Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu?

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 17:45

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? a ja tak :rolleyes: nawet z woda czasem na glinie barkuje mi przyczepnosci i musze jezdzic na blokadzie ukladu roznicowego
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Dzisiaj, 07:53
  •  

#22 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 17:49

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? u mnie sam piach, także z 3x38 nie ma co robić

#23 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 03 luty 2008 - 17:53

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? ja tez mam w przednich kola w moim U 1224 plyn !! (a nie wode ) wody sie nie leje ponewzrz w zime zamarza i cala opona jest zdeformowana . jezdzi sie jak na kamieniach !! hehe B) doje to i to duzo wiekszy ciezar dobra przyczepnosc !! ! B)

#24 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:04

ja tez mam w przednich kola w moim U 1224 plyn !! (a nie wode ) wody sie nie leje ponewzrz w zime zamarza i cala opona jest zdeformowana . jezdzi sie jak na kamieniach !! hehe B) doje to i to duzo wiekszy ciezar dobra przyczepnosc !! ! B)

A ile cie wyniosło zalanie jednego koła?

#25 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 03 luty 2008 - 18:07

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? jak kupilm ciagnik to juz mial ! naprawde nie wiem ile kosztuje !

#26 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 03 luty 2008 - 19:50

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Nigdy nie próbowałem lać wody do opony.... B)

#27 Share wojtek7211

wojtek7211

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 luty 2008 - 19:50

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Ja zrobiłem mały eksperyment do pół litra wody wsypałem 4 duże łyżki soli i rozmieszałem i sprawdziłem takim urządzeniem którym się sprawdza do ile zamarza płyn w chłodnicy i mi wykazało do -14 i postawiłem na dwór i było -15 to sie u góry zrobiła kasza B)

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 luty 2008 - 19:54

Ja zrobiłem mały eksperyment do pół litra wody wsypałem 4 duże łyżki soli i rozmieszałem i sprawdziłem takim urządzeniem którym się sprawdza do ile zamarza płyn w chłodnicy i mi wykazało do -14 i postawiłem na dwór i było -15 to sie u góry zrobiła kasza B)

Po co dociążenie zimą, pola chyba nie orzecie. Jeśli trzeba, to stosować w sezonie przy ciężkich pracach, na zimę spuścić.

#29 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 03 luty 2008 - 20:07

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? W naszym JD jak go sprowadzaliśmy to było już ładnych parę lat temu to do transportu trzeba było spuścić powietrze i się okazało że w przednich oponach była woda z solą. Ja tylko później w domu wypuściłem tyle wody ile się dało i napompowałem powietrzem i do dzisiaj z oponą się nic nie dzieje.

#30 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 luty 2008 - 22:23

Po co dociążenie zimą, pola chyba nie orzecie. Jeśli trzeba, to stosować w sezonie przy ciężkich pracach, na zimę spuścić.

no mi by sie nie chcialo co sezon pompowac opon woda, wolalbym zrobic, lub kupic roztwor i miec spokoj
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2008 - 22:30

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Wlewać tą wodę i poźniej wylewać to nie robota... B)

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 luty 2008 - 19:28

Wlewać tą wodę i poźniej wylewać to nie robota... B)

Wylać, chyba przez tydzień, należy wytłoczyc powietrzem. Jakoś nikt nie patrzy na zwiekszone zużycie paliwa z niepotrzebnym, gdy nie używanym, balastem.

#33 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 04 luty 2008 - 20:18

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Nasz 5314 ma wode w tylnych kołach i jest ok,zalali to nam w serwisie.

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2008 - 20:27

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Tak na serio to o takim czymś pierwszy raz słyszę. B)

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 luty 2008 - 12:31

Wylać, chyba przez tydzień, należy wytłoczyc powietrzem. Jakoś nikt nie patrzy na zwiekszone zużycie paliwa z niepotrzebnym, gdy nie używanym, balastem.

ale jesli maszyna ma robic tylko w polu, ciezkie prace to wlasnie spalanie bedzie mniejsze B) , bo mniejszy poslizg i kola nie musza na darmo sie obracac.
gdy to ma byc traktor uniwersalny to oczywiscie jest to bezsensowne
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 luty 2008 - 20:15

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Mi sie by coś takiego przydało bo na zetorku 5340 jest ładowacz czołowy i jak się weźmie ciężką bele na nierównym terenie to łatwo traktor wywrócić ( tak to trzeba z obciążnikiem jeździć )

#37 Share johnyblack66

johnyblack66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 luty 2008 - 22:31

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Ja jeździłem kubotom i we wszystkicz kołach miała wodę ale jakoś nie odczułem różnicy

#38 Share MCKYLO

MCKYLO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 29 luty 2008 - 23:27

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Koledzy!
Praktycznie każda instrukcja obsługi ciągnika posiada stronę odnoszącą się do balastowania ciągnika oraz jak to zrobić.
Podane są rozmiary opon oraz przybliżone wartości ile litrów/kg wchodzi do opony. Kupuje się specjalny zaworek z gumowym przewodem. Wykręca się oryginalny zawór i zakręca kupiony, przyłącza się węża od kranu i zalewa oponę, zaworek ma otwór z boku którym wydostaje się powietrze, koło musi być na podnośniku, zaworkiem do góry tak jak któryś kolega opisał, z chwilą kiedy tym bocznym otworkiem zacznie wypływać woda to zamykamy dopływ wody. Zakręcamy stary zaworek oraz dopompowujemy powietrza do wymaganego ciśnienia w środku robi się poduszka powietrzna.
Jak spuszczamy, wykręcamy zaworek i woda sama pod ciśnieniem ucieka, później koło znowu na podnośnik, wkręcamy zaworek ale już z przewodem gumowym który wkładamy przez otwór zaworka, przekręcamy koło zaworkiem do dołu aby koniec tego przewodu znajdował się na spodzie opony, gdy pompujemy powietrze, bocznym otworkiem wypychana jest reszta wody, gdy nim zacznie płynąć powietrze to praktycznie prawie cała woda z opony jest usunięta, oczywiście coś zostanie ale minimalnie.
To chyba technicznie cała filozofia napełniania i opróżniania kół ale można zalać roztworem chlorku wapnia o ile dobrze pamiętam ale to już zabawa, raz w zrobienie w odpowiednim stosunku roztworu a drugie wpompowaniu pod ciśnieniem, konieczna pompka.
Pozdrawiam

#39 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 01 marzec 2008 - 12:54

Tak jak w temacie - przyznawać się jesli ktoś wlał wode do gum i czy nie trzęsie bardziej w kabinie?

Nie wiem dlaczego, ale mi ten temat umknął troszeczkę... :P
Ale do rzeczy. Ja mam w przednich oponach NH płyn (troszke źle napisane woda w ogumieniu, bo przecież mróz by mógł to rozsadzić)
3/4 opony jest zalane. I w niczym mi ten płyn nie przeszkadza, powiem więcej on ma dociążać...
PS. I nie rozumiem określenia "przyznawać się" - co to wstyd mieć płyn dociążający w ogumieniu??? ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 20 marzec 2008 - 20:09

Jeździ ktoś na agrofoto z wodą w ogumieniu? Ja też mam w pronarze w przednich kołach wode, musiałem nalac bo z agregatem uprawowo siewnym nie dawał rady.