Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:18

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów Witam. Może ktos z was mi pomoże. Otóż pękła mi obudowa skrzynii biegów w Zetorze 10540. Od kilku dni usilnie próbuję namierzyć w Polsce taką częsć ale okazuje się to nie lada problemem. Dzwoniłem po paru hurtowniach i sklepach za tą częścią ale nikt tego nie ma. Dzwoniłem również do Suchego do Krapkowic i do Zetora do Kalisza. Na miejscu nikt tego nie ma, dopiero mogą ściągać ale trzeba będzie czekać nawet 30 dni. Do tego cena szok: 5000zł. Może ktoś z was wie gdzie można jeszcze o to pytać. Ewentualnie gdzie dostanę jakieś używki??? Na allegro jest jedna obudowa ale do Forterry. Myślałem już nawet nad spawaniem tego. Mam dostęp do warsztatu który mi to profesjonalnie wykona ale gość i tak nie daje gwarancji że to wytrzyma. Mówi że żeliwo to żeliwo i mimo dobrego spawu tak obciażony element i tak może strzelić zaraz obok spawu. A jak nie ma 100% pewności to wolę tego nie zakładać bo jest trochę do rozebrania żeby tą obudowę wyciagnać:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów Dzisiaj, 01:20
  •  

#2 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 23:03

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów może tutaj http://allegro.pl/ze...2881299534.html oraz http://allegro.pl/ze...2920900729.html
Znasz już przyczynę tej awarii ? Gdzie dokładnie powstało pęknięcie ?

Edytowany przez DarekD, 09 styczeń 2013 - 23:06.

nowy

#3 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1630 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 23:22

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów Jak masz biegi, jeżeli to nie forterra to może pasuje od U1012-1014 itp. Poza tym 5tyś za nowy korpus to nie jest kosmos, poczytaj sobie o farmerach które dosyć często pękają i tam za korpus trzeba dać 10tyś.

#4 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 07:24

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów No w porównaniu z taką ceną to nie kosmos ale poprostu nie spodziewałem się że będzie to kosztować 5 tyś. Obudowa pękła jak przy orce na bagnach wyorałem jakiś kawał betonu który pierwsza skiba wyryła i tak niefortunnie postawiło go do przodu że walnął w blok skrzynii i zrobił mi tam dziurę.

#5 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:42

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów A pękła w takim miejscu ze trzyma jakis wałek i czy jest mocno obciążona ta część ? Mi kiedyś w U-914 pękła skrzynia przy przystawce od napędu i pospawał nam dobry spawacz (podkreślam doby spawacz który umiał dobrać elektrody) i trzymało kupę lat bez żadnych problemów a obciążenie tego miejsca jest bardzo duże. Pozdro

A pękła w takim miejscu ze trzyma jakis wałek i czy jest mocno obciążona ta część ? Mi kiedyś w U-914 pękła skrzynia przy przystawce od napędu i pospawał nam dobry spawacz (podkreślam doby spawacz który umiał dobrać elektrody) i trzymało kupę lat bez żadnych problemów a obciążenie tego miejsca jest bardzo duże. Pozdro

#6 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 10:12

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów Pęknięcie jest od spodu. Żadne wałki skrzynii nie obciążają tego elementu, pozostaje jednynie kwestia prznoszenia naprężeń związanych z zapiętymi dodatkowymi maszynami. Mam dobrego spawacza który to zrobi ale i tak nie jestem przekonany. Maszyny zapianam jak na takiego Zetorka dość cięzkie. I jednak to wszystko cały czas pracuje pod siłą nacisku maszyny jak i ciężaru własnego. Cóż jak nie znajdę nic sensownego to chyba jednak skuszę się na to spawanie. Zobaczę jeszcze ile zajmie mi wyciąganie skrzynii.

#7 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 10:42

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów może jeszcze poczekaj .Dużo z tej serii jest po spaleniu na części .Pod numerem 784 333 111 , ktoś na allegro ogłaszał 9540 na części !!!
TU MASZ COŚ KONKRETNEGO http://www.iagro.pl/...a,at-65337.html

Edytowany przez DarekD, 10 styczeń 2013 - 10:50.

nowy

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 styczeń 2013 - 11:57

Pęknięcie jest od spodu. Żadne wałki skrzynii nie obciążają tego elementu, pozostaje jednynie kwestia prznoszenia naprężeń związanych z zapiętymi dodatkowymi maszynami. ....

I po rozgrzaniu oleju w skrzyni będzie ci się wiecznie pocić a sprzedając go nabywca będzie marudził.
Wymień i już. Blok silnika do zetorka 10145 nowy kosztuje ponad 4000PLN, poszukałem używek i z 5 które znalazlem na allegro w 4 miechy kupiłem za 1500 60km ode mnie i gość dorzucił mi jeszcze miskę olejową. Tylko trzeba dobrze poszukać.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:19

I po rozgrzaniu oleju w skrzyni będzie ci się wiecznie pocić a sprzedając go nabywca będzie marudził.
Wymień i już. Blok silnika do zetorka 10145 nowy kosztuje ponad 4000PLN, poszukałem używek i z 5 które znalazlem na allegro w 4 miechy kupiłem za 1500 60km ode mnie i gość dorzucił mi jeszcze miskę olejową. Tylko trzeba dobrze poszukać.

Tak ale do Zetora 10145 łatwiej znależć bo można wkładać z Ursusów pochodnych. A tutaj takiej możliwości nie ma. Do tego zależy mi na czasie a na nówke muszę czekać dosc długo. Trzeba będzie coś innego wymysleć.

#10 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:59

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów @ Rolland dotarła moja wiadmośc z linkiem? dzwoniłeś ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#11 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 14:32

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów TUTAJ facet ma sporo nowych rzeczy (w tym też jakieś korpusy) :http://farmer.otomoto.pl/czesci-zetor-ursus-A249536.html

nowy

#12 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:18

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów Ok dzięki wszystkim za info. Udało i się znależć nową obudowę w Głuchołazach u gościa który jeżdzi po częsci do Czech. No i cena jedyne 2500 zł. Tyle to rozumiem dać za obudowę:)

#13 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:09

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów to jest aż taka różnica wcenach ?!!

nowy

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 15 styczeń 2013 - 16:16

TUTAJ facet ma sporo nowych rzeczy (w tym też jakieś korpusy) :http://farmer.otomoto.pl/czesci-zetor-ursus-A249536.html

no widzę że ma.
szkoda że tak późno to widzę bo ma parę mechanizmów wyrównoważających do czwórki a ja już po remoncie silnika.

Ok dzięki wszystkim za info. Udało i się znależć nową obudowę w Głuchołazach u gościa który jeżdzi po częsci do Czech. No i cena jedyne 2500 zł. Tyle to rozumiem dać za obudowę :)

a sciąga on inne części z czech do zetorka? Nowy blok czy używka?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:41

Zetor 10540 obudowa skrzynii biegów Blok nówka oryginał z BRNA z fabryki. Tak posiada ściąga też inne rzeczy do Zetorów. Nr do niego:691 987 339 może się kom,uś przyda:)