magnum123

Płatność cukrowa

Polecane posty

magnum123    288

Witam orientujecie się może co będzie z płatnością cukrową po 2013 roku. Czy będzie dalej a jeśi tak to czy na dotychczasowych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robmarkar    0

Jeżeli dopłaty do hektara będą jak były to pewnie i do cukru zostaną, w każdym razie nikt nie uprzedzał że zostaną zniesione:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

nie jest to do końca tak jak piszesz. Kiedyś czytałem gdzieś ze dopłaty mają obowiązywać do 2013 włącznie a potem juz nie. Pytając pracowników ODR-u jedni twierdzą że będą ale nie wiadomo na jakich zasadach inni twierdzą że zostaną zlikwidowane. Istnieją jeszcze jakieś dopłaty na pomidory do przetwórstwa. Jedne i drugie miały na celu wygaszenie produkcji buraka i pomidora to może i ich dalsze losy będą takie same. Moze ktoś kto uprawiał pomidory wie coś na temat ich kontynuacji lub likwidacji po 2013.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

W top agra czytałem że dopłata cukrowa ma być do końca czerwca 2015r.

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Byłoby dobrze bo jak pytam po ODR-ach to każdy robi wielkie oczy jakby mieli pretensje co ja od nich chcę. w arimr to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

2014 będzie rokiem przejsciowym więc napewno pc w przyszłym roku jeszcze bedzie co będzie dalej niewiadomo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

a ja mam pytanie jak to jest jak ktos dokupil limit buraczany? my mielismy 130 ton limitu i dostawalismy do tego doplate cukrowa a jak rok temu dokupilismy 50 ton i mamy 180 ton limitu to co teraz zrobic zeby dostac do tych ton doplate a nie do 130? w koncu okolo 2500 zl kolo nosa przechodzi za te 50 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Pisane było wielokrotnie na forum, że kupno limitu nie powoduje przejścia płatności. Płatność jest przypisana do konkretnego rolnika a nie do Ton, które się kupuje. To płatność historyczna. Ty uprawiasz buraki za limit który nabyłeś a ktoś inny bierze dopłaty.

Poza tym już od dłuższego czasu wiadomo w 100% że płatności bierzemy jeszcze w tym 2013 roku i za 2014. Potem definitywny koniec tej płatności.

2017 rok to koniec kwotowania produkcji czyli tych naszych limitów. Również to koniec ustalanych przez unię cen minimalnych czyli od 2017 rozpocznie się wolna amerykanka zarówno w cenach jak i umowach.

Co do cen to trudno wyrokować jakie będą ale co do plantatorów to już wiem nieoficjalnie ze w KSC mówi się że od 2017 r nie będzie plantacji w odległości większej jak 80-100 km od cukrowni.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Odległośc plantacji nie bedzie miła takiego znacznia jak ilosc ton, przynajmiej w naszym rejonie bo w naszej cukrowni średnia plantacja buraka jest 17ha w całem KSC 5ha, a trafiaja sie tacy co mają po 100t limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy PC jest dziedziczna? wskażcie mi proszę czy osoba rezygnująca z prowadzenia gospodarstwa rolnego będzie mogła wnioskować o przyznanie PC w 2014 i 2015 roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jeśli spadkobierca przejmuje całe gospodarstwo ma prawo do PC, ale bardzo prawdopodobne, że to będzie ostatni rok tej płatności(pisałem już o tym w temacie o limicie buraka cukrowego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak post wyżej 2015 będzie ostatnim rokiem pc tzn będzie sie należała za 2015 więc wypłacana w 2016


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj