Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobrostan zwierząt

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karczrolnik96

karczrolnik96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się silnikami typu URSUS

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:10

Dobrostan zwierząt Witam.Dzisiaj w agrobiznesie słyszałem że mają wprowadzić przepisy o dobrostanie zwierzat czyli czy dla nich nie jest za gorąco, za zimno,czy nie zamało wpływa świadła do obory itp.Kur*a powiedzcie mi który rolnik do tych pier***onych przepisów się dostosuje :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobrostan zwierząt Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:23

Dobrostan zwierząt o ile mi wiadomo przepisy już obowiązują od początku stycznia , większość tych przepisów jak dla mnie jest bez sensu jak np trzymanie grupowo loch , no ale będę się jakoś musiał do nich dostosować

#3 Share M4t3usz

M4t3usz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 282 postów
  • Zainteresowania:Wszelako rozmaite :)

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:57

Dobrostan zwierząt Trzymanie grupowe loch obowiązuje jak nie masz ich wiecej niż 10, jesli sie nie myle :) Ja jestem rolnikiem, który się do nich dostosował :)

#4 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:31

Dobrostan zwierząt Co poradzic to celowa robota aby zniszczyc polskie rolnictwo polskie hodowle , aby otworzyc rynyk zbytu dla starej uni bydło i swinie ,bo wszyscy dobrze wiedzą ze polacy to miesorzercy duzy rynek zbytu

fak niekture sprawy odnosnie hodowli powiny byc zmieniane ale bez srodków bedzie ciezko

#5 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:41

Dobrostan zwierząt

Trzymanie grupowe loch obowiązuje jak nie masz ich wiecej niż 10, jesli sie nie myle :) Ja jestem rolnikiem, który się do nich dostosował :)

mi się wydaje że od 10 loch w górę się je trzyma grupowo ale ręki sobie nie dam odciąć bo już dokładnie nie pamiętam będę musiał jeszcze raz poczytać o dobrostanie świń

#6 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:49

Dobrostan zwierząt

Witam.Dzisiaj w agrobiznesie słyszałem że mają wprowadzić przepisy o dobrostanie zwierzat czyli czy dla nich nie jest za gorąco, za zimno,czy nie zamało wpływa świadła do obory itp.Kur*a powiedzcie mi który rolnik do tych pier***onych przepisów się dostosuje :(

dopiero dzis z agrobiznesu sie o tym dowiedziales??hehe
zasady Cross compliance zaczely juz obowiazywac a mowilo sie o nich juz dawno

#7 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:54

Dobrostan zwierząt wczoraj też coś mówili o dobrostanie zwierząt w agrobiznesie o tym że nie wszyscy się mogą to tego dostosować i większość zamknie hodowle

#8 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:08

Dobrostan zwierząt

wczoraj też coś mówili o dobrostanie zwierząt w agrobiznesie o tym że nie wszyscy się mogą to tego dostosować i większość zamknie hodowle

to chodzi o tych co maja nad soba konserwatora zabytkow ktory nie chce sie zgodzic na modernizacje budynkow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 20:21

Dobrostan zwierząt tak wiem że chodziło im o konserwatora zabytków , ale nie którzy też nie będą chcieli robić jakiś zmian i po kontroli po rezygnują z hodowli sam znam kilka przypadków co tak postanowiło

#10 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:19

Dobrostan zwierząt Każdy kto chce prowadzić hodowle się dostosuje wymogi nie są aż takie straszne jak o nich mówią. Nie trzeba się bać tylko powoli dostosowywać.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#11 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 13 styczeń 2013 - 10:33

Dobrostan zwierząt I tak idzie do tego że te urzędasy gnębiące chłopa za ileś tam lat będą chodzić po łąkach i skubać szczaw z głodu. Chłop gdzieś tam w lesie sobie ukarmi.

#12 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 13 styczeń 2013 - 22:30

Dobrostan zwierząt taa, dobrostan zwierząt to jeden z trzech zasad właśnie wprowadzony z ramach WPR cross compliance. Wiadomo było o tym już rok temu. Niedawno dostałam pocztą (co mnie zdziwiło że takie przesyłki Arimr robi) książeczkę o wymogach wspólnej pol rol. zasadach wzajemnej zgodności a dokładnie o tym trzecim filarze C-może ktoś też dostał taką książeczkę? Nie ma tam nic strasznego, generalnie wszystko to, co było sprawdzane do tej pory przez weta powiatowego na kontrolach, no dodatkowo pow./ilosc sztuk, jakie kojce, wygrodzenia. Duzo jest o paszach.

#13 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 23:38

Dobrostan zwierząt Pewnie każdy dostał - tyle że w broszurze informacja jest nie pełna - przy kontroli dopiero gały wyjdą na wierzch - wszystko też zależy od interpretacji przepisów a tak że od ludzi którzy je egzekwują a z tym różnie bywa .

#14 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:14

Dobrostan zwierząt przyjedzie taki jegomość i bedzie z metrówką latał po oborze i urzadzeniami do pomiaru wilg. temp. steżenia gazów, zapylenia - wszystko możliwe, nadgorliwych nie brakuje.

#15 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 21:54

Dobrostan zwierząt tą książkę to pewnie każdy dostał , tych którzy maja stanowiska dla zwierza zrobione po staro dawnemu to czeka dużo pracy by to wszystko wyprowadzić według wymogów o dobrostanie zwierząt

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 27 lipiec 2013 - 09:44

Dobrostan zwierząt Tu jest link do nowego SPIWET-u, widać o zgrozo że pisany przez ludzi powiedział bym mało związanych z rolnictwem. Dokument daje dużą swobodę kontrolującemu, co nie powinno mieć miejsca.
http://www.hodujbydl...-dobrostanu.pdf

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"