Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 4230- Skrzynia Biegów

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 luty 2015 - 13:19

Sprężyna ściska tarcze żółwia ,a tarcze zająca ściskane są cisnieniem oleju,przy jednoczesnym odciążaniu sprężyny.co uwalnia tarcze o żółwia. Bardzo ważne jest ciśnienie w hydraulice półbiegów - zbyt niskie może powodować działanie zajaca i żółwia jednocześnie w zależności od obciążenia i palenie tarczek. Jeszcze jedna ważna sprawa ,przy jeździe na zającu każde naciśnięcie sprzęgła powoduje przełączenie na żółwia ,a puszczenie sprzęgła powrót na zająca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 4230- Skrzynia Biegów Dzisiaj, 09:09
  •  

#22 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 luty 2015 - 15:12

Czyli walnięte mogą być znowu tarczki z powodu sprężyn lub też niewiedzy i dużej ilości pracy w ciężkich warunkach na zającu i wciskaniu sprzęgła co powoduje jak napisałem automatyczne przełączanie na żółwia 

#23 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 marzec 2015 - 22:47

Witam ,nie mogę namierzyć tematu,a szukam porady jakie części stosować do naprawy skrzyni w moim case.Mam dostęp do Krampa oraz w pobliżu części oryginalne Case w Niedrzwicy.Może ktoś ma doświadczenie z częściami tych dystrybutorów. Od razu zaznaczam że chcę uniknąć chińszczyzny,bo nie zamierzam robić powtórki naprawy.

Do wymiany mam : łozysko wyciskowe sprzęgła,przednie łozysko wałka pośredniego( złożenie igiełkowe),tarczki cierne wzmacniacza momentu i jego uszczelnienie ,profilaktycznie -uszczelnienie sprzęgła wielotarczowego wałka WOM,jeszcze nie zdecydowałem co z synchronizatorami biegów 1-4 ,bo wstepnie brak śladów zużycia.Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 16:36

Co do cen to tarczki po około 100 za sztukę łożysko to igiełkowe 500 zł pamiętaj żeby ciśnienie się zgadzało bo jeżeli będzie za niskie to powtórny remont Cię czeka i dojdzie do tego wałek na którym jest umiejscowione to sprzęgło od półbiegów koszt bardzo duży ja czekałem 2 tygodnie aż znaleźli bo problem był i sprowadzone z francjii

Części głowy nie dam ale raczej przez granit ale ten wałek to bodaj że przez serwis case 

#25 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 22:38

Dzieki za odzew,zamówię części z serwisu Case,korzystniejsza cena i w pewnym stopniu pewność .Oczywiście szczelność sprawdzę powietrzem po złożeniu ,a później pomiar ciśnienia.

Wałek wygląda Ok,tylko puścił przedni pierścień uszczelniający.Od dłuższego czasu jeździłem z usterką,podejrzewałem zacieranie się łożyska sprzęgłowego,a okazało się, że zerwane były dwie śruby łączące tłok z tarczą dociskową,przez co podjechało mi tarcze od żółwia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share jarmul

jarmul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 sierpień 2016 - 17:15

Przeczytałem Wasze doświadczenia i chciałbym dowiedzieć się jak to zdiagnozować i zajżeć do sprzęgła półbiegów bo mam ten sam problem,za poradę z góry dziękuję,mój nr. telef. 606819603.

Dodaj odpowiedź