bartekm66

licznik motogodzin obrotomierz zetor serii 50xx- 70xx

Polecane posty

DarekD    70
Napisano (edytowany)

kolego "Elektrotechnik " to nie wszystko ! Prądniczki różnią się nie tylko wyprowadzeniem masy ale także rodzajem wytwarzanego prądu a ta starszego typu na 3 piny ma odzdzielny ,mechanizm służący do liczenia motogodzin.

Posługiwanie się nazwą "piny " ma w tym przypadku zasadnicze znaczenie służące do identyfikacji tych elementów ,a dostępne w handlu  prądniczki na 2 piny nie posiadają żadnych oznaczeń wsuwek ani numerów identyfikacyjnych !!!

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem licznik i napęd firmy KMGY i mam wszystkie oznaczenia i numery ale nie mam pojęcia dlaczego to u mnie nie gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

,a dostępne w handlu  prądniczki na 2 piny nie posiadają żadnych oznaczeń wsuwek ani numerów identyfikacyjnych !!!

Proszę: http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_2801145d546008f1f90874c1ff0608ca.jpg Twoja pradniczka "na dwa piny". Widać numery na korpusie i oznaczenia zacisków. Tutaj następna "na dwa piny" (swoją drogą taką nazwę może wymyślić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym co pisze) z wyraźnym numerem. http://agromasklep.pl/sklep/img/p/3882-2943-thickbox.jpg Więc nie pisz bzdur, że nie posiadają oznaczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisałem wyżej że zestaw który ja zakupiłem ma wszystkie numery i oznaczenia ale nie występują prądniczki i zegary o tych samych numerach.Nazwa na 2 czy na 3 piny nie jest wymyslona przez osoby z forum tylko w większości sklepów występują takie nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli masz różne numery, to nie ma prawa dobrze działać. Jeżeli masz KMGY to na 100% występują takie same numery. Chodzi o trzy ostatnie cyfry numeru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będąc nawet dzisiaj w kilku sklepach i mają tylko dwa typy prądniczek na 2 i na 3 piny a zegary również różnią się numerami między sobą ponieważ ten sam typ licznika ale inne prędkości i już jest inna końcówka numeru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
Napisano (edytowany)

Proszę: http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_2801145d546008f1f90874c1ff0608ca.jpg Twoja pradniczka "na dwa piny". Widać numery na korpusie i oznaczenia zacisków. Tutaj następna "na dwa piny" (swoją drogą taką nazwę może wymyślić ktoś kto nie ma bladego pojęcia o tym co pisze) z wyraźnym numerem. http://agromasklep.pl/sklep/img/p/3882-2943-thickbox.jpg Więc nie pisz bzdur, że nie posiadają oznaczeń.

 

Ty piszesz bzdury !!!! Prądniczka na dwa piny (oryginalna i zamiennik ) wygląda zupełnie inaczej niż na twoich zdjęciach  :http://www.wszystko.pl/produkty/pradniczka-zamiennik-62455708-64801151,803,70920. Fabrycznie montowana ma oznaczenia a dostępna jako część zamienna nie posiada ŻADNYCH oznaczeń . Z Twoich zdjęć ,tak domniemuję bo pierwszy raz taki wynalazek widzę , jak jeden z zacisków nie idzie do masy , to jest pod obrotomierz starego typu gdzie licznik i wskaźnik obrotów są niezależnie sterowane

 

I na przyszłość ,Kolego , waż słowa zanim cokolwiek napiszesz ,tym bardziej ,że czepiasz się słówek które nie mają znaczenia dla zwykłych użytkowników  (zresztą nie jeden Ci już na to zwrócił uwagę )!!!!!

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zawsze montowałem te z moich linków i nigdy nie musiałem zakładać tematów, że coś nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

coś za dużo ich nie zamontowałeś z tego postu wnioskuję :D


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No za dużo nie, bo jak mam montować awaryjną prądniczkę, to wolę podłączyć do obrotomierza sygnał z alternatora i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może podziel się tym patentem z innymi . Laik ogarnie takie podłączenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bez problemu. Moduł, pośredniczący który robię ma takie same wtyczki jak w zegarze. Wystarczy podłączyć go między oryginalną wiązką, a zegarem, a jeden z przewodów oryginalnie podłączony do prądniczki podłączyć do "W" alternatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moduł - słowo klucz - i życie stało się proste B) . Ile taki moduł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
Napisano (edytowany)

większość,starych  alternatorów  nie ma wyprowadzonego zacisku W (choć to nie żadna filozofia ) .

Policzyć koszt "bezawaryjnego" ( :D ) modułu  i koszt  rozebrania alternatora   to lepiej kupić gotową prądniczkę i nie cudować tym bardziej ,że z alternatora ,ze względu na poślizg paska wskazania są mniej wiarygodne .

 

 

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja swoją pradniczkę naprawiłem , na razie działa . Myślałem że jest jakaś tania alternatywa . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70
Napisano (edytowany)

miałeś na 3 czy 2 piny ?

Tania alternatywa to poszukać w ogłoszeniach -trafiają się okazje

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim zetorze 7211 licznik motogodzin zawiesza się trochę popracuje większą część czasu zacina się. Sprawdziłem prądniczkę sposobem który podał zmechanizowany i wyszło że żarówka na pinie M nie świeci się. Na pinie Sz mruga. Widziałem na niektórych zdjęciach ze przy jednym przewodzie jest taki jakby kondensator którego u mnie nie ma. Skoro na pinie M nie świeci to co może być popsute wewnątrz prądniczki? Przerabiał ktoś taki przypadek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Styk M to masa i tam nic nie będzie świecić. Jak licznik Mth zawiesi się to obrotomierz wtedy działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak mtg się zacinają to ewentualnie styki gdzieś słabo łączą , albo w liczniku . Tu prądniczki bym nie obwiniał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam więc tak rozebrałem licznik motogodzin i zauważyłem ze koło zębate silniczka elektrycznego nie zazębiało się dobrze praktycznie na styk. Po odkręceniu śrubki mocującej silniczek i dogięciu go oraz ponownym skręceniu motogodziny nabijają sie :) może właśnie to było powodem usterki zobaczymy ile wytrzyma :)obrotomierz zawsze działa bez względu na mth

Edytowano przez miszazawodowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

W takim razie problem z licznikiem tak jak już wspomniałeś. Tutaj styk SZ odpowiada za obroty jak i naliczanie mth. W nowym type prądniczka ma 3 styk odpowiedzialny właśnie wyłącznie za mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Panowie czy w liczniku mth zetora 52xx silniczek napędzający tryby powinien obracać się ze stałą prędkością czy też nie tylko skokowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napęd mtg skokowo , a obrotów płynnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Czyli śilniczek pracuje skokowo a nie w trybie płynnym.Duże te skoki powinny być bo u mnie tylko coś tam drgnie i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj