Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy u was też mija moda na licea ?

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:22

czy u was też mija moda na licea ? Sam pamiętam jak 13 lat temu koniczyłem liceum to bardzo żałowałem że nie wybrałem technikum... Byłem na biol-chem i nauki było niesamowicie dużo a jako uczeń czwórkowy, trójkowy w liceum nie dawałem sobie rady. Mój młodszy brat poszedł do technikum i miał nie dość że fajną klasę bo prawie sami chłopcy to jeszcze miał później zawód.

A u was też moda na licea się skoniczyła i wybierają technikum i zawodówki ?

Edytowany przez dezmond_, 08 styczeń 2013 - 16:34.

,,Zima, lato but gumowy"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy u was też mija moda na licea ? Dzisiaj, 18:47
  •  

#2 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:09

czy u was też mija moda na licea ? Sam chodzę do technikum i jest zaj*ebiście , fajni ludzie , nie ma aż tyle nauki co w LO i zawód jest po ukończeniu. Do tech. i zawodówki z mojej klasy poszło 90% a z klasy rok młodszej tylko 2 osoby na 24 poszło do zety i technikum

Edytowany przez farmer321, 08 styczeń 2013 - 17:12.

#3 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:26

czy u was też mija moda na licea ? ja sam żałuje że chodze do liceum :/ Po technikum miał bym zawód i wiedzę praktyczną :/

ZETOR TEAM

#4 Share Grzzesiek

Grzzesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:48

czy u was też mija moda na licea ? Ja wybrałem technikum i nie żałuję. Z mojej klasy do liceum poszło 4 osoby z 28 co mówi samo za siebie. Liceum to tylko chwilowa moda, natomiast powrócą zawodówki ponieważ ważny jest zawód i jako takie doświadczenie a nie paierek typu "matura".

#5 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Dużo tego;)

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:53

czy u was też mija moda na licea ?

Sam pamiętam jak 13 lat temu koniczyłem liceum to bardzo żałowałem że nie wybrałem technikum... Byłem na biol-chem i nauki było niesamowicie dużo a jako uczeń czwórkowy, trójkowy w liceum nie dawałem sobie rady. Mój młodszy brat poszedł do technikum i miał nie dość że fajną klasę bo prawie sami chłopcy to jeszcze miał później zawód.

A u was też moda na licea się skoniczyła i wybierają technikum i zawodówki ?

To zależy, czy wybiera się dana osoba na studia.. Jeśli tak, to po co marnować dodatkowy rok w szkole średniej, skoro i tak będzie się dalej kształciła.

Jeśli nie planuje dalszej nauki, to zdobycie zawodu jest jak najbardziej wskazane.

To, że nie dawałeś rady, to tylko dla tego, że poziom na liceach profilowanych jest dość wysoki, zwłaszcza w przedmiotach kierunkowych (u nas przynajmniej tak było).

Ja w liceum miałem 25 dziewcząt, a chłopaków była nas czwórka, a później trójka w klasie i na prawdę nie zamieniłbym tej klasy za nic w świecie B) :lol:

Może moda się nie skończyła, ale obserwuje się jednak nieznaczny wzrost zainteresowania szkołami zawodowymi, bo dzisiaj lepiej mieć konkretny zawód w ręku, niż byle jakie studia ^^
Zetor Team

#6 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:53

czy u was też mija moda na licea ? Jak najbardziej technikum...Masz zawód i możesz jeszcze maturę zdawać :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#7 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, samochody, stare motocykle.

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:26

czy u was też mija moda na licea ? Chłopacy powiedzcie mi czy jak pójdę do tech. rolniczego lub mechanizacji rolnictwa to muszę zdawać maturę czy bez niej już mam zawód?

#8 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:32

czy u was też mija moda na licea ? Ja chodze do technikum i też nie żałuje, choć u nas to wszyscy do liceum sie zapisują i pierwszej klasy mechanika w tym roku nie otworzyli.
Kolos " o zależy, czy wybiera się dana osoba na studia.. Jeśli tak, to po co marnować dodatkowy rok w szkole średniej, skoro i tak będzie się dalej kształciła."
Osoby po technikum która wybierają sie na studia ma dużo łatwiej niż osoba po liceum. Jeżeli poszłeś na kierunek związany z tym co robiłeś w technikum to przez pierwszy rok praktycznie nic nie robisz bo ty już to miałeś i to umiesz.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#9 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:33

czy u was też mija moda na licea ? @Michal97

Jeśli zdasz egzamin zawodowy, to zawód wydaje mi się, że masz, ale matura dobra rzecz. Nie zaniechaj nauki myśląc, że matura ci niepotrzebna - jest to dokument potwiedzający zdobycie średniego wykształcenia, co w CV dużo lepiej wygląda.

@MarcinNH,

Wiesz, ja już po studiach jestem, więc trochę inaczej na to patrzę. Nie twierdzę, że nie masz racji, ale idąc na studia po technikum jesteś już nastawiony na taki kierunek, który był przewodnim podczas nauki w technikum - co jest plusem jeśli na prawdę wiesz czego w życiu chcesz (co zdarza się wybitnym jednostkom i życzę Ci abyś taką był).

Idąc na studia po liceum jesteś wykształcony wszechstronnie i możesz podjąć studia na dowolnym kierunku.

Nie licz, że na pierwszym roku nie będziesz musiał nic robić. To największy mit jaki słyszałem - właśnie na pierwszym roku jest największa selekcja. Właśnie wtedy wykładowcy pokazują studentom jak mało mieli, jak mało umieją i ile jeszcze muszą się nauczyć. Chyba, że zamierzasz podjąć studia na prywatnej uczelni, to ok, ale taki dyplom jest niestety niewiele wart w dzisiejszym świecie... W tym wypadku wolałbym pozostać przy technikum z dobrym zawodem. Jeśli studiować, to na porządnej uczelni z renomą.

Edytowany przez kolos87, 08 styczeń 2013 - 18:47.

Zetor Team

#10 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:41

czy u was też mija moda na licea ? Powiem wam tak na podstawie własnych doświadczeń, że na studiach pierwszy rok cała ta niby elita z liceum do której się zaliczałem poległa bo nie miała nic praktyki, a 50% osób z tych lepszych techników radziła sobie lepiej i na 1 roku i jak dobrze pamiętam większość przetrwała do ostatniego ;)
,,Zima, lato but gumowy"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:45

czy u was też mija moda na licea ? Ja taksamo jestem bardzo zadowolony z technikum rolniczego chodzę obecnie do 1 klasy jest nas 31 chłopa a takiej jaja na lekcjach są że szkoda gadać :P :D

#12 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:48

czy u was też mija moda na licea ? Poszedłeś do szkoły na jaja, czy po wiedzę??? B)

Edytowany przez kolos87, 08 styczeń 2013 - 18:51.

Zetor Team

#13 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:49

czy u was też mija moda na licea ? Dokładnie . Mój nauczyciel z technikum od zawodu praktycznego też żałował że nie wybrał tech. zamiast LO bo gdy się wybrał na studia musiał przez cały rok nadrabiać wszystkie informacje zwiazane z tematami w tech z tym przedmiotem , opowiadał gdy znajomi z roku z tech. chodzili na piwo i na imprezy on musiał wszystko powtarzać aby utrzymać się na studiach. I zresztą po tech masz dośw. praktyczne a nie jak po liceum

#14 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:54

czy u was też mija moda na licea ? Zależy jeszcze od ludzi dla nie których samó LO wystarczy a niektórzy chcą coś więcej. Ja wybieram technikum i myślę że bedę zadowolony

#15 Share emulegator

emulegator

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne technologie w rolnictwie, piłka nożna, gry komputerowe :)

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:00

czy u was też mija moda na licea ? Ja też żałuję żę poszedłemm do liceum a nie do technikum bo miałbym zawód i mógłbym isć dalej na studia. Kolega skończył budowlankę o studiuję teraz TRiL na UP i idzie mu nieźle ;)
Zetor 4 ever ! Czerwona moc :D

#16 Share kolos87

kolos87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:04

czy u was też mija moda na licea ? @emulegator,

a kto broni Ci iść na studia??

Z tego co wiem, samo posiadanie zawodu nie uprawnia do podjęcia studiów, a po liceum przeciwwskazań nie ma.

Edytowany przez kolos87, 08 styczeń 2013 - 19:10.

Zetor Team

#17 Share rafaello5579

rafaello5579

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:24

czy u was też mija moda na licea ? dokladnie tak, jak kolega wyzej, matur sie liczy a nie to ze po technikum, z resztą z tym doswiadczeniem zawodowym to bym nie przesadzal, sam tego doswiadczylem, praktyka to tylko maleńki procent a reszta to bezmyślna teoria

#18 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:30

czy u was też mija moda na licea ? Ktoś kto mniej więcej wie co chce robić powinien iść do technikum. Ja jak byłem w pierwszej tech. to się mocno zastanawiałem czy dobrze zrobiłem, ale w drugiej klasie jak znalazłem pracę dzięki kierunkowi na jakim się uczyłem to inaczej na to spojrzałem. Teraz studiują ten sam kierunek co miałem w tech . i powiem że dużo łatwiej jest, dużą część wiedzy można już wynieść z tech idąc na studia.

#19 Share JackDaniels7

JackDaniels7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,nowoczesne technologie uprawy, Motoryzacja,Piłka Nożna

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:33

czy u was też mija moda na licea ? Ja osobiście nie, żałuję wyboru liceum studiuję sobie teraz rolniczy kierunek wiec jestem zadowolony, @dezmond_ klasa bez dziewczyn to według mojej oceny nie jest zbyt fajne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:34

czy u was też mija moda na licea ? W technikum chociaż masz zawód i trochę wiedzy a nie jak to mówiła nauczycielka że w liceum wszystkiego po trochu i nic nie umiesz.