tomi382

Nowe prawo jazdy 2013r

Polecane posty

tomi382    99

Chłopaki jak to jest z tym nowym prawkiem?

Sam dokument jest ważny 15 lat czy uprawnienia ważne 15lat?

Chcę zrobić C+E tylko boje się że bedzie tylko na 15lat.

Na necie wiele o tym pisze ale jedni piszą że sam dokument a drudzy że uprawnienia na 15lat dlatego lipa z miodem.

Będę dzwonić do WORDu ale jutro. Może ma ktoś pewne info na ten temat albo być może zmierzył się już z tym problemem.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Przez 15 ma byc wazny dokument i badania lekarskie. Po tym czasie musisz isc na badania i potem z wynikami badan do starostwa aby wyrobili Ci nowe prawo jazdy. Zrobili to poto aby kase wyzulic na ludziach.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

dokument ważny będzie 15 lat niezależnie od kategorii ?? potrzebne te zmiany w tym prawo jeździe jak łysemu grzebień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Prawo jazdy z C kategorią jak masz zawodowe to są ważne tyle czasu na ile lekarz wypisał na badaniach. Potem trzeba znów do lekarza i wyda na kolejne ileś lat, dodatkowo psychotesty. A i szkolenie dodatkowe kierowcy zawodowego nie zapomnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Gadałem z kimś z ministerstwa transportu i oto wieści:

- Kat B co 15lat badania lekarskie ( B+E, T itp )

- Kat C co 5 lat badania lekarskie ( C+E itp )

- Nie ważne że zdałem kat B, T, C w latach poprzednich ( bezterminowe ) bo wraz ze zdobyciem kategorii C+E i wydaniu nowego prawka będą mnie

obowiązywać nowe zasady j/w dla kat zdobytych wcześniej

 

Więc na dzień dzisiejszy daruje sobie C+E bo się nie śpieszy <_< Szkoda tych wcześniej zdobytych kategorii gdy staną się terminowe. Kaleką nie jestem ale w życiu bywa różnie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co ja wiem dodatkowo przy 'aktualizacji' nowe foto trzeba będzie sobie zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

jeśli masz samo C+E i nie jesteś kierowcą zawodowym to będzie na 15 lat a jeśli chcesz się zatrudnić robisz kurs kwalifikacji wstępnej dawniej kurs na przewóz rzeczy (cena od 2000zł do 3500zł w zależności od ośrodka) kończy się egzaminem gdzie część pytań znasz a reszta z kosmosu niekiedy na 25 osób połowa nie zdaje!!oraz badania lekarskie i psychologiczne (lekarz 100zł psycholog 100zł) dopiero wtedy masz prawko zawodowe na 5 lat to obowiązuje już od dłuższego czasu

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

coś lipnie to co piszesz. Fakt nie mówiłem gościowi że nie jestem i nie będę kierowcą zawodowym i nie mam kwalifikacji na przewóz rzeczy ale nie wiem czy to jest istotne ale wyraźnie mi mówił że

kat B - 15lat

kat C - 5lat

 

@dawid dasz sobie obciąć za to co piszesz?

 

Z tego co ja wiem dodatkowo przy 'aktualizacji' nowe foto trzeba będzie sobie zrobić ;)

 

jaka aktualizacja i foto? jak tylko lekarz Ci wystawi zaświadczenie a dalej śmigasz

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie ja mam szczescie ze posiadam kompletne prawko hehe

 

jak bym teraz kończył szkole średnia to chyba skończyłbym tylko na kat ABE, teraz sa takie czasy ze az sie chce zostac kierowca zawodowym młody człwiek z kat B zeby mógł prowadzic Autobus musi wyłozyc ok 10 tys nastepnie itd zawsze sie do czegos przyczepi i mandacik 500-1000 a nawet 5tys w góre za spore naruszenia, kolejna sprawa zaklad fotograficzny "POLSKA"- najdroższe zdjęcia tylko u nas,hehe

nic tylko pracować i cieszyć sie życiem

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Że tak spytam za kompletne C+E to ile trzeba wyłożyć $$? z kursem ale pełnym (280h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jaka aktualizacja i foto? jak tylko lekarz Ci wystawi zaświadczenie a dalej śmigasz

 

 

Nie tylko, musisz zrobić krótki kurs 35h, lekarz i psychotesty i ze wszystkim idziesz do wydziału komunikacji po nowe prawo jazdy. Bo masz na obecnym datę do kiedy ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Że tak spytam za kompletne C+E to ile trzeba wyłożyć $$? z kursem ale pełnym (280h)

 

Egzamin 200zł

Kurs u mnie 1600zł a 15km dalej chcą 2400zł

 

 

Nie tylko, musisz zrobić krótki kurs 35h, lekarz i psychotesty

 

Po co psychotesty?

 

lipnie??jestem świeżo po kursie i badaniach zawsze tak było ze zawodowe na 5lat

 

Ja pisze cały czas o gołym C+E bez dodatkowych kwalifikacji

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale chyba kurs na samo C. dodatkowo E i kurs na przewóz rzeczy i osób i z 10 tys może starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

pisze o C+E -1600zł i za C płaciłem 1800zł same prawko. Kursu na przewóz rzeczy nie robie

Tak czy siak na gołe C trzeba robić badania co 5 lat. Ale czy trzeba wymieniać prawko? Masakra

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

A ja mam takie pytanko do znawców tematu. Wiadomo nowe przepisy i nowy wzór wchodzi od 19 stycznia 2013r i wszystkie prawka wydane od tej daty będą ważne max przez 15 lat.

A jeśli ktoś 18 stycznia 2013 roku złoży wniosek w wymianę prawa jazdy z powodu zmiany adresu zamieszkania lub zgubił uprawnienia i miał je bezterminowe to jak to się będzie miało z nowymi przepisami. Dostanie już nowy dokument ważny na 15 lat?, bo wiadomo odbierz je już po 19 stycznia, czy data złożenia wniosku w urzędzie czyli 18 stycznia będzie równoważna z datą wydania prawa jazdy (pozycja 4a w prawku)???

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

jeśli masz samo C+E i nie jesteś kierowcą zawodowym to będzie na 15 lat a jeśli chcesz się zatrudnić robisz kurs kwalifikacji wstępnej dawniej kurs na przewóz rzeczy (cena od 2000zł do 3500zł w zależności od ośrodka) kończy się egzaminem gdzie część pytań znasz a reszta z kosmosu niekiedy na 25 osób połowa nie zdaje!!oraz badania lekarskie i psychologiczne (lekarz 100zł psycholog 100zł) dopiero wtedy masz prawko zawodowe na 5 lat to obowiązuje już od dłuższego czasu

 

 

Ostatnio kolega pytal sie o dodatkowy kurs na przewoz rzeczy 280h kursu cena wynosi 6 tys.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

czyli kolega musi zrobić kwalifikacje wstępną po ukończeniu 21 robi sie kwalifikacje wstępną przyśpieszoną i u mnie kosztuje to 2tys!dla przykładu w Łodzi 3,5tys ten sam kurs

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

po ukonczeniu 21 lat tak? to ja mam 24 to bez problemu. A muszę iść wkoncu to C i E zrobić. Ale kaskę muszę uzbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

wszyscy kierowcy którzy nie uzyskali prawa jazdy kat. D do 10.09.2008 (włącznie) lub kat. C do 10.09.2009 (włącznie) muszą przejść kwalifikację wstępną (280 godzin) lub wstępną przyspieszoną (140 godzin). Pozostali, którzy prawa jazdy tych kategorii zdobyli przed tymi datami, muszą przejść w odpowiednim terminie szkolenie okresowe (35 godzin) jeśli nie ma sie ukończonych 21lat to po przyśpieszonej kwalifikacji wstepnej pojazd nie moze przekraczać dmc 12ton po ukończeniu pełnej kwalifikacji nie ma ograniczeń

Edytowano przez dawid1862

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Witam

Jeśli posiadam bez teminowe prawo jazdy(Kat B i T) wydane kilka lat przed 2013r. to dalej jest ono bez terminowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Panowie odkopuję temat. Czy ktoś wie jak będzie z tą ustwą, która ma wprowadzać prawo jazdy od 21 lat? Mam 17 lat a 18 skończe w lutym czyli teoretycznie prawo jazdy mogę zdać już w styczniu. Czy będzie to możliwe jeśli kochane barany z wiejskiej wprowadzą tą niby "poprawiającą bezpieczeństwo" ustawę? Prosiłbym o jakieś dane. Mam nadzieje że jeszcze uda mi się zdobyć prawko przed wejściem nowych przepisów bo nie uśmiecha mi się czekać 3 lata przez kaprysy idiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

To chyba jeden z nielicznych przypadków w których poprę tych mądrych ludzi z wiejskiej, ba nawet bym podniósł  limit przynajmniej na 25 lat, bo zaczyna brakować miejsc na cmentarzach i wózków dla inwalidów.

 

Brak polskich znaków, na przyszłość proszę się poprawić.

Pozdrawiam kris14


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj