Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 7245 -hamulec ręczny

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:konie hucuły,pszczoły

Napisany 09 styczeń 2013 - 11:16

Zetor 7245 -hamulec ręczny Witam,po wymianie taśm hamulcowych i wyregulowaniu wszystko działa jak należy ,po dwóch dniach taśmy wypadają z zaczepu.Wymienione zostały cięgna amortyzujące,zakątrowane nakrętki na śrubach wychodzących z zwolnicy .Po wyregulowaniu koła kręciły się dobrze ,wyczuwalne było już lekkie tarcie[zwolnica się nie grzała]po zaciągnięciu o 1ząbek koła kręciły BARDZO ciężko,3 ząbki koła stop.Dlaczego te taśmy spadają,już trzy razy to robiłem i wciąż to samo.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU.
POZDRAWIAM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 7245 -hamulec ręczny Dzisiaj, 07:51
  •  

#2 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 17:47

Zetor 7245 -hamulec ręczny Witam
Czy przed wymianą stare taśmy były wyczepione czy były na swoim miejscu w tych zaczepach?
Taśmy wypadają w jaki sposób ? Zaciągasz ten ręczny czy nic nie robisz a one wypadają? Rozumiem ,że wypadają z tego uchwytu co jest na 4 śruby przykręcony z tyłu korpusy mostu. Wypada z górnego czy dolnego zaczepu?
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#3 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:41

Zetor 7245 -hamulec ręczny Tak były wyczepione,wymieniłem cięgna [jedno było dobre potrzeba dużo siły aby je rozciągnąć]założyłem taśmy wyregulowałem i za dwa dni [normalnego użytkowania hamulca i delikatnego jego spuszczania] znowu wypadły prawdopodobnie podczas jazdy,wypaduje ta część gdzie jest ta długa śruba do regulacji,tak z tego uchwytu na 4 śruby.Nie można bardziej podciągnąć hamulca bo koła ciężko się obracają i zwolnice się bardzo grzeją.

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:53

Zetor 7245 -hamulec ręczny ja miałem podobnie, ale jest jakiś sposób aby nie spadały... tylko nie zdążyłem podpatrzeć jak kiedyś mi mechanik robił... ale podejrzewam, że po prostu musisz w jakiś sposób przymątować te sworznie aby nie spadały... u mnie mechanik zrobił i juz parę lat mam spokój... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 23:05

Zetor 7245 -hamulec ręczny A ten uchwyt czasem ktoś wcześniej nie przerabiał? (może chciał założyć z zewnątrz i pod szlifował albo jest rozgięty na boki). Masz katalog części? Jak masz to sprawdź czy wszystkie elementy tam są. Może coś w złej kolejności składasz,lub wypaduje lekko podczas montażu zwolnicy i później całkiem? Ciekawy przypadek nigdy mi się takie coś nie zdarzyło. Dolny sworzeń lubi wylecieć jak zaniedbamy regulacje to się spotkałem ale ,że góra to dziwne.

#6 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 23:25

Zetor 7245 -hamulec ręczny Uchwytu nikt nie przerabiał ,wszystkie części jak w katalogu i poskładane prawidłowo.
Czy da się ten hamulec poskładać z zewnątrz [właśnie przez ten wziernik od uchwyty]?

#7 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 12:53

Zetor 7245 -hamulec ręczny Witam,

Jak twierdzisz ,że poskładane prawidłowo to nie mam pojęcia co jest przyczyną. Może za mocno naciągasz taśmy ?
Zwróć szczególną uwagę podczas wkładania zwolnicy aby nic się nie wysunęło. Z zewnątrz ciężko jest to złożyć wszystko razem. Jak kupiłem zetora to też miałem to wyczepione ,jeden sworzeń wyleciał. I próbowałem to założyć i męczyłem się ze 3 godziny i kombinowałem różnymi sposobami i od góry i przez to okienko i używałem pewnie wszystkich odpowiednich do tej sytuacji słów. Udało mi się to założyć(przypadkiem jakoś weszło sam nie wiem jak) ,ale nie polecam zakładania tego najgorszemu wrogowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share luteks77

luteks77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 20:48

Zetor 7245 -hamulec ręczny Witam,też przypuszczam że łatwo nie będzie[gdzieś słyszałem że potrzeba do tego kawałek miękkiego drutu] a i odpowiednie słowa też będą miały zastosowanie[odstresowywujące ]