Ferdek07

Mata dezynfekcyjna w bramie wjazdowej do gospodarstwa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

Może nie dokładnie ujołem temat ale konkretnie to chodzi o wymagane przez powiatowych weterynarzy materiały do zbudowania takiej maty z trocin nasączonej środkiem dezynfekującym w bramie wjazdowej żeby w razie zagrożenia były już te materiały i można było zbudować takie coś w barmie wjazdowej żeby najwieksze koło ciągnika całe wykonało okrążenie żeby zostało odkażone, wiadomo o co chodzi o pryszczycę i inne zarazy żeby nie wnieść na kołach do gospodarstwa i moje pytanko

jaki środek dezynfekujący kupowaliście, środek ma być zasadowy, więc np. aktywna piana do myjki ciśnieniowej ale jest dość droga co innego można zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tańszy zamiennik Virkonu - EcoCid


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh a skąd ja wezmę gąbkę 7x3m to już mniejsza o to czy czysto czy nie to ma być na wypadek epidemii ma leżeć i czekać na zagrożenie, które pewnie nigdy nie nastąpi, ale urząd tak wymaga to niech tak będzie ma być kupka trocin obok bramy wjazdowej i środek do dezynfekcji to będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ogólnie takie opakowanie multi des 10l wystarczy na przygotowanie 1000 litrów gotowego 1% roztworu do mat dezynf. A 5 kg opakowanie virkonu w tym samym stężeniu starczy na około mniej (ok. 500 l r-ru), na dodatek multi jest tanszy :) 

Ja ostatnio spotkałem sie u znajomego z mata w obszyciu, tzn w srodku jest chlonna gabka a dookoła jest obszycie , dość praktyczne, ponieważ to obszycie zapobiega wylewaniu i wsiakaniu w ziemię roztworu preparatu i nie trzeba tak często przygotowywać i dolewać.. Gąbkę można wyciągnąć i wymyć łatwo, bo na bokach jest zamek. podaje namiar:

http://www.fermo.pl/produkt-3727-mata-dekontaminacyjna-do-dezynfekcji-ruchu-pieszego-i-kolowego-w-pokrowcu-200-x-120-cm-.html 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie szukaj atestowanego produktu z badaniami w jak najniższym stężeniu. 2% to sporo, a wiadomo, że mata to trochę pic na wodę bo, żeby Virkon zadziałał potrzeba 30 minut czasu działania. Chodzi tu raczej o efekt oczyszczenia i dezynfekcji przy okazji. Moim zdaniem z dezynfekcją ma to mało wspólnego, ale lepsze maty niż oprysk wszystkiego co przyjeżdża na gospodarstwo. Osobiście polecam Virkon S - ma mniejsze stężenie robocze, skuteczność na pryszczycę już od 0,5% do 1%. Kosztowo nie wypada najlepiej, ale jeśli chodzi o uniwersalność zastosowania to zdaje egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj