Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:08

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus ciężko jest wybrać produkt na 40lat;] chyba, że będzie to koszyk akcji, ale jak wskazała Madzia20 nawet zarządzającym funduszami inwestycyjnymi, którzy w programie milion w portfelu inwestują wirtualnie środki i ich inwestycje są na bieżąco analizowane i korygowane, od początku programu najlepszy wynik to nieco ponad 20% i został on zrealizowany przez uczestnika, który dołączył po bessie z 2011 roku, pozostali niestety już tak dobrych wyników nie osiągnęli, więc zasadniczo ciężko jest osiągnąć lepszy niż średnio rynkowy wynik w okolicach 5%, już istotniejsze wydaje się uniknięcie podatku Belki, czy też właściwe zarządzanie bieżącym budżetem i środkami obrotowymi, obecnie nie ma problemów z lokowaniem środków w bankach, w których nie mamy konta, więc zysk odsetkowy ze środków obrotowych może w średnim gospodarstwie wynieść kilka tysięcy złotych rocznie (warto przyswoić sobie, że RORy najczęściej są oprocentowane na 0%) i nie wymaga to skomplikowanych zabiegów i analiz, wystarczy skorzystać z rankingu bankiera czy gazety i wybrać najkorzystniejszą lokatę czy rachunek oszczędnościowy, z drugiej strony trzeba jednak być na bieżąco, bowiem co chwilę pojawia się nowa korzystniejsza oferta, ja obecnie korzystam z 4 kont i troszeczkę to komplikuje życie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Dzisiaj, 11:03
  •  

#42 Share agabe72

agabe72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:41

Widzę że pojawiła się nam kolejna pani akwizytor firm ubezpieczeniowych i w pierwszym poście miażdży mnie okrutnie.Po takiej krytyce nie podniosę się z kolan do końca życia,kobieto zniszczyłaś mnie,to jest trauma.Trzy minuty później-już mi przeszło,jak na nowicjusza ostro.

Nic mi lepiej nie robi,niż zdruzgotane męskie ego choćby na 3 minuty) :-P
A tak na poważnie -czy nie lepiej wymieniać się informacjami, dyskutować, zbijać argumenty niż atakować? Atak niczemu nie służy.
Ps..warzywa pisze się przez "rz"...:-)

#43 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 20:54

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Jeszcze jeden przytyk i pomyśle ,że jesteś 40 letnią zbzikowaną singielką która myśli ,że zjadła wszystkie rozumy i dlatego nikt jej dawno porządnie nie wy..... .Po kilku latach takiego stanu kobiety robią się złośliwe i zgorzkniałe.Odnośnie błędów robię tylko te które nie wychwyci program sprawdzający ,ale zapewniam można z tym żyć i to całkiem nieźle.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share agabe72

agabe72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:01

A świstak siedział i zawijał w te sreberka.Najpierw przedstaw firmę w jakiej pracujesz,czy to jakiś krzak czy porządna firma ubezpieczeniowa.Jak to zwykle bywa rolnik będzie wpłacał całe życie a jak przyjdzie czas wypłaty spotka się z nim trzech prawników świeżo po studiach i po nieciekawej rozmowie dowie się, że nic mu się nie należy.To taki system żeby od prostych ludzi wyciągnąć kasę i naliczyć jak najwięcej kosztów i opłat ,a potem wymyśli się jakąś wymówkę .Jak macie pieniądze do oszczędzania to najlepiej założyć sobie lokatę i SYSTEMATYCZNIE wpłacać pieniądze.Może zyski będą mniejsze ale pewne bez żerowania na naszej pracy armii pośredników,prezesów i prawników.W amber gold ludzie też widzieli wielki zyski.Dla mnie bank to jednak najpewniejsza instytucja.

Nie , żebym znowu chciała zdruzgotać ego :-) , ale....co do banków: " Na przestrzeni lat 1989-2011 upadło łącznie 138 banków, przy czym aż 132 z nich było bankami spółdzielczymi."
całość info poniżej

http://media.wp.pl/k...ml?ticaid=1fe85

dla równowagi : info o TFI : "Fundusz inwestycyjny w praktyce nie może zbankrutować, gdyż nie posiada on zdolności upadłościowej. Wynika to z konstrukcji prawnej funduszu i zarządzającego nim towarzystwa, określonej w ustawie o funduszach inwestycyjnych. Zgodnie z ustawą fundusz inwestycyjny i towarzystwo funduszy inwestycyjnych są dwoma odrębnymi osobami prawnymi."

http://www.izfa.pl/p...ty.php?number=3

http://www.polskiera...uj-z-glowa-Odc9

Jeszcze jeden przytyk i pomyśle ,że jesteś 40 letnią zbzikowaną singielką która myśli ,że zjadła wszystkie rozumy i dlatego nikt jej dawno porządnie nie wy..... .Po kilku latach takiego stanu kobiety robią się złośliwe i zgorzkniałe.Odnośnie błędów robię tylko te które nie wychwyci program sprawdzający ,ale zapewniam można z tym żyć i to całkiem nieźle.

Znowu atak....zero merytorycznej dyskusji...wybaczam coraz bardziej rozbawiona :-)

#45 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:07

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Zgodzę się z tym ,że nie zbankrutuje ale jak zmarnuje połowę moich oszczędności źle grając na giełdzie?
Jeśli to cię rozbawiło to pomyśl co by z tobą zrobiły wprawne męskie ręce :D :D :D

Edytowany przez ZF9641, 18 styczeń 2013 - 21:10.

#46 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:22

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus No ale nawet jak zbankrutuje bank z naszymi odsetkami na lokatach jeżeli ktoś chce tak oszczędzać to zawsze mamy BFG który wypłaca nam do 100 tys Euro, przelicznik Euro na dzień zgłoszenia upadłości.
Chyba że ktoś ma więcej niż te 100tys :) to lepiej trzymać w wielu bankach.
Tyle że wypłacane są środki na koncie i odsetki naliczone do dnia zgłoszenia tej upadłości (jak się nie mylę)
czyli mając lokatę założoną w styczniu na rok, upadłość w czerwcu no to nasze odsetki idą w długą i nie powrócą

A jak się nie mylę nie wszystkie Fundusze Inwestycyjne czy Ubezpieczeniowe nawet np. oferowane przez bank podlegają gawarncji.

Co do parunastu nawet kont to fakt, czasami pogubić się można :) ja mam tylko 3 konta na każdym jakaś kasa, bo tu musze mieć, bo tu oszczędzam, bo tam jeszcze coś i do tego wszędzie kasa i rolnicza i osobista którą ja rozdzielam to można się zakręcić, ale czasem potrzeba chwili, wszystko ładnie ułożyć, spisać i da się ogarniać nawet gdyby tych kont było wiele.
Tylko kwestia ile mamy kasy bo utrzymywać wiele kont nie zawsze się opłaca, a większość te niby za 0 zł mają ładną * i co do czego i tak za nie płacimy

#47 Share agabe72

agabe72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:24

Zgodzę się z tym ,że nie zbankrutuje ale jak zmarnuje połowę moich oszczędności źle grając na giełdzie?
Jeśli to cię rozbawiło to pomyśl co by z tobą zrobiły wprawne męskie ręce :D :D :D

A po co zaraz grać na giełdzie ? Statystyki mówią, że na giełdzie zarabia i z tego żyje ok 3-5 % inwestorów , ok, 20% zarabia od czasu do czasu i odrabia straty, pozostali to dawcy kapitału dla tych 20 kilku %.....

Wprawne ręce...ciekawe czy byłbyś równie odważny face to face Casanovo netowy :-P

#48 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:06

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Nie ma się co za bardzo spinać co do tych oszczędności na starość bo:
po pierwsze jeszcze nikt na wsi na emeryturze nie umarł a wręcz przeciwnie renciści pomagają dzieciom
po drugie niewielu z nas rolników doczeka renty w wieku 67 a może więcej lat.Co innego płeć piękna ,żyje statystycznie dużo dłużej to niech się martwi :D

#49 Share agabe72

agabe72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 22:59

Nie ma się co za bardzo spinać co do tych oszczędności na starość bo:
po pierwsze jeszcze nikt na wsi na emeryturze nie umarł a wręcz przeciwnie renciści pomagają dzieciom
po drugie niewielu z nas rolników doczeka renty w wieku 67 a może więcej lat.Co innego płeć piękna ,żyje statystycznie dużo dłużej to niech się martwi :D

po pierwsze - uchowaj mnie Boże przed dziećmi,które żerować chcą na mojej żałośnie niskiej rencie zamiast wziąć się do roboty
po drugie - mam nadzieję, że żartujesz z tym "to niech się martwi płeć piękna"....
po trzecie- skąd taki Twój optymizm , ze się nie dożyje do 67 rż. ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:46

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Po pierwsze jak się ma dzieci to pomaganie im jest czymś normalnym i wynika z rodzicielskiej miłości , a powiedzieć o swoich dzieciach że chcą żerować może tylko ktoś kto nie
jest rodzicem i nie zna uczucia rodzicielstwa.
Po drugie jak się rozejrzeć dookoła to na jednego wdowca w wieku emerytalnym przypada 15 wdów ,tak więc wszystko się zgadza.
Po trzecie w tej chwili średnia długość życia mężczyzn w polsce to około 68 może 69lat ,w woj.łódzkim tylko 66 , a co będzie za 30 lat kto to wie.
Po czwarte jak mam całe życie oszczędzać żeby na starość być bogatym i co zrobię z tymi pieniędzmi ,ani nie przejem bo wątroba boli ,na dziwki nie wydam bo po 60 to można tylko pogłaskać .To wolę jak jestem młody pojeździć sobie dobrym nowym samochodem i żyć na poziomie .Każdy robi jak uważa , ja nie lubią jak żerują na mnie białe kołnierzyki i tyle.

#51 Share agabe72

agabe72

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 16:27

Po pierwsze jak się ma dzieci to pomaganie im jest czymś normalnym i wynika z rodzicielskiej miłości , a powiedzieć o swoich dzieciach że chcą żerować może tylko ktoś kto nie
jest rodzicem i nie zna uczucia rodzicielstwa.
Po drugie jak się rozejrzeć dookoła to na jednego wdowca w wieku emerytalnym przypada 15 wdów ,tak więc wszystko się zgadza.
Po trzecie w tej chwili średnia długość życia mężczyzn w polsce to około 68 może 69lat ,w woj.łódzkim tylko 66 , a co będzie za 30 lat kto to wie.
Po czwarte jak mam całe życie oszczędzać żeby na starość być bogatym i co zrobię z tymi pieniędzmi ,ani nie przejem bo wątroba boli ,na dziwki nie wydam bo po 60 to można tylko pogłaskać .To wolę jak jestem młody pojeździć sobie dobrym nowym samochodem i żyć na poziomie .Każdy robi jak uważa , ja nie lubią jak żerują na mnie białe kołnierzyki i tyle.

No i słusznie, że nie lubisz żerowania. Nikt nie lubi. I niech każdy robi jak uważa- tu tez się zgadzam.
Ale jak się ma rodziców w wieku emerytalnym to jest coś takiego jak obowiązek alimentacyjny dzieci wobec rodziców. A nie odwrotnie. A z miłości to dzieci starszym rodzicom powinny fundowac wczasy a nie brać kredyty pod ich renty na nowy telewizor np....Obejrzyj film "Komornik"...

#52 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:24

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Zasady funkcjonowania banków są powszechnie znane – od części klientów zbierają lokaty i depozyty płacąc za to ustalony procent, a drugiej części klientów te same pieniądze pożyczają – oczywiście na wyższy procent. Różnica w oprocentowaniu lokat i kredytów jest źródłem zysku banków. W praktyce najchętniej wybieranym przez banki klientem, któremu pieniądze są pożyczane jest skarb państwa – banki kupują obligacje. Żeby banki osiągały na tym zysk, oprocentowanie lokat i depozytów nigdy nie może być wyższe od oprocentowania obligacji.
Zatem zakładając lokatę w banku z góry wiemy, że uzyskamy niższy procent niż gdybyśmy kupili obligacje. Ponadto w większości wypadków banki żądają trwałego wkładu własnego – oznacza to, że nie możemy zerwać lokaty (wycofać pieniędzy przed terminem) pod rygorem utraty wszystkich naliczonych odsetek. Choćby do utrzymania rocznej lokaty zabrakło nam tylko jednego dnia – procenty przepadają.
Inaczej jest w przypadku funduszy inwestycyjnych. One zarabiają nie na różnicy oprocentowania (same nie gwarantują przecież jego wysokości), lecz na zarządzaniu pieniędzmi. Fundusze inwestycyjne mogą zatem kupować obligacje, a uzyskany zysk w całości przekazywać swoim klientom. Z tego powodu lokowanie pieniędzy w funduszach inwestycyjnych jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż zakładanie lokat bankowych - uzyskany procent jest po prostu wyższy.
Po drugie, pieniądze z funduszy inwestycyjnych można wycofać w dowolnym momencie nie tracąc żadnych odsetek. Wkłady do funduszy nie są bowiem oprocentowane – pieniądze są zamieniane na jednostki uczestnictwa, których wartość rośnie wraz z korzystnymi inwestycjami dokonanymi przez fundusze.
Fundusze inwestycyjne pobierają także opłaty. Te pobierane przy wpłacaniu pieniędzy do funduszy zwane są opłatą manipulacyjną i mają charakter jednorazowy. Co to oznacza? Załóżmy, że opłata manipulacyjna np. 2 proc. (w praktyce mogą być niższe, a w okresach promocji nawet znacznie niższe). Zatem wkładając 10 tys. zł, 200 zł płacimy funduszowi, który następnie kupuje obligacje skarbowe oprocentowane na 7 proc. rocznie. Po roku nasz zysk wynosi więc 7 proc. minus 2 proc. czyli 5 proc. Ale już po dwóch latach dodamy do tego kolejne 7 proc., czyli zysk wynosi 12 proc. (nie licząc tzw. procentu składanego, o którym szerzej w kolejnych odcinkach cyklu). Tymczasem na lokacie rocznej, której oprocentowanie jest niższe niż obligacji zarobimy w pierwszym roku 5 proc. i tyle samo w drugim roku. W sumie będzie to 10 proc., podczas gdy w funduszu mamy już 12 proc. Z każdym następnym rokiem różnica na korzyść TFI będzie się powiększać – oszczędzanie długoterminowe jest zatem w funduszach bardziej efektywne. Przypominamy, że w każdym przypadku należy jeszcze od zysku odliczyć 20 proc. podatek. W przypadku funduszy różnica jest zasadnicza, gdyż podatek pobierany jest przy wycofywaniu środków z funduszu (co może nastąpić nawet za 20 lat), podczas gdy w przypadku lokaty bankowej po jej wygaśnięciu.
Co więcej, fundusze mają możliwości inwestowania nie tylko w obligacje i papiery skarbowe, ale także w akcje, które jak wiadomo, mogą dawać znacznie wyższe stopy zwrotu niż obligacje. Zatem tak naprawdę wartość jednostek uczestnictwa może rosnąć znacznie szybciej niż w naszym przykładzie. Np. w 2003 r. przeciętny zysk z funduszy inwestujących w akcje przekraczał 50 proc. Dla lokaty bankowej jest to poziom nieosiągalny. W tym miejscu należałoby poruszyć kwestię ryzyka inwestycyjnego, ale o tym szerzej w kolejnych odcinkach cyklu.
Na dokładkę nasze pieniądze są w funduszach bezpieczniejsze. Choć jest to czarny scenariusz wyobraźmy sobie bankructwo banku. Klienci otrzymają pełny zwrot pieniędzy tylko do równowartości
1 tys. euro.
W przypadku bankructwa lub likwidacji TFI odzyskanie pieniędzy jest pewne, gdyż majątek towarzystwa funduszy inwestycyjnych jest oddzielony od pieniędzy wpłaconych do funduszu przez jego klientów. Co więcej, nawet po upadku czy likwidacji TFI fundusze mogą nadal funkcjonować i przynosić zyski uczestnikom, pozostając w zarządzaniu innego towarzystwa funduszy inwestycyjnych.

#53 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:05

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus Na dzień dzisiejszy przy cały czas spadających oprocentowaniach lokat ( i jeszcze na pewno spadną) TFI zacznie wygrywać...

Lecz ze stwierdzeniem że lokata na rok i 1dzień wcześniej zrywamy to kasy nie otrzymujemy się nie zgadzam bo na rynku jest sporo lokat gdzie po zerwaniu wcześniejszym dostajemy odsetki, lecz często np. pomniejszone o jakiś odsetek procentowy. Ale można znaleźć i takie aby nie tracić w razie wycofania.

TFI opłata manipulacyjna? Do tego jeszcze dystrybucyjna i zdarza się za zarządzenie (choc jej chyba do końca nie rozumiem).

Co do przypadku upadku banku mały błąd Ci się chyba wkradł bo wypłata jest do równowartości 100 000 tyś Euro.

Co do TFI i jak znajdziesz czas, podrzuć jakiś fundusz który przez min. ostatnie 5 lat dawał zyski. Ale konkretne zyski a nie jakiś wycinek.
Nie raz coś tam przeglądałam i są fundusze które przez ostatnie 6msc mogły dawać nawet i 40% zwrotu ale jak się popatrzy na ostatnie 2 lata okazuje się że wcześniej był bardzo duży spadek..

Wg mnie nie ważne gdzie, ważne aby w ogóle oszczędzać :) ja jak mam jakąś nawet niewielką nadwyżkę kasy wrzucam na swoje konto oszczędnościowe (zawsze bardzo ładnie oprocentowane) teraz gorzej ale też konkurencyjne i coś tam mam odłożone.

Jednak wydaje mi się że typowy rolnik a zwykły Kowalski zarabiający nawet i te 3-5tys to całkiem 2 inne bajki jeżeli chodzi o oszczędności :)
To są 2 przeciwległe bieguny :) Tak przynajmniej z moich obserwacji...
Ja należę zawsze trochę i do jednego bieguna i do drugiego :)

#54 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 luty 2013 - 14:24

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus no tam 100000 powinno byc,sorki, no tak lokaty niestety ale chyba jeszcze spadną.

#55 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 11 luty 2013 - 15:09

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus nie wiem jak z akceptacją ryzyka, ale mysle ze fundusz PZU Fundusz Inwestycyjny Otwarty Optymalnej Alokacji jest optymalny

#56 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 12 luty 2013 - 19:24

Prywatna renta kapitałowa do świadczenia z krus obecnie Credit Agricole ma ciekawą ofertę na lokatę 12 miesięczną na 6,5% bądź 6,3% w przypadku wcześniejszego zerwania http://www.credit-ag...aty-pod-doplaty

i przy okazji ostrzegam przed zakładaniem konta w Citibanku bankowość internetowa jest praktycznie bezużyteczna (niemożliwe jest zlecanie przelewów powyżej 25 tys zł, po 3 miesiącach od transakcji znika jej historia itd), telefonicznie przy większych kwotach też trudno cokolwiek zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share Krezus12

Krezus12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 13 luty 2013 - 12:23