Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz 1200l

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:07

Opryskiwacz 1200l Witam, chciałbym przedstawić relacje z budowy opryskiwacza o pojemności 1200l. Lance maja być hydraulicznie podnoszone, poziomowane i rozkładane. Myślę że więcej nie trzeba opisywać, resztę można zobaczyć na zdjęciach. W miarę postępów będę dodawał nowe, gdyż budowa nie została jeszcze ukończona. W razie jakiś pytań lub sugestii zapraszam do dyskusji ;]

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz 1200l Dzisiaj, 16:16
  •  

#2 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:31

Opryskiwacz 1200l Wzorujesz się na jakimś opryskiwaczu dobrej firmy, czy robisz po swojemu.
Czym to jest spawane, migomatem?

#3 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:32

Opryskiwacz 1200l fajna sprawa będę z uwagą śledził Twoje zmagania, techniczna sprawa pobaw się irfanview or xnview w celu zmniejszenia rozmiaru plików graficznych będzie lepiej się wczytywało (odświeżało) w przeglądarkach

#4 Share 3przemo3

3przemo3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:51

Opryskiwacz 1200l Jak widzę takie poczynania to jestem na prawdę pod wrażeniem!
Trzymam kciuki za powstanie solidnej i funkcjonalnej konstrukcji.
Również będę z uwagą śledził jak posuwają się zmiany, oczywiście jakieś propozycje również będę zgłaszać!

Pozdrawiam!

#5 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:54

Opryskiwacz 1200l Profesjonalna robota, powiedz mi jaką będziesz montował pompę, i czy przeliczałeś ile cie taki sprzęt może kosztować?

:) :)

#6 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:57

Opryskiwacz 1200l Robota dobra tylko uważam ze jak już wszystko robisz od podstaw to mogłeś użyć znacznie wyższych kół np 36 cali co najmniej

#7 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:25

Opryskiwacz 1200l

Wzorujesz się na jakimś opryskiwaczu dobrej firmy, czy robisz po swojemu.
Czym to jest spawane, migomatem?

Ogólnie dużo zdjęć w internecie przejrzałem i na tym się wzoruje. Spawane migiem

Profesjonalna robota, powiedz mi jaką będziesz montował pompę, i czy przeliczałeś ile cie taki sprzęt może kosztować?

Co do pompy i reszty osprzętu to jeszcze się nawet nie rozglądałem, chętnie wysłucham jakiś propozycji
Co do ceny to podsumuje na koniec.

Robota dobra tylko uważam ze jak już wszystko robisz od podstaw to mogłeś użyć znacznie wyższych kół np 36 cali co najmniej

Opryskiwacz będzie współpracował z c330 na dodatek jest belka od tura pod spodem stąd nie widzę sensu zwiększać prześwitu tak dużymi kolami. Wiadomo efekt wizualny jest dużo lepszy ale akurat os od przyczepy mieliśmy. Będą dokupione jeszcze opony tzn jodełki i mysle ze tak będzie ok

#8 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:35

Opryskiwacz 1200l Dobrze się zapowiada :) Szkoda że koła takie małe.Czekam na dalsze zdjęcia z budowy ,może i mi ojca uda się namówić na budowę takiego opryskiwacza bo szkice w biurku już ze dwa lata leżą :P
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#9 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 21:46

Opryskiwacz 1200l Super robota, ja przerobiłem opryskiwacz na 15 metrów i zrobiłem poziomowanie belki na trapezie.

#10 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:18

Opryskiwacz 1200l Ja właśnie planuje zrobić taki sprzęt tylko mam dylemat, bo mam sporo małych kawałków 40-60arów ale też sporo takich powyżej hektara i nie wiem czy lepszy zawieszany taki 1000-1200L czy ciągany np 1600-2000L?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:30

Opryskiwacz 1200l

Ja właśnie planuje zrobić taki sprzęt tylko mam dylemat, bo mam sporo małych kawałków 40-60arów ale też sporo takich powyżej hektara i nie wiem czy lepszy zawieszany taki 1000-1200L czy ciągany np 1600-2000L?

Zależy czy jesteś zwolennikiem zawieszanych czy ciąganych.Jak dla mnie to największy zawieszany ,ewentualnie front-tank ale zawsze zawieszany.Choć ktoś może mieć ograniczenia związane z ciągnikiem.Do 1000 l min.80KM
Nie cytuj poprzedniego posta!

Edytowany przez danielhaker, 07 styczeń 2013 - 23:14.
cytowanie poprzedniego posta

Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#12 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:02

Opryskiwacz 1200l

Zależy czy jesteś zwolennikiem zawieszanych czy ciąganych.Jak dla mnie to największy zawieszany ,ewentualnie front-tank ale zawsze zawieszany.Choć ktoś może mieć ograniczenia związane z ciągnikiem.Do 1000 l min.80KM

Z ciągnikiem nie ma problemu, problem moze byc w tym ze na małych kawałkach nie stosuje ścieżek i jak przejadę np po zbożu takim zestawem gdzie sam ciągnik waży 5500kg + opryskiwacz jakieś 1300kg to mogą być spore straty w przygniataniu, a jak by opryskiwacz był na kołach to c 330 mogło by znim śmigać

#13 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 08:12

Opryskiwacz 1200l skoro ma go ciągać 330 te te tylne koła sa idealne niema co nawet opon zmieniać. A ogólnie maszyna robi bardzo dobre i solidne wrażenie. Ale odważny to jesteś. Ja bym do reki nawet nie wziął kątówki bez osłony ;)
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#14 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 19:12

Opryskiwacz 1200l Powoli muszę podjąć decyzje jaka pompa zostanie zamontowana, dlatego pytanie do was jaka? Jaka wydajność? Dodam ze opryskiwacz będzie na 12m

#15 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 19:37

Opryskiwacz 1200l @farmervip nie robisz scieżek bo tobie sie niechce czy myślisz że wiecej nakosisz?? :D przy 5-6 przejazdach i tak bedzie koleina zrobiona i tak więc niewiem w czym problem. Zawieszanym cofniesz lepiej i wygodniej na polu jak trzeba a ciąganym to wiadomo tu odskoczy tam odskoczy ale za to można wziąść wieksza pojemność.
@ukasz w 330 szersze mogą być niż oprysiwaczu, oryginalne z t-25 nadają się jak trzeba. Co do kątówki jak by ci tarcza nie podchodziła duża to bo osłona przeszkadza to ręczna byś machał ?? :D

#16 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:19

Opryskiwacz 1200l auto korekta mi coś tam namieszała chodziło mi oto że te opony co masz są dobre bo nie będą szersze jak w ciągniku a z ciężaru tam przecież za dużego nie będzie. Zawsze sobie radze beż ściągania osłony czasami inne narzędzie trzeba.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#17 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:40

Opryskiwacz 1200l

@farmervip nie robisz scieżek bo tobie sie niechce czy myślisz że wiecej nakosisz?? :D przy 5-6 przejazdach i tak bedzie koleina zrobiona i tak więc niewiem w czym problem. Zawieszanym cofniesz lepiej i wygodniej na polu jak trzeba a ciąganym to wiadomo tu odskoczy tam odskoczy ale za to można wziąść wieksza pojemność.
@ukasz w 330 szersze mogą być niż oprysiwaczu, oryginalne z t-25 nadają się jak trzeba. Co do kątówki jak by ci tarcza nie podchodziła duża to bo osłona przeszkadza to ręczna byś machał ?? :D

Nie ze mi sie nie chce albo wiecej nakoszę, tylko na małych kawałkach zawsze siałem zboże i jak dotąd bardzo mało stosowałem nawozy płynne i nie jezdziłem po 5-6 razy, wiem ze jak bym robił tak jak się powinno to i 6 razy by brakło ale dopiero zaczynam to wszystko rozwijać i robić tak jak ma się robić, dlatego potrzebuje jakiś większy sprzęt bo teraz mam 300l i jak dla mnie to strasznie mało.

#18 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 13 styczeń 2013 - 05:32

Opryskiwacz 1200l 4 siłowniki? Jaki rozdzielacz będziesz dawał czy elektrozawory? Moja samoróbka ma 21 metrów i przymierzam się do zrobienia rozkładania hydraulicznego. Poziomowanie mam hydrauliczne

#19 Share herman89

herman89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:51

Opryskiwacz 1200l Tak. Dwa do rozkładania, jeden do poziomowania i jeden do podnoszenia lanc. Rozdzielacz najprawdopodobniej będzie sterowany elektrycznie.(myślę nad takim: http://allegro.pl/ro...2925285953.html

Ktoś poradzi jaka pompę wybrać? bo powoli muszę cały osprzęt zamówić

Edytowany przez herman89, 17 styczeń 2013 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 28 styczeń 2013 - 20:26

Opryskiwacz 1200l Gdzieś na forum widziałem jak inny użytkownik robił opryskiwacz i dał pompę produkcji Tad-Len'a.
Jak znajdę linka to prześlę tutaj.
A co do opryskiwacza to widać, że solidna robota :)
Pozdrawiam!

EDIT :
http://www.agrofoto....tal__19__st__10

Edytowany przez Buszido007, 28 styczeń 2013 - 20:27.