Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysokość i pora koszenia trawy

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share power1

power1

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:{poznawanie dużo nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych}

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:03

Wysokość i pora koszenia trawy Na jakiej wysokości powinno się kości trawę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysokość i pora koszenia trawy Dzisiaj, 21:07
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 styczeń 2013 - 21:09

Wysokość i pora koszenia trawy ?? opuszczasz kosiarkę na talerze i jazda, ja nie wnikam czy ścina mi ją wyżej czy tam niżej, czy jak ona ma być ciachnięta.
chyba że chodzi Ci o trawnik przed domem :P

#3 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:05

Wysokość i pora koszenia trawy pierwszy pokos wyżej a potrawy niżej jeśli chodzi ci o trawy na łące
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#4 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 04 styczeń 2013 - 22:10

Wysokość i pora koszenia trawy pierwszy pokos wyżej się kosi a drugi niżej ze względu na to że trawa ma czas na rozkrzewienie się po ostatnim pokosie

#5 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:26

?? opuszczasz kosiarkę na talerze i jazda, ja nie wnikam czy ścina mi ją wyżej czy tam niżej, czy jak ona ma być ciachnięta.
chyba że chodzi Ci o trawnik przed domem :P

to źle. trawa powinna być cięta na 3-5 cm. za wysoko to duże straty i kłopoty przy zbiorze... za nisko to zbyt długi okres odrostania i uszkodzenia darni...a wystrczy pokręcić paroma śrubami...

#6 Share Rendas

Rendas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:19

Wysokość i pora koszenia trawy W trawach siewnych pierwszy pokos najlepiej kosić na średniej wysokości , drugi i trzeci nisko zaś czwarty pokos kosi się wyżej żeby trawa szybciej odbiła i mogła lepiej przetrwać zimę .

#7 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:47

Wysokość i pora koszenia trawy Witam, mam pewien dylemat odnośnie obalania pokosów z traw. Wyczytałem z jednego źródła że należy ją ciąć o poranku to znaczy od godziny 5-9 ponieważ ma w tedy najwięcej cukrów w źdźbłach, zaś z drugiego źródła wyczytałem że cięcie powinno odbywać się po południu ponieważ w tedy jest najwięcej cukrów w źdźbłach i jest miej zanieczyszczony pokos. I teraz pytanie do Was kiedy najkorzystniej ciąć trawe aby miała jak najwięcej cukrów? Jeśli Możecie uzasadnijcie to na jakiejś podstawie. Z góry dziękuje za odpowiedzi :).

Edytowany przez Burn001, 22 styczeń 2013 - 12:48.

#8 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 styczeń 2013 - 14:04

Wysokość i pora koszenia trawy Ja z ''Farmera'' dowiedziałem się że trawę należy ciąć wg zasady "czym później tym lepiej" tzn. od południa do wieczora przybywa w niej cukrów i właśnie po południu zawsze staram się kosić. A co do tego co piszesz to powiem tak: zawsze i we wszystkim będą kontrowersyjne wersje, tak jak z tym co było pierwsze: kura czy jajko.....

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#9 Share Burn001

Burn001

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 15:12

Wysokość i pora koszenia trawy Nadal mam dylemat co do tego ponieważ w pierwszym źródle była informacja że to właśnie w nocy cukry przechodzą do liścia a w dzień do korzeni i te informacje same zaprzeczają sobie. Może ktoś robił testy z traw w laboratorium i się wypowie na ten temat ponieważ wartościowa pasza jest jednym z kluczy do sukcesu, dlatego prosiłbym o wypowiedzenie się większej ilości forumowiczów na ten temat.

#10 Share IMATEUSZI

IMATEUSZI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 16:15

Wysokość i pora koszenia trawy kłania się podstawówka.. :) jak wiadomo rośliny ulegają procesowi fotosyntezy. W dzień roślina wytwarza materiały pokarmowe (cukry) pod wypływem światła i dwutlenku węgla.. ( dodatkowo powstaje tlen) , a więc wiadome że wieczorem trawa bedzie miała najwięcej cukru. ;) pozdrawiam

oczywiście kosić należy przed zachodem słońca, bo później nie ma światła i roślina cukry przetwarza na własną działaloność.

Edytowany przez IMATEUSZI, 22 styczeń 2013 - 16:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 styczeń 2013 - 17:35

Wysokość i pora koszenia trawy Trawy należy kosić po południu najlepiej między 14 a 16 h. Następnego dnia po zejściu rosy należy zielonkę roztrzepać a po powiedzmy 1-2 h (zależy od pogody) można zbierać

#12 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 22 styczeń 2013 - 20:58

Wysokość i pora koszenia trawy nigdy nad tym się nie zastanawiałem kiedy należy kosić trawę zwykle pospinałem kosiarkę niezależnie od godziny i na łąkę teraz zacznę się stosować do waszych postów czyli po południu jest lepiej kosić

#13 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:20

nigdy nad tym się nie zastanawiałem kiedy należy kosić trawę zwykle pospinałem kosiarkę niezależnie od godziny i na łąkę teraz zacznę się stosować do waszych postów czyli po południu jest lepiej kosić

Jeśli kosisz łąkę z przeznaczeniem na siano to pora koszenia nie jest aż taka ważna, natomiast jeśli zamierzasz robić kiszonkę lub sianokiszonkę to pora ma znaczenie - koś po poludniu
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 30 styczeń 2013 - 17:41.
cytowanie poprzedniego posta

#14 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:20

Wysokość i pora koszenia trawy Nie chcę zaśmiecać forum to zapytam tu, napiszcie mi czy da się zrobić kiszonkę w pryzmie z nierozdrobnionej trawy, pytam bo nie mam sprzętu żeby to zebrać rozdrobnione, a w belach wychodzi strasznie drogo, nie byłoby tego dużo 1,5ha max.
pryzma a nie "pryźma"

Edytowany przez danielhaker, 30 styczeń 2013 - 17:42.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:27

Wysokość i pora koszenia trawy Oczywiście że się tak da.Ciężej będzie całość poprawnie ugnieść, a przy wybieraniu to będziesz się męczył o ile nie masz wybieraka.

#16 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 30 styczeń 2013 - 17:48

Wysokość i pora koszenia trawy Z 1,5 ha to ja bym nawet o pryzmie nie myślał. Moim zdaniem za mało.

#17 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:14

Wysokość i pora koszenia trawy Połączyłem oba tematy bo skoro pora to i wysokość koszenia w tym temacie może być.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#18 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 18:40

Wysokość i pora koszenia trawy Sorki za błędy, z wybieraniem nie powinno być problemu mieliśmy kiedyś kiszonkę z liści buraków i do jej wybierania były specjalne noże do krojenia, kiszonka wybierana była równomiernie i bez strat. A co do ilości to może będzie wiecej niż 1,5 ha bo łąk u nas jest bardzo dużo, w zeszłym roku mieliśmy kilka sztuk w belach na próbe ale to nieopłacalne (koleś zarzyczył sobie po 80 za sztukę, za prasę i owiniecie)

#19 Share Qurek

Qurek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 19:25

Wysokość i pora koszenia trawy Po 80 polskich złotych!?!?!?!?!? Jaka wielkość bel? Jaka prasa?

U mnie chłop robił zwykłą sipmą i brał po 25zł/szt, razem ze zwiezieniem, owinięciem i ustawieniem. Na koniec troche jeszcze można było wytargować, także troszke taniej wychodziło :) .

Edytowany przez Qurek, 30 styczeń 2013 - 19:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 30 styczeń 2013 - 20:33

Wysokość i pora koszenia trawy Tak 80 wiedzieliśmy że drogo ale chcieliśmy spróbować czy naszym zwierzętom to smakuje wiec zrobiliśmy 5 belek, w mojej okolicy nikt tym się nie trudni tylko ten krowiasz prasa zwykła sipma bez noży. Dlatego myślimy nad pryzmą.