Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zbychu665

zbychu665

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:48

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 Witam. Jak widać jest zima wiec w polu nie ma roboty ;) Pomyślałem ze przygotuje moją 60-tke do sezonu i myśle o wymianie akumulatorów ponieważ mają one już z 8lat i juz nie sa w najlepszej kondycji. Pomyślałem, że założę jeden akumulator 12V zamiast 2x6V. Moje pytanie jest następujące, jak zrobić masę? Akumulator bedzie znajdował sie po prawej stronie wiec do plusa kabel bedzie oryginalny. A minus jest z lewej i czy ten łącznik akumulatorów da sie jakoś wykorzystać zeby go jakoś połączyć z orginalną masa i wtedy do akumulatora 12V.

Myślę, że ten tytuł tematu, będzie bardziej zrozumiały.

Edytowany przez MAT912, 08 styczeń 2013 - 21:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3021 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:03

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 Tytuł tematu sugerował mi że masz 360 na benzyne :D przewody ( nie kable ) wysokiego napięcia to w benzynie (zapłonowe). Plus na rozrusznik, a minus na masę - co tu kombinować?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:05

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 Gdzie masz cewkę zapłonową w tym ciągniku? :rolleyes: Masę podłącz, do korpusu tam gdzie jest najwygodniej i nie zwracaj uwagi na fabryczne miejsce. Oczyść miejsce łączenia z farby i mocuj przewód masowy.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 No da się, odcinasz plusową końcówkę i dokupujesz zacisk oczkowy, taki np. jak dochodzi do rozrusznika i już Masz, ale ten oryginalny można przykręcić do jakiejś śruby i jest masa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 Z ciekawością otwierałem ten temat zatsanawiając sie co za "kable wysokiego napiecia", ktoś załozyl cewkę zapłonową i świece zapłonowe.
A tu przewody akumulatorów. :lol:
Gdzie ty masz tam wysokie napiecie?

A czy ty masę musisz mieć przykręconą w to samo miejsce?
Przeciez możesz przykrecic praktycznie gdziekolwiek do konstrukcji ciągnika. Grunt żeby było oczyszczone i dobrze przykrecone.
Czym bliżej silnika rozrusznika tym lepiej.
Pod hamulcami masz identyczne miejsce jak po lewej stronie.

#6 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:40

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 masę podpinasz pod jakąś śrubę w ciągniku byle by była czysta a plus na rozrusznik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 styczeń 2013 - 09:37

Pytanie o przewody akumulatorowe w c-360 Jak Ja montowałem aku to mase przykręciłem do zwolnicy.Tylko musiszrozwiercic bo tam jest większa śruba.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.