Skocz do zawartości

Zdjęcie

brak mocy w Fendt 309C

96 odpowiedzi na ten temat

#1 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:54

brak mocy w Fendt 309C Witam
w ubiegłym roku ,w listopadie zakupiłem Fendta 309C z 99 r z silnikiem deutza . Na wiosnę okazało sie ,że Fendt pali olej i poprostu jest słaby . Więc wymieniłem w nim pierścienie bo były pękniete . Po tej naprawie przestał palić olej,lecz zaczął kopcić . Znowu dałem go do naprawy . okazało się ,że wszystkie wtryski są do wymiany , do ustawienia zawory i do zrobienia turbina .Wszystko zostało wymienione ,przestał tak kopcić i dostał trochę lepszej siły ,ale to jest jeszcze nie to . Znajomy mi powiedział ,ze jego kolega kupił sobie Fenda 714 ,też z silnikiem deutza ,tez nie mial sily . Zrobił cały silnik a on dalej nie miał siły,ale w koncu ktoś mu podpowiedział zeby wymienić jakąś membrane i ciągnik w koncu dostał mocy . Moze ktoś wie o jaką membrane chodzi ? lub może ktoś wie co może dolegać mojemu Fendtowi? ,bo ja już nie mam pomysłów .. (wał korbowy jest zdrowy , na panewkach nie ma żadnych rys ). Proszę o pilną odpowiedź .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
brak mocy w Fendt 309C Dzisiaj, 15:44
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 01:33

brak mocy w Fendt 309C Wał oczywiście powinien być jak najlepszy, ale jego stan nijak się ma do mocy. Tu się liczy kompresja, układ wtryskowy-paliwowy, w twoim przypadku także turbina.
Oczywiście filtry paliwa i powietrza zmienione na 100% sprawne.
Kopci przy obciążeniu?
Nie ma paliwa nie ma mocy. W silnikach z turbo jest "komunikacja" turbosprężarki z pompa wtryskową. Dzięki temu przy obciążeniu i zwiększeniu się ciśnienia doładowania(czyli więcej powietrza) pompa zwiększa dawkę paliwa i mamy upragniona moc.
Steruje nią korektor dawki paliwa w pompie. A w nim znajduje się wspomniana przez Ciebie membrana.
Więc szukaj tam.

#3 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 08:56

brak mocy w Fendt 309C A 714 nie mają przypadkiem tak jak 716 silnika ma pompach a nie na pompie?

#4 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 09:31

brak mocy w Fendt 309C Mi się wydaje, że 700 będzie miała sterowanie silnika elektroniczne a 300 z 99 roku będzie mieć jeszcze mechaniczn - czyli linka. Tak jak kolego pisał, poszukaj tej membrany, jak to nie pomoże to zainteresowałbym się pompą paliwową, może nie podawać odpowiedniego ciśnienia i mogą być takie cuda.
Pozdrawiam,
Robert

#5 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 20:27

brak mocy w Fendt 309C mtracz

Filtry oczywiście wymieniłem . Pod obciążeniem kopci tak samo jak na pusto Tylko przy ruszaniu z obciążeniem puści dymka .
Dzięki kolego za pomoc .

kurak
Tylko podobno w moim Fendtcie nie ma pompy paliwowej tylko jakaś listwa . (Stwiedził to były pracownik korbanka)

#6 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:25

brak mocy w Fendt 309C Czyli pewnie Common Rail, nie wypowiem się bo nie znam się aż tak na tym a i nie wiem od kiedy były montowane CR w Fendt'ach, co nie zmienia faktu, że i tak masz pompę paliwa albo pompowtryski jeśli to nie jest CR. Podpytaj kosti68, on się na tym zna więc powinien Ci pomóc.
Pozdrawiam,
Robert

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 21:42

brak mocy w Fendt 309C Jeżeli dobrze piszesz że masz common rail, i że jeszcze chodzi i jedynie dymi, to jedyna membrana to membrana zaworu recyrkulacji spalin egr, czyli pewnie przycięty egr, ja bym go zaślepił w odpowiednim miejscu ale musiał bym mieć zdjęcia tego zaworu by opisać gdzie , a ty jak chcesz to go naprawiaj :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#8 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 22:14

brak mocy w Fendt 309C bobytempelton

Ja się sam nie biorę za naprawe ,bo nie znam sie na zachodnich ciągnikach . Może poleciłbyś jakiegoś dobrego mechanika ,który by zrobił mi w końcu tego Fendta ? Bo u mnie w okolicy takiego nie ma .

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 22:32

brak mocy w Fendt 309C Odkręć rurkę od zaworu egr do kolektora ssącego, jak wali z niego spalinami zaraz po odpaleniu zawór jest uszkodzony, z tąd dym i strata mocy, nie wiesz co i gdzie porób zdjęcia silnika powiem ci co i gdzie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:15

brak mocy w Fendt 309C bobytempelton

Dziś z kolegą mechanikiem samochodowym rozebraliśmy Fendta . Okazało się ,że on nie ma common rail . To wygląda na to ,że sa 2 pary wtrysków . Wtrysk daje na wtrysk .Czy to w ogóle tak jest czy źle patrzymy ?

Edytowany przez oskaro1014, 12 styczeń 2013 - 19:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:29

brak mocy w Fendt 309C kolego masz w nim silnik deutz-a z pojedynczymi pompami wtryskowymi serii 2012 (czasem omylkowo nazywane pompowtryskami:P)
na af jest dział o silnikach deutz i tam zadaj pytanie moze ktos ci pomoże

#12 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 23:07

brak mocy w Fendt 309C dzięki kolego za pomoc

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 08:53

brak mocy w Fendt 309C Ciekawych rzeczy człowiek tu się dowiaduje. Wszak od "fachowców" aż się roi. EGR, Cr w 309 c, wtrysk daje na wtrysk. Ludzie jak nie macie pojęcia po co wogóle głos zabieracie. Te "wtryski" na dole to sa pompki zasilajace każdy wtrysk z osobna. Tak jak kolega wyżej pisze. Napędza je wałek rozrządu umieszczony w bloku. Nie wiem jakim fachowcom ciagnik do naprawy oddajesz skoro ci go na raty robią. Kto wie co zrobili a co nie. Skoro pierścienie były popekane to prawdopodobnie byl przegżany lub jest poprostu zjechany. Sprawdzaliście luz tłok , cylinder/tuleja? daj to do jakiegos dobrego mechanika. Zaoszczędzisz mase czasu, nerwów i pieniędzy. Tak na marginesie trzeba było sporo młodszego zetora kupić. Miał bys mniej wyeksploatowany traktor, i mniej problemów z naprawami. Fendt jest dobry o ile nie trafi się wyjechany egzemplarz i kupujacy ma olej w głowie.

#14 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 13:55

brak mocy w Fendt 309C huberuss

Wałek rozrządu jest w porządku . Ale te pompki wtrysku jak mówiłeś to jak je trzeba wymienić czy jest opcja dania ich do regeneracji ?

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 15:13

brak mocy w Fendt 309C Widziałem kiedys na allegro nowe koło 1 tys za sztukę. Podejżewam, ze może sie da zregenerowac tylko trzeba odpowiedni warsztat znaleźć.

#16 Share oskaro1014

oskaro1014

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 21:00

brak mocy w Fendt 309C To wtedy wymontować te pompki i dać do sprawdzenia ? Chyba nie ma zachodu w tym aby wyjąc te pompki ?

#17 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 21:32

brak mocy w Fendt 309C kolego co do wyciagania tych pomp to niejesy to prosta sprawa jak sie wydaje
każda pompka ma swoją podkładke na wymiar no i sa tam inne niuanse
jak ci ktos wcześniej powiedział, oddaj do fachowca ciagnik co sie zna na tych silnikach bo to nie jest jakiś MTZ czy c360 że na kolanie robisz i chodzi

#18 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 12 lipiec 2015 - 11:30

brak mocy w Fendt 309C

do kolegi piotrka jakie niuanse jak możesz troszkę jasniej bo też mam problem z tym ustrojstwem a o mechanika do tego modelu oj ciężko i potrzebuję części do regulatora obrotów może jakieś namiary gdzie mogę kupić.

#19 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 22:41

brak mocy w Fendt 309C

co Ci się dzieje z regulatorem obrotów? Z tego co się kiedyś orientowałem części do regulatora nie są dostępne, musisz kupić całość. Z doświadczenia wiem tylko, że regulator bardzo rzadko ulega awarią, zazwyczaj jest coś innego.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 12:17

brak mocy w Fendt 309C

w mojm przypadku to napewno regulator pękła mi sprężyna w części wirującej kolego zbozowy czy orjętujesz się w tym regulatorze która sruba od czego ja kupiłem uszkodzony i wszystko było naprawiane nikt nie znalazł że to regulator a dokładniej sprężyna najbardziej w środku .