardziej skomplikowany w nowszych ciągnikach jest. To fakt. Ale i cała maszyna bardziej wydajna, komfortowa i ekonomiczna. Gdy policzymy spalanie na hektar pracy. Tak więc moja rada. Ktoś lubi, umie coś tam naprawiać niech kupi maszynę prostszą. Ktoś szuka mocy, wydajności, najnowszych rozwiązań niech się przygotuje na wydatki związane z serwisem i obsługą.

#79 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 21:32

brak mocy w Fendt 309C

oj kolego laval nie skaczę tak jak ty ciągle pijesz do mnie a ja co wiem to pomagam  a ty piszesz kup nowe turbo bez sprawdzenia szykuj 12tys itd. kurs kosztuje tyle a tyle a ja mam swoje hobby i nieżle z tego żyję do usa mógłbym pofrunąć zobaczyć na urlop bo narazie nie musze do pracy w niemczech byłem kilka razy  zobaczyć i propozycji kolego mam wiele mogę jechać kiedy tylko chce ale mnie to nie interesuje acha a z zaworkiem nie ryzykuj bo nigdy nie widziałeś jesteś wielkim teoretykiem i nie mam ci tego za złe wszyscy muszą żyć tylko mam wrażenie że nie chcesz pomóc tylko wszystkich naciągnąć na serwis rolnicy chcą korzystać z serwisu tylko słyszysz co piszą serwis się nie zna na robocie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Laval

Laval

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 07:56

brak mocy w Fendt 309C

Jak piszesz tak jesteś postrzegany. Ot typowe dziecko Neostrady. Masa błędów ortograficznych, stylistycznych, niepoprawny szyk zdania. Brak dużych liter i znaków przestankowych. Więc skoro nie można cię zrozumieć to jak możesz pomagać? Komu czym? Pokaż mi, chociaż jedną osobę na tym forum, której pomogłeś? Posty miałeś przejrzeć i poprawić błędy, sam się zadeklarowałeś. Do tej pory tego nie zrobiłeś. Za to dalej jak mantrę powtarzasz, że ty wszystkim pomagasz, chociaż nie ma tu ani jednaj takiej osoby. I to jest wartość twoich słów, za które jesteś postrzegany i oceniany. Miałeś porobić zdjęcia paru rzeczy i do tej pory brak. Po jakim to ASO poprawiałeś silnik też brak Bo gdybyś podał niezgodnie z prawdą  nazwę firmy i nazwisko serwisanta to by ci wytoczyli proces o pomówienie. Bo na pewno ASO Deutza-a wywiązało się z powierzonej pracy doskonale. Za to twoje wymądrzania, czego to ty nie robisz, na czym się to nie znasz i jak wszystkim pomagasz są w każdym poście. W Niemczech masz mówisz pełno propozycji i co Kriminalpolizei przegania jak stoisz i Rumunami na skrzyżowaniach? Zawsze mam dla takich ludzi prosty test powiedz a raczej napisz po niemiecku „towar wart swojej ceny”, ale nie napiszesz jak wszystko inne, co miałeś zrobić na tym forum. A może kradniesz te maszyny, bo zdjęć tabliczek nie chcesz pokazać by ktoś ich nie sprawdził za to jak piszesz hobbystycznie wszystkim pomagasz robiąc wywiad w gospodarstwie, co kto ma i czy się opłaca przyjechać w nocy. I tak mógłbym pisać pół dnia tylko, po co jak ty nie potrafisz tego zrozumieć. Bo sporo już napisałem wcześniej i nic do tej pory z tym nie zrobiłeś.