Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego?

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adrian95

Adrian95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 12:44

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego? Witam. Panowie pomóżcie mi w wyborze agregatu biernego, bo juz zgłupiałem i nie wiem jaki wybrać, a mianowicie chodzi mi tutaj o wał, mam ziemi lekkie i ciężkie ale większość lekkich 5-6kl, myślałem o wale pakera , ale wyczytałem ze będzie sie zapychał na lekkich ziemiach, nie wiem czy to jest prawda, słyszałem tez ze na lekkie ziemie dobry jest ten wał rurowy, ja osobiście wolał bym pakera, ale nie wiem już, licze na wasze opinie, doświadczenia i porady. Doradźcie mi. Proszę o pomoc, Z góry dziękuje. Pozdrawiam Adrian.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego? Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 13:33

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego?

Witam. Panowie pomóżcie mi w wyborze agregatu biernego, bo juz zgłupiałem i nie wiem jaki wybrać, a mianowicie chodzi mi tutaj o wał, mam ziemi lekkie i ciężkie ale większość lekkich 5-6kl, myślałem o wale pakera , ale wyczytałem ze będzie sie zapychał na lekkich ziemiach, nie wiem czy to jest prawda, słyszałem tez ze na lekkie ziemie dobry jest ten wał rurowy, ja osobiście wolał bym pakera, ale nie wiem już, licze na wasze opinie, doświadczenia i porady. Doradźcie mi. Proszę o pomoc, Z góry dziękuje. Pozdrawiam Adrian.

Wał packera będzie się zapychał na piachu jeśli będzie miał małą średnice,przy jego typowych rozmiarach nie będzie tego problemu.Wał rurowy bardzo słabo kruszy ziemię i myślę ,że nie warto w ogóle brać go pod uwagę.Polecam agregaty z firmy Agromasar ,wahadłowo pracujące wały sprawiają ,że nie ma takiej opcji aby się zapchał.Mam taki i mogę śmiało polecić...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:09

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego? Na piach pakera jest zbędny bo niema co kruszyć tylko trzeba ugnieść a na piachu rurowy się sprawdza

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 15:41

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego? Ja tam swojego packera bym nie oddał, w tym roku był problem z zapychaniem na wilgotnej ziemi, ale to tylko kwestia ustawienia go. Jeśli wezmiesz packera gwarantuje ze nie bedziesz żałował, sam mam go w bronie wirnikowej Krone i szczerze polecam. Jednakże, nie namawiam lecz jedynie doradzam :) A do 10tyś na pewno coś fajnego znajdziesz, i to z hydropackiem, a nie myślałeś nad czymś aktywnym ? :)

Edytowany przez WujekWaa, 07 styczeń 2013 - 15:43.

#5 Share Adrian95

Adrian95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:11

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego? Aktywny na takie słabe ziemie chyba nie jest najlepszym pomysłem, wszyscy mi odradzają. A jaki siewnik byście mi radzili do takiego agregatu, Ja myślę o amazone d7 lub d8. A jakie jest wasze zdanie? A co do tego wału to chyba jednak wybiore tego pakera bo mam tez ziemie 3kl. Co sądzicie o tym agregacie http://moto.allegro....2916379022.html ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:13

Jaki agregat uprawowo siewny 3m, do 10tyś i jaki wał do tego? Tym agregatem na ciężkiej ziemi to tylko posmyrasz

Dodaj odpowiedź