Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 16145 - sprzęgło

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:00

Zetor 16145 - sprzęgło Witam....Problem polega na tym ze przy ruszaniu pod obciążeniem np z opuszczonym pługiem lub agregatem sprzęgło ślizga się i śmierdzi ale gdy już roszę jest ok dodam ze tarcz zastała wymieniona rok temu i nic takiego się nie działa aż do teraz, w ostatnim czasie wymieniłem jeszcze sprzęgło przedniego napędu z tych tarczek na zębatki pewnie to również ma wpływ na większe obciążenie. Moje pytanie polega na tym czy idzie w jakiś sposób podciągnąć to sprzęgło ?? z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 16145 - sprzęgło Dzisiaj, 03:46
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:37

Zetor 16145 - sprzęgło nie da się podciągnąć jeśli tarcza była wymieniana to trzeba było sprawdzić stan docisków bo jak były nie równe to wymiana same tarczy mogła eszcze pogorszyć sytuację a ni poprawić, co do sprzęgła przedniego napędu niema wpływu na sprzęgło główne, jeszcze raz muszisz go rozebrać i oczywiście nie ma wycieku oleju na sprzegło?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:44

Zetor 16145 - sprzęgło u mnie czasami śmierdzi jak gwałtowniej puszczę sprzęgło. Robiło tak na starej tarczy i na nowej pomimo że dociski były równane też. Ale to tylko podczas gwałtownego zwalniania pedału poza tym jest ok.

#4 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 14:00

Zetor 16145 - sprzęgło właśnie u mnie się tak dzieje tylko przy gwałtownym ruszaniu pod obciążeniem a sprzęgło przedniego napędu ma na to wpływ ponieważ tarczki mają poślizg a zębatka praktycznie jest tak jak by na stałe nie ma tłumienia ostrych szarpnięć.Skoda ze nie nie można tego poprawić bez rozpoławiania bo każdy wie jaka to jest robota na dodatek jak jeszcze na ciągniku jest ładowacz czołowy

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 18:54

Zetor 16145 - sprzęgło Bajki opowiadasz jakie tłumienie przestań, jak mikro pompka i układ są ok to nie ma prawa się uślizgnąć, z tarczkami chodzi tylko o to że możesz właczać w każdych warunkach pod obciążeniem
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Grzegorzmajster

Grzegorzmajster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:22

Zetor 16145 - sprzęgło wymień docisk i napewno będzie dobrze

#7 Share pawell21

pawell21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 19:48

Zetor 16145 - sprzęgło dzięki koledzy za rady ale ta robota mnie przeraża powiedzcie mi jeszcze aby czy jak takie coś występuje i będę dalej użytkował to pewnego dnia pewnie tarcz na amen zajede

#8 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 22:16

Zetor 16145 - sprzęgło Niekoniecznie, musisz uważać z szarpaniem i tyle. Ja przed rozpoławianiem sporo jeździłem i z racji tego że się dopiero do niego przyzwyczajałem to często mi tak szarpał i było czuć sprzęgło i myślałem że z tarczy została już tylko blacha. Przy rozpoławianiu okazało się że tarcza wygląda jak nowa ale że już miąłem nową kupioną to wyrównałem dociski i założyłem nową. Moim zdaniem unikaj tylko szarpania i nie ruszaj tego jak jest na razie ok i nie czujesz że omyka w pracy ciągłej.

Edytowany przez Marcin91, 13 styczeń 2013 - 20:32.
ortografia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Gienek16145

Gienek16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 luty 2013 - 12:32

Zetor 16145 - sprzęgło -- połączono --

witam... mam problem po wymianie tarczy sprzęgłowej i łożyska oporowego biegi bardzo ciężko wchodzą ze zgrzytem
proszę o pomoc

Edytowany przez Marcin91, 03 luty 2013 - 12:39.
dublowanie tematów