Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz 1200l

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:04

Opryskiwacz 1200l To ty ładny masz opryskiwacz jak ci z zaworu cieknie. Radzę ci najpierw za uszczelnienie się zabrać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz 1200l Dzisiaj, 01:25
  •  

#42 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3920 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 14:19

Opryskiwacz 1200l Kolega pewnie miał na myśli otwartą szybę aby ten zawór był w środku.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#43 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 14:40

Opryskiwacz 1200l A dlaczego szyby nie można zamknąć ?
Ja miałem opryskiwacz 2 tyś l i MF 255 ciągałem go z zaworem w kabinie. szyba była z 8 cm uchylona, ale to i tak nie miało znaczenia bo z dołu nie było uszczelnień.
Po drugie przy tym konkretnym opryskiwaczu i tak nie może być zamkniętej szyby, bo nie ma możliwości żadnego sterowania opryskiwaczem w czasie pracy, i jeszcze ten ciągnik nie ma żadnych szyb z tyłu.

Jak się chcę mieć szczelną kabinę przy oprysku to trza mieć najpierw odpowiedni ciągnik, z szczelną kabiną, a w takich jest przeważnie możliwość wyjęcia szybki z tyłu i włożenia zaworu do kabiny.

#44 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 06:57

Opryskiwacz 1200l miałem na myśli to, że tak targany zawór podatny jest na uszkodzenia mechaniczne - wyłamanie króćca, wypięcie się węża, do tego węże mogą się poprzecierać a nawet pęknąć. Chcesz mogę Ci podać namiary na gościa co już kilka lat próbuje się pozbyć czerwonej plamy z uda po tym, jak właśnie postanowił sobie rozdzielacz przenieść do kabiny. Któryś wąż się zaczepił i wyrwał z rozdzielacza w efekcie został oblany.
A zresztą chyba każdy sadownik ma przygodę z pękniętym wężem w kabinie ciągnika.

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 08:04

Opryskiwacz 1200l Pryskałem z takim zaworem w kabinie z 4 lata i nie miałem żadnej przygody. I miałem na 6 sekcji ale wzmocniony, poskręcany płaskownikami i zrobiona podpora pod sekcje żeby nie było możliwości jego rozerwania.

Dwa razy uszkodziłem jak miałem rozdzielacz w opryskiwaczu założony na wysięgniku, coś podobnego jak w tym opryskiwaczu, ale to dlatego że jak wyjeżdżałem z pola na drogę, a droga była dużo wyżej niż pole, to przy mocnym skręcie otwarta szyba potrafiła go uszkodzić i rozsypywał się, sekcje się rozpadały.

Pryskałem z 500 ha rocznie, ale tylko pola.

Więc tak jak ty piszesz to bardzie stawiał bym na lekceważenie zagrożenia i zbyt małe zabezpieczenie rozdzielacza.

Edytowany przez tomek73, 12 lipiec 2013 - 09:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share misu97

misu97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:14

Opryskiwacz 1200l Mam pytanie czy na zakrętach koła opryskiwacza mocno nadchodzą czy idą w tymi samymi śladami co traktor ??

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 04 maj 2014 - 20:09

Opryskiwacz 1200l Nachodzą i to nie mało, mi przy 24 metrach dużym opryskiwaczem w poprzeczke wchodzą po 6-7 metrach, no i zaraz wychodzą z powrotem

#48 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 05 maj 2014 - 07:32

Opryskiwacz 1200l jak jest dyszel skrętny to idzie po śladach. Tylko ważna dobra długość. U mnie idzie prawie po śladzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share MateuszPientka

MateuszPientka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 grudzień 2015 - 13:26

Opryskiwacz 1200l Proszę o więcej zdjęć na mela opryskiwacza szatynek8714@wp.pl bo robię podobny projekt dzinki

Edytowany przez MateuszPientka, 12 grudzień 2015 - 13:30.