Polecane posty

Witam.

 

Mam problem z jedną lampą świetlówkową. Mianowicie: jest na dwie świetlówki sterowane dwoma statecznikami YF218H - 36W.

Jedna świeci druga nie. Gdzie szukać przyczyny? Czy jest to wina jakiegoś elementu układu scalonego czy połączeń? Jak sprawdzałem to w obwodzie działającej świetlówki (po jej wyjęciu) na stykach płynie maksymalny prąd ok. 1.3A a na uszkodzonej ok. 0.6A. Może to wina którejś cewki, kondensatora czy rezystora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ty mierzysz prąd z wyjętą świetlówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty mierzysz prąd z wyjętą świetlówką?

 

No jak? Amperomierz w miejsce świetlówki.

 

 

Kolego, nigdy nie wolno włączać amperomierza szeregowo w nieobciążony obwód. Grozi to zwarciem źródła zasilania, porażeniem osoby dokonującej takiego pomiaru oraz pożarem. W Twoim przypadku miałeś więcej szczęścia niż rozumu, bo uratował Cię dławik, który ograniczył prąd.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Boże widzisz i nie grzmisz, lepiej daj sobie spokój z tą lampą bo niedługo zaczniesz mierzyć prąd w gniazdku a tam wesoło nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

sprawdź żarówkę oraz statecznik


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie grzmię i zamykam ten temat zanim wydarzy się nieszczęście. Tak jak napisał kolega powyżej, do sprawdzenia sama świetlówka, zapłonnik, statecznik, oraz połączenia. Jeżeli nadal nie wiesz o co chodzi to wezwij kogoś dla własnego bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
       
      zapocatkuje rozmowy techniczne na naszym forum
       
      w swoim 10245 mam dosc kiepskie oswietlenie robocze, fakt dziala ale te lampy sa jakies przedepokowe.
      co radzicie podpiac do tego ciagnika aby mozna bylo spokojnie czasem w nocy dokończyc robote.
      mysle ze na przod 2 reflektory na dach - jakas modyfikacja tego co jest obecnie, jakies 2 na slupkach bocznych,
      do tylu jakies 2 w miejsce tych ktore juz sa i moze ale to sie okaze w praniu jakies 2 dodatkowe na blotniki.
      Jakie lampy polecacie? i przede wszystkim co chyba najwazniejsze, jakie zarówki tak aby alternator dawal rade,
      fakt nie planuje jezdzic na swiatlach calej nocy ale chcialbym miec pewnosc ze dam rade poswiecic przez jakies 2-3godz i zeby mi w tym czasie akumulatory nie padly i rano dalo sie ciagnik odpalic
       
      Jakie sa wasze doświadczenia w temacie?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez MECHANIZATOR
      Witam
       
      mam dla was taki temacik - o zakładaniu dodatkowego oświetlenia w ciągnikach i maszynach rolniczych
      - czy stosujecie cos takiego ??
      - jakich polecacie producentów ??
      - na co zwrócic uwage przy zakupie do konkretnmego typu ciągnika ??
      - jak się do tego mają przepisy ruchu drogowego i policja ??
       
      piszcie również z pytaniami jeśli interesuje was ten temat
       
      pozdrawiam
    • Przez techwet
      Witam planuje remont budynku dla bydla mlecznego interesuje mnie wolnowybiegowa forma hodowli oraz hala udojowa dobudowana natomiast kwarantannik i porodowka w innych budynkach.
      moje pytanie na ile wyceniacie taki remont ? budynek ma wymiary 16x9 chce to wszystko zostawic pod starym dachem a zrobic tylko nowy fundament i wylewke na calosci oraz postawic 3 sciany 4 bedzie stolem paszowym.
      Prosze o wasze opinie i rady
      Pozdrawiam
    • Przez jedrus
      Witam, czy ktos mógłby mi nakreslic prosty schemat na podłaczenie dodatkowego oswietlenia do kombajnu. Chciałbym załozyć dodatkowe halogeny na przód (2 szt), na rure wysypu (1szt) i z tyłu do cofania (1szt). Ponadto lampę ostrzegawczą ,,kogut". Jak wiadomo z kombajnem nie ma zartów (pozar) więc proszę o pomoc.
    • Przez Junior01
      Hej, mam taki problem - budynek mieszkalno-gospodarczy uległ pożarowi. Na skutek gaszenia pożaru część mieszkalna została zalana. Macie jakieś sposoby na osuszenie ? Wiem coś o odwilżaczach, słyszałem że to dobra rzecz. Nie jest to budynek tak zalany jak po powodzi, tylko zalany na skutek parogodzinnej akcji strażaków. Jak to zostawie na zime to porozsadza ściany.
       
      Jak znacie jakies sposoby, proszę pomożcie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj