Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wały Uprawowe Tytan

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 09 styczeń 2013 - 23:47

Wały Uprawowe Tytan Witam szukam użytkownikow, Walow z expomu prosze o wypowiedzi odnosnie ich konstrukcji czy jest wytrzymala, czy sa jakies slabe punkty, stoje wlasnie przed zakupem takich walow i sie zastanawiam pomiedzy unia a expomem, prosze o opinie, z gory wielkie dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wały Uprawowe Tytan Dzisiaj, 19:19
  •  

#2 Share graboss1987

graboss1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 10 styczeń 2013 - 07:15

Wały Uprawowe Tytan Znajowy ma z expomu szerokość coś 6 czy 6.3 m rozkładane ma 3 siłowniki. tak to badzo fajnie się nimi robi ciągnik min 100 koni jest co ciągać.. no i wydajną pompę hydrauliczną w ciągniku musisz mieć .pożyczałem parę razy. ogólnie polecam

#3 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 08:23

Wały Uprawowe Tytan Ja mam Tytany z włóką 6,3 metra. Nie za bardzo zadowolonu z nich jestem.
Rozkładanie, to trza mieć 3 pary wyjść hydraulicznych.
Środkowa włóka z dwoma sprężynami, nie ma siłownika, trza ją ręcznie ustawiać, a jak ją za bardzo otworzy się to całą się pognie i uszkodzi ramę główną. W instrukcji jest napisane że rozkładanie i składanie to ta włóka powinna być odbezpieczona.
Ja nie odbezpieczyłem i całą pogiołem i pękła rama, pod siłownikiem głównym. Pół roku po gwarancji do nich zadzwoniłem i przysłali mi nową bez żadnych pytań.
Chwała serwisowi bo dobrą robotę robi.
Zapinanie do ciągnika ogólny nie wypał, jeszcze ten lewarek. Powinno być na bęklę do ciągnika, i była by jeszcze jakaś regulacja wysokości.
Będę to przerabiał na belkę do ciągnika.
Raczej nie jestem zadowolony z tych wałów. Miałem Jacki, które sam robiłem, i one podobały mi się, ale tytan to nie zbyt udana konstrukcja.

#4 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 08:52

Wały Uprawowe Tytan same wały dogniatające to praktycznie każda z firm na rynku ma od jednego producenta. Tylko ramy i te włókę robią sami. Ja kupiłem zawieszany bo mi duży jest niepotrzebny, ale popatrz sobie firme dal-bo. Chciałem kupić używkę zawieszana 4,8 m stan był super tylko koleś juz sprzedał i się spóźniłem.
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#5 Share korks

korks

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 12:52

Wały Uprawowe Tytan Mam Jacka z Expomu. 6,2 szerokość bez włoki rozkładnie na 1 przewód. maszyna bardzo dobra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share agronomek

agronomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,, siatkowka,,

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:32

Wały Uprawowe Tytan tomek 73 a z ktorego roku masz te tytany?bo teraz to troche zwatpilem bo bylem dzisiaj ogladac unie i expom na placu u dealera i powiem szczerze ze wlasnie nie zwrocilem uwagi na to czy ta srodkowa wloka jest hydr/ czy mechanicznie regulowana,aa byl by problem jak bys wyslal zdjecia tych swoich walow ii okreslil ktore czesci tej maszyny lub co w niej jest najbardziej wadliwe..? byl bym bardzo wdzieczny bo przed 20 chce juz zamknac ten temat, :) :) pozdrawiam ps.(temat zakupu wałow :) )

Edytowany przez agronomek, 10 styczeń 2013 - 13:33.

#7 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:28

Wały Uprawowe Tytan TAk jak napisałem, najbardziej denerwuję mnie zaczep i środkowa włóka ustawiana ręcznie.

#8 Share luk269

luk269

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 19:39

Wały Uprawowe Tytan Ja mm wały Tytan 6.30 z włóką hydrauliczną jestem zadowolony jezeli ma sie ciągnik z 3 parami wyjsc to nie m zadnego problemu z rozkłdaniem a srodkowa włóka to raczej zaden problem bynajmniej dla mnie przecież to są tylko dwie łapy. słabym punktem jest tylko dla mnie miejsce na lewarek postojowy mógłby byc dłuższy i wzmocniony. Ogólnie polecam naprawde warto robote robi bardzo dobra .

#9 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 23 marzec 2014 - 22:16

Wały Uprawowe Tytan A jak wałujecie Tytanami posiewie to nie zostają ślady po kołach w ciągniku, bo mi zostają i to mocne, już różnie próbowałem, inne ciągniki, i nic, najlepiej jeszcze wychodzi jak nie do końca je rozłożę i nimi pracuję, wały nie są na zaczepie tylko są podniesione z 8 cm nad zaczep.
W Jackach tego nie miałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Soulshakin

Soulshakin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 13:32

Wały Uprawowe Tytan

A jak wałujecie Tytanami posiewie to nie zostają ślady po kołach w ciągniku, bo mi zostają i to mocne, już różnie próbowałem, inne ciągniki, i nic, najlepiej jeszcze wychodzi jak nie do końca je rozłożę i nimi pracuję, wały nie są na zaczepie tylko są podniesione z 8 cm nad zaczep.
W Jackach tego nie miałem

Niestety to normalne, szczególnie jak się ma cięższy ciągnik ponieważ przeważnie się wałują na bardzo miękką ziemie i ślady będą.
Druga sprawa to trochę ułomność konstrukcji tych wałów bo jak nie podregulujesz siłownikami i nie ustawisz ich w miarę równo to efekt będzie bardziej widoczny. Ja nigdy nie opuszczam ich na poduszki tylko podciągam kilka cm nad, i siłownikami bocznymi minimalnie od granicy maksimum wtedy idą w miarę równo.

Ja często wałuje 2 razy to wtedy wjeżdżam miedzy ślady kół to lepiej wygląda - tylko ja stosuje je do uprawy nie po siewie.

Co do samych wałów to ogólnie wszytko ok jednak
-podpórka bardzo licha - była już spawana
-włoka środkowa to jakaś porażka, brak regulacji hydraulicznej, a mechaniczna posiada zakres który nie pokrywa się z możliwościami, raz za dużo została przestawiana i przy składaniu właśnie ta włóka zahaczyła i zerwało mocowanie - w nowych modelach chyba już to poprawili
-problem z ułożeniem wałów - poduszki powinny być nieco wyżej