herman89

Opryskiwacz 1200l

Polecane posty

herman89    6
Napisano (edytowany)

jak pisałem wyżej dodaje kilka zdjęć z dalszych prac...

 

20120206.jpg

 

42983304.jpg

 

89387134.jpg

 

77412966.jpg

 

85825236.jpg

 

13351746.jpg

 

 

24025213.jpg

Edytowano przez herman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

na zdjęciach widać że na jeden na stronę idzie. Wszystko wygląda bardzo solidnie i przemyślane. Tylko mocowanie siłownika od rozkładania lanc mi się nie podoba, powinno być podwójne a nie tylko z jednej strony


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Właśnie od TUR-a za krótki bo ma 63cm, a dorabiać za drogo wychodzi, gościu mi wycenił taki 75cm skoku na 500zl. Narazie czekam może się coś w używce trafi w lepszej cenie

 

 

Nie wiem czy jest sens kombinować bo można by było zastosować jakiś bloczek (2 kółka + linka) i wtedy mamy już po problemie, lub drugie wyjście 2 pozycje mocowania siłownika i wtedy zmieniać pkt mocowania względem potrzeb (osobiście w ostateczności byłbym za drugim rozwiązaniem ale najlepiej cierpliwie szukać).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Kilka nowych zdjęć dodaje. Ostatnio brak postępów z powodu innych prac;)

 

22693253.jpg

 

10696461.jpg

 

 

51710511.jpg

 

58284471.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz8946    39

Ile już robisz opryskiwacz?Ja w tamtym roku również wykonałem opryskiwacz,o pojemnośći 1700 l,tyle że belke roboczą mam zrobianą wg.starego typu jak w starszych Pilmetach.Koła mam wstawione duże,rozmiaru nie pamiętam.Dyszel skręty mam również,ale wykonany nieco inaczej jak twój :P .Wczoraj zamówiłem naklejki ostrzegawcze,i będzie jak z fabryki :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

Włoski elektryczny rozdzielacz stałociśnieniowy 5 sekcji elektrycznych, Pompa do opryskiwacza polowego Poly 2150 VS / 150 l/min opryskiwacz 15 m lub

Pompa do opryskiwacza polowego Poly 2180 VD / 170 l/min 18m lecz wybór należy do ciebie . a siłownik nie jest przypadkiem taki długi przy kombajnie od buraków od podnoszenia kosza . A masz morze rysunek z wymiarami zaczepu skrętnego bo też chce sobie zrobić zaczep skrętny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herman89    6

Opryskiwacz już pomalowany, brakuje jeszcze kilku elementów ale myślę ze pod koniec tygodnia będzie gotowy

 

91887721.jpg

 

62811221.jpg

 

74700045.jpg

 

75239781.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Ogólnie to zaje fajnie wyszedł opryskiwacz,szkoda że koła takie jakie są.... ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Rozdzielacz daj na dłuższych wężach i wkładaj go do ciągnika.A lepie załóż zawór stało ciśnieniowy, a zawory tylko do ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitoma    52

Fajny temat - super że tyle zdjęc, ale mogłoby być jeszcze wiecej.

 

Gdzie kupiłeś zbiornik ?

 

Jaki to migomat - widze ze Esab z serii C, ale jaki dokładnie ? Bardzo ładne spoiny ! Ar 82% +Co2 18%?

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Rozdzielacz daj na dłuższych wężach i wkładaj go do ciągnika.A lepie załóż zawór stało ciśnieniowy, a zawory tylko do ciągnika.

 

Zawór w kabinie - świetne rozwiązanie jak chce się trochę siebie podtruć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To ty ładny masz opryskiwacz jak ci z zaworu cieknie. Radzę ci najpierw za uszczelnienie się zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolega pewnie miał na myśli otwartą szybę aby ten zawór był w środku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A dlaczego szyby nie można zamknąć ?

Ja miałem opryskiwacz 2 tyś l i MF 255 ciągałem go z zaworem w kabinie. szyba była z 8 cm uchylona, ale to i tak nie miało znaczenia bo z dołu nie było uszczelnień.

Po drugie przy tym konkretnym opryskiwaczu i tak nie może być zamkniętej szyby, bo nie ma możliwości żadnego sterowania opryskiwaczem w czasie pracy, i jeszcze ten ciągnik nie ma żadnych szyb z tyłu.

 

Jak się chcę mieć szczelną kabinę przy oprysku to trza mieć najpierw odpowiedni ciągnik, z szczelną kabiną, a w takich jest przeważnie możliwość wyjęcia szybki z tyłu i włożenia zaworu do kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

miałem na myśli to, że tak targany zawór podatny jest na uszkodzenia mechaniczne - wyłamanie króćca, wypięcie się węża, do tego węże mogą się poprzecierać a nawet pęknąć. Chcesz mogę Ci podać namiary na gościa co już kilka lat próbuje się pozbyć czerwonej plamy z uda po tym, jak właśnie postanowił sobie rozdzielacz przenieść do kabiny. Któryś wąż się zaczepił i wyrwał z rozdzielacza w efekcie został oblany.

A zresztą chyba każdy sadownik ma przygodę z pękniętym wężem w kabinie ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pryskałem z takim zaworem w kabinie z 4 lata i nie miałem żadnej przygody. I miałem na 6 sekcji ale wzmocniony, poskręcany płaskownikami i zrobiona podpora pod sekcje żeby nie było możliwości jego rozerwania.

 

Dwa razy uszkodziłem jak miałem rozdzielacz w opryskiwaczu założony na wysięgniku, coś podobnego jak w tym opryskiwaczu, ale to dlatego że jak wyjeżdżałem z pola na drogę, a droga była dużo wyżej niż pole, to przy mocnym skręcie otwarta szyba potrafiła go uszkodzić i rozsypywał się, sekcje się rozpadały.

 

Pryskałem z 500 ha rocznie, ale tylko pola.

 

Więc tak jak ty piszesz to bardzie stawiał bym na lekceważenie zagrożenia i zbyt małe zabezpieczenie rozdzielacza.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misu97    0

Mam pytanie czy na zakrętach koła opryskiwacza mocno nadchodzą czy idą w tymi samymi śladami co traktor ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nachodzą i to nie mało, mi przy 24 metrach dużym opryskiwaczem w poprzeczke wchodzą po 6-7 metrach, no i zaraz wychodzą z powrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

jak jest dyszel skrętny to idzie po śladach. Tylko ważna dobra długość. U mnie idzie prawie po śladzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o więcej zdjęć na mela opryskiwacza szatynek8714@wp.pl bo robię podobny projekt dzinki

Edytowano przez MateuszPientka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj