Polecane posty

warchest    253

to lich u was sypala dowiadywalem sie co ludzie tu u nas w mazowieckim w tym roku mieli koniczyne to jednemu sypnela z 2 ha 1300 kg i ma dostac po 10 zł cene b onie trzyma wszystkich parametrow . u nas nie zbieraja dwuetapowo tylko pryskaja specjalnym opryskiem na dochodzenie . a ty dlugo uprawiasz koniczyne wychodzisz na plus na tym ? bo wiadomo plon zalezy od roku a jak jest z cena w miare stałą jest ta cena koniczyny czyli przykładowo te 10 zł za kg od kilku lat sie utrzymuje ta cena ?       ile mozna dostac za taka koniczyne na zielonke jak ktos by sam sobie to zbieral z 1000 zł z ha podobno u nas taki jeden do krow brał tak mi znajomy mowił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1990    0

Witam mam takie pytanie skosiłem  konieczyne na nasienie ,ale zaczeła ładnie odbijac i czy jak ja zostawie jeszcze rok to będzie cos z tego  będa nasiona zeby ja tak samo skosic  pierwszy skos na kiszonke a drógi na ziarko?? :)

 

Edytowano przez Radek1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

podobno będzie ziarno ale dużo mniej niż w pierwszym roku. przynależy tak twierdzą i robią ci co ich znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Witam mam takie pytanie skosiłem  konieczyne na nasienie ,ale zaczeła ładnie odbijac i czy jak ja zostawie jeszcze rok to będzie cos z tego  będa nasiona zeby ja tak samo skosic  pierwszy skos na kiszonke a drógi na ziarko?? :)

 

a jaki miales plon nasion z koniczyny w tym roku ? i po ile to sprzedales  i do jakiejs centrali czy gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rukleekipa    14

u nas z 2 ha wyszło 500 kg czystej + nasiona w tzw. portkach do wytarcia z czego może być 150 kg. odebrał człowiek z Iławy po 9.5 zł bo trafiają się nasiona babki których nie da się odwiać. siana z jęczmieniem rok temu koszona w tym. 1 pokos zebrany 43 bele 2 w nasiono opryskany Roundupem. Można opryskać też Reglone wtedy odbije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to u nas w mazowieckim sypala duzo lepiej ponoc z 2 ha znajomy mial 1 tone tylko nie czyscił . a ty jak uprawiasz koniczyne to lepsze plony miales jej czy gorsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rukleekipa    14

mieszkam na północnym mazowszu na czysto jest na moich polach koło 4-5 metrów na hektar. u znajomych na 2 klasie w tamtym toku 7 było. bez oczyszczenia to mozna i 3 tony naciąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie no tam czysta w miare byla ale pwoiedzial ze po 10 złkg sprzedaje jakas centrala bierze a ty duzo tego siejesz i lepeij jak na zbozu sie wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rukleekipa    14

my siejemy 2 ha na rok. jak dla mnie same plusy. pasza, dobre stanowisko, brak nawożenia tylko obornik dawny pod orkę, brak oprysków. Według mnie lepsze wyjście niż na zbożu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

tez chce zasiac na nasiona bo ostatnie lata rzepak wylatywal teraz w tym roku zboze kiepsko wyszlo w tym ze my nie mamy hodowli wiec sie zielonke sprzeda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

Chyba jedno zero za dużo .koledzy macie jakis dobry sposob zeby oddzielic koniczyne od rzepaku jarego . Sitem idzie bardzo wolno bo mam tak drobne ze ciezko koniczyna przechodzi a i tak troche rzepaku zostaje.przez 3 godziny wyczyscilem moze z 50 kg

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

u nas wydajnosc 200kg 

a te 100zł odhektara to u nas trzeba komuś dać  żeby to skosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekaga    0

to dajcie numer do kupca na koniczynę po 9zł


koniczyna tak jak trawy kontraktujesz w jakiejś fimie czy centrali nasiennej, w moim regionie to w tym roku cena 11zl/kg netto za koniczynę czerwoną. Plon około 300kg/ha zbiór z drugiego pokosu dwuetapowo. No a co do pytania na co i po co to kupują odpowiedź jest prosta - rolnik idzie do centrali, kupuje nasiona koniczyny( za cenę znacznie wyższą) sieje a poźniej kosi na kiszonkę albo bezpośrednio zielonkę skarmia dla bydła, proste ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Witam, odświeżam temat. Chcę zapytać o wiosenne zabiegi na koniczynę, czy stosujecie jakieś insektycydy, odżywki bądź siejecie nawozy wieloskładnikowe???? Co zrobić żeby uzyskać większy plon???  Jakie środki i nawozy stosować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Tylko chwastox extra i puma Na wiosnę bronowanie tak do 10 kwietnia ,obecnie już  za póżno.Pierwszy skos do 15 .06 tak aby młócić  w sierpniu bo póżniej trudno o dobre warunki Reszta to natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Sasiad 1 maja zasiał jęczmień i od razu koniczynę czerwoną. Zaraz po siewie opryskał to stompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Ja sieje ok.1 marca jecz. z domieszką ok. 10 kg.na 1 ha koniczyny 1 maj to chyba trochę póżno na jeczmień


Wkradł się błąd -sieje ok. 1 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Witam, odświeżam temat. Chcę zapytać o wiosenne zabiegi na koniczynę, czy stosujecie jakieś insektycydy, odżywki bądź siejecie nawozy wieloskładnikowe???? Co zrobić żeby uzyskać większy plon???  Jakie środki i nawozy stosować? 

 

Warto stosować sypkimi sporo potasu dzieląc go w trakcie roku, fosfor jesienią (i/lub przedsiewnie), a azot w skromnej dawce startowej - polecam z siarką - Saletrosan lub w NPK-u też z siarką.

 

Dolistnie P, K, Mg, S i mikroelementy. Fajnie też działają aminokwasy :)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

Uprawia ktos z was wsiewke koniczyny w oszenicy ozimej? Pytalem sie w firmie ktora skupuje odemnie nasiona i twierdzili ze napewno uda sie . Wczesna wiosna opryskalem harpunem (nie mialem zbyt duzego wyboru) dalem najnozsza dawke. Za jakies 2 tyg wsialem recznie koniczyne i lekko przebronowalem a teraz chwastow kupa koniczyny nie widac . Czego to wina ?oprysku czwastow . Dobrze ze to tylko 1/3 arealu .


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lowca131
      Witam,

      do sprzedania posiadam nasiona cebuli. Możliwa wysyłka. Więcej informacji oraz cena podawana indywidualnie. Zapraszam do kontaktu. 606971792
    • Przez matias941211
      Witam. Planuje wsiac coś w mieszankę zbożowa żeby po zniwach szybko odbiło i skosic jeszcze dla krów. Co polecacie?
    • Przez farmer1111
      Witam sprzedam koniczyne czerwoną odmiany tetraploidalne jubilatka

    • Przez MarcinTargoski
      Witam
      Potrzebuję zdjęć elementów aparatu do siatki już zamontowanych na prasie. Zakupiłem aparat do siatki bez koła z gumą to by było najważniejsze zdjęcie jakie te koło idzie tam i jaka śrubę przykręca się tą ze "ślimakiem"  tego mi brak  i czy też idzie jakiś element do rozprowadzania siatki. Z góry dziękuje za wrzucenie zdjęć.
    • Przez Darozioom
      Witam wszystkich forumowiczów, i bardzo proszę o podpowiedź
      Redliny pod marchew formowałem 27 kwietnia. Maszyna której używam do formowania jest dość prymitywna wobec czego musiałem przed formowaniem zastosować deszczowanie. Mokra ziemia podczas formowania dość mocno się zbiła. Siew nasion nastąpił dzień później czyli 28 kwietnia, jednak w tym miejscu napotkałem dość nieoczekiwane problemy. Pierwszym błędem było to że ustawiłem moim zdaniem trochę za płytki wysiew (na około 1 cm), poza tym podczas wysiewu redliny były na wierzchniej warstwie bardzo  wilgotne w związku z czym mechanizm który odpowiada w siewniku za zakopywanie  nasion nie do końca sobie z tym radził i w wielu miejscach rowki pozostały nie zakryte. Tyle rowków ile mogłem zakopałem motyką. Na drugi dzień zastosowałem zabieg herbicydowy mieszaniną Racer 2,5l/ha+ Ipiron około 800ml/ha. Myślę że dałem stanowczo za dużą dawkę jak na tak płytki siew.
      Dzisiaj 5 maja (7 dni od siewu) odkopywałem nasiona w paru miejscach i zupełnie nie widać po nich żadnego kiełkowania . We wierzchniej warstwie redliny gdzie znajdują się nasiona jest na tą chwilę dość sucho.
      W programie ochrony roślin można przeczytać że środka RACER nie powinno się stosować przy siewie płytszym niż 2 cm.
      Marchwią zajmuję się dopiero 2 sezon więc stąd moje pytanie.
      Bardzo proszę o wasze opinie czy to normalne i wystarczy poczekać, czy brak oznak wschodzenia marchwi może być spowodowany tym że uszkodziłem nasiona niewłaściwie stosując środki ochrony roślin?
      Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za każdy komentarz


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj