Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 4230- Skrzynia Biegów

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TheUrsus1224

TheUrsus1224

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:27

Case 4230- Skrzynia Biegów Witam mam taki problem z moim Case ;[ O tuż ciężko w nim wchodzą biegi (w jednej i drugiej gałce od zmiany) i nie raz strasznie przy zmienianiu zgrzytają <_< Wiecie co to może być ? może tak jest jakiś odpowietrznik skrzyni biegów ?
Bardo proszę o pomoc ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 4230- Skrzynia Biegów Dzisiaj, 07:48
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:58

Case 4230- Skrzynia Biegów ac o myślisz ze powietrze blokuje biegi:) każda skrzyia musi mieć odpowietrzeie, zapewne sprzęgło ciągnie i jak zgrzyta to już synchronizatory są na ukończeniu, bądz jest zatarta na dzwigienkach
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 12:15

Case 4230- Skrzynia Biegów Może się podłącze pod temat i zapytam: Czy w tych Case'ach jest rewers??

#4 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 marzec 2013 - 13:22

Case 4230- Skrzynia Biegów Wersje z rewersem były. Kiedyś jak ciągnika szukałem to na wersje z rewersem ciężko było trafić. O ile dobrze pamiętam to tam montowali 3 może 4 typy skrzyń.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#5 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 14:50

Case 4230- Skrzynia Biegów Synchronizatory ci poszły ale to można wymienić. Najlepiej znaleźć w necie kogoś kto sprzedaje takiego na części i wtedy kupic. Wyjdzie najtaniej.

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 18:00

Case 4230- Skrzynia Biegów skrzyń jest 2 rodzaje z rewersem lub z półbiegami
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#7 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 26 marzec 2013 - 19:18

Case 4230- Skrzynia Biegów Skrzyń jest 4 rodzaje, oprócz półbiegów, wersji z rewersem, jest skrzynia z biegami pełzającymi 16/8 i zwykła 8/4.

#8 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 20:01

Case 4230- Skrzynia Biegów w sumie biorąc te pod uwagęmasz recję
Mechanika Rolnicza.

#9 Share MirekCase4230

MirekCase4230

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 12 maj 2013 - 10:50

Case 4230- Skrzynia Biegów Pewnie to synchronizatory ja mam na drugim biegu synchron trochę podjechany ale tak się nauczyłem zmieniać biegi że nie zgrzyta, bardziej trzeba uważać przy redukcji, musisz na jak najmniejszym gazie i dłużej przytrzymać sprzęgło żeby skrzynia się trochę wyhamowała i wtedy wchodzi bez problemu ;)

#10 Share grzmot

grzmot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 16:22

Case 4230- Skrzynia Biegów cześć. czy ta się odpalić tego case 4230 na popych ? mam skrzynie z półbiegami i rewersem i słyszałęm, że się nie da, a nigdy nie musiałem próbować .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 16:23

Case 4230- Skrzynia Biegów Jak masz rewers EH to nie da rady :(

#12 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 18:34

Case 4230- Skrzynia Biegów joo coś da radę , ja pomagałem mojemu rozrusznikiem jak mi aku padło i złapał. napęd na 4x4 blokadę mostu 2 albo 3 polowa i rozrusznikiem

#13 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 19:50

Case 4230- Skrzynia Biegów Jeśli on chce na zapych to rozumiem że albo niema akumulatora albo rozrusznik padł więc twoja metoda nie zadziała.

#14 Share zetor7045xD

zetor7045xD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 17:18

Case 4230- Skrzynia Biegów mi się wydaje że mu ogólnie nie chce zapalić i chce go na zapych lecz to w niczym nie pomoże jak rozrusznik kręci ...

#15 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 22 luty 2015 - 21:20

Witam .W moim Case 4230 "padły" półbiegi,ucieka olej poprzez uszczelnienie wałka sprzęgłowego w korpusie doprowadzajacym olej do kosza z tarczami.Wobec tego zamierzam demontować skrzynię, muszę wymienić tarcze w koszu wzmacniacza momentu i przy okazji muszę zajrzeć do synchronizatorów.Dodatkowo przy pracującym ciągniku na postoju od jakiegoś czasu słychać delikatne wycie w skrzyni,które po naciśnięciu sprzęgła zupełnie cichnie.Zwracam się z prośbą do znawców tematu ,czy przy takiej naprawie konieczne jest zdemontowanie kabiny ,może wystarczy ja tylko odchylić do tyłu.Z tego co się rozeznałem ,może być problem z pokrywą skrzyni oraz z przewodem olejowym pod pokrywą na łączeniu z mostem. 

Sprawa kolejna ,spadek ciśnienia oleju na zającu powodował zakłócenia-wyłączanie się WOM ,czy prawdą jest ,że kosz sprzęgła WOM demontowany jest przez dolny otwór korpusu mostu (przystawkę napędu przedniego).Gdyby tak było to na razie nie ruszałbym tego .Z góry dziękuję .

#16 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:32

Zastanów się jeszcze nad tym czy jesteś w stanie sam to zrobić bo to wbrew pozorom dosyć skomplikowana skrzynia , chodzi o półbiegi  kosz owszem wyjmuje się do dołu żeby go wyjąc trzeba parę rzeczy zdemontować. I najpierw pomiary pomiary i jeszcze raz pomiary a nie rozbieranie i szukanie wiatru w polu

Mechanika Rolnicza.

#17 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:44

Jak napisałem znalazłem lokalizację usterki(..) - powoduje to spadek ciśnienia z 22 do 12 bar i dodatkowo wyłączanie Wom na "zającu" a przy okazji chcę sprawdzić pozostałe elementy.Z luzami między kołami zębatymi też sobie poradzę .Kosz od półbiegów do dołu ,ale nie mam pewności co do kosza Wom,bo jeżeli do jego wyjęcia nie trzeba demontowac skrzyni to nie będe go ruszał.

Edytowany przez andrzej78, 22 luty 2015 - 21:48.

#18 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:28

Co do kabiny to demontować jej nie trzeba jedynie trochę unieść i najlepiej jak ja to zrobiłem wyciąć pewną przestrzeń w podłodze co pozwala Ci uniknąć zdejmowania i bardzo ułatwia odkręcenie pokrywy i jej demontaż co do tego dźwięku ze skrzyni przy normalnej pracy ciągnika to jak byłem jeszcze u mechanika z nim to jak miał go rozjechanego i po żmudnym nasłuchiwaniu doszedł że jest tam jeden tryb który jest w pewnym stopniu zużyty lecz jego koszt to jeżeli się nie pomylił a raczej tego nie zrobił to ok 4000 tys netto kosztuje jednak nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu bo od momentu remontu nie było z tym trybem żadnego problemu

Mam też pytanie jak tema się wywiązał ponieważ był robiony remont półbiegów case 4240 i zginął mi żółw znaczy sie długo był był potem coraz słabszy i słabszy i teraz tylko na jedynce na dolnej grupie powoli jedzie ma ktoś jakąś tezę czym to może być spowodowane ? 

#19 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 23 luty 2015 - 11:16

Dzieki za odzew ,zdecydowałem że ściągam kabinę.Wycie jest słyszalne najbardziej na postoju przy wlożonym 4 biegu,ale gdzieś po środku długości skrzyni,po rezbiórce -jeżeli nie będzie to łożysko to pozostawię w spokoju.

Co do półbiegów,to z tego co wiem ,sprzęgło na "żółwiu" ma odcięty dopływ oleju, a tarczki ściskane są sprężyną talerzową.Wytarcie tarczek (niby nowe ale słabej jakości) lub osłabienie sprężyny może  powodować poślizg -brak uciągu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share szopen158

szopen158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 23 luty 2015 - 12:01

Jest tak właśnie jak piszesz na 4 biegu jest to najbardziej słyszalne i jeszcze jest też taki efekt że prędkościomierz pokazuje drobne prędkości chociaż jest na postoju,

Tarczki i sprężyny wszystko było sprowadzane z Niemiec i Francji jak również wałek na którym ten kosz z półbiegami pracuje,

A co do żółwia to właśnie mam takie przeczucie że coś z tymi sprężynami właśnie mogło się stać bo wcześniej przed remontem to najpierw zając padł i po dłuższym czacie dopiero żółw  

Dodaj odpowiedź