Zaloguj się, aby obserwować  
malina3

Czy agregat bierny z pełnym wałem nadaje się na cięższe gleby (glinę)

Polecane posty

malina3    2

Mam pytanie czy agregat bierny z pełnym wałem (pakera) nadaje się na ciężkie gleby (glinę), ponieważ mam za słabe ciągniki aby kupić agregat aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no pewnie, że tak.. jesli masz cięższe i mieszane gleby to spokojnie da rade... ja mam 1224 i do tego 3m agregat bierny z Moskita, zerknij do galerii, i polecam wał przedni rurowy, nie strunowy :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

będzie dobrze ja mam taki agregat,

miałem w nim z przodu rurowy i po 2 latach popękał i się połamał a teraz złożyłem strunowy. strunowy jest dzielony, ma na środku podporę rurowy był ciągły 3m i dla tego się połamał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na wał do przodu agregatu... na lekkich ziemiach nie zapada się mocno w glebę a gliny ładnie kruszy... bo dodam, że nie bronuję przed siewem, tylko od razu wchodzę na ostrą skibę po orce... miałem brać ze strunowym z przodu, ale dostałem z rurowym... i nie narzekam, a wręcz chwale to sobie... :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem:) chciałem dopytać bo zaciekawiło mnie to, dzieki za odpowiedż!! sam posiadam uprawke ze struną na przodzie i uwazam ze nic innego na moich glebach nie dałoby sobie rady (II i III klasy w przewadze) nawet jeden obrót łacznikiem centralnym sprawia ze wał atakuje pełną parą (jest juz drugi z prostymi płaskownikami, skośne struny powyrywały sie) a rury na tylnim pieknie obijaja glebe.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no widzisz, ja mam ciagany agregat, i mam z przodu rurowy, 3 rzędy zębów 90 stopni, i packer... i mam 3,4 gleby z glinami, ze jak przeschnie to robią się skały... i powiem że w tym roku jak siałem w orkę , abyło orane 3-4 dni wcześniej... że żadnym innym kultywatorem by tego nie rozbił, nie licząc grubera( bo przez ostatnie 2-3 lata uprawiałem gruberem przed siewnie, to dopiero wtedy gliny były pokruszone... a po tym agregacie wszystko ładnie pokruszone i wschody równe na glinach :) bo oto mi chodziło :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i mam kolejne pytanie:) powiedz mi taką rzecz jak sie sprawdza uprawa gruberem jako przedsiewna? wiem z uczelni ze należy prowadzic uprawe przedsiewna na taka sama głegokość co głębokośc siewu, w praktyce jest to troche więcej zawsze ale pomijąjąc fakt.. nie zauważyłeś zbytniego przesuszenia gleby wykonujac zabieg agregatem ścierniskowym? czy praktycznie do tego podchodząc zauważyłeś różnice we wschodach?


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

no wiadomo, ze nie da się utrzymać odpowiedniej głębokości... ale jeśli chodzi o porównanie pod brony i kultywator, to agregat podorywkowy o wiele lepiej zdaje egzamin, na glinach... bo masz elegancko rozbitą glinę... i ładnie zpulchniona glebę... dodam ,że ja mam Silo-wolfa na 3 m 13 łap... na glinie masz o wiele lepsze wschody


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

A jaki polecacie wał na średnie gleby przy czym prawie na każdym polu jest kawałek piachu albo kawałek cięższej ziemi. Chodzi mi o uprawowo siewny na przód strunowy a z tyłu packer? To modne ostatnio zestawienie lecz czy rura nie będzie dobra na tył? Czy packer na piachu ciężko nie idzie? Z drugiej strony wydaje mi się że packer rozbije bryły wystarczająco gdyż narazie jest 81KM i za szybko sie nie pojedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@goodfarmer otóz moj znajomy, sasiad przez miedze posiada uprawke ze struną na przodzie a z tyłu ma cabridge crosskil ale co ciekawe o pierścieniach z bardzo twardego tworzywa, sa duzo lżejsze niż żeliwo a efekt pracy jednakowy. o ile dobrze pamiętam agregat z famarolu

Edytowano przez RobertKowalewo

ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Widziałem na yt agregat Henryk Batyra z gumowym wałem crosskil i dość ciekawie to wyglądało. Pewnie mniej się bedzie zalepiał niż żeliwny ale czy tak samo trwały? Pierścienie są zbrojone ale czy nie będą pękać z czasem? Jest to dość ciekawa alternatywa i przede wszystkim lekki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o zalepianiu nie ma mowy bo są samoczyszczące.. a trwałość hmm zależy od producenta, jak ze wszystkim:) prawidłowo uzytkowany posłuży napewno, jesienia rozmawiawiłem ze znajomym o tym wale własnie mowi ze jeszcze nic nie uzupełniał a ma komplet. uwazam również ze to ciekawe rozwiązanie dające spore możliwości zastosowania na różnych rodzajach gleby


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1975    1

witam wszystkich , jestem tu nowy i potrzebuje pomocy, mianowicie jaki agregat uprawowo siewny i siewnik wybrać do zetora proximy 90 , diler polecił mi zastaw 2,5m co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@marcin1975 powiedz cos więcej:) jaki masz areał do obsiewania, jaką technologie chcesz stosować, rodzaje gleby, wszystko ma znaczenie..


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

na ciezkie ziemie sprawdza sie kompaktor w jednej maszynie mam 5 elementow pracuje tak jak wspominaliscie wyzej zachowanie wilgotnosci

jest wazna sprawa zwłaszcza pod rzepak...droga sprawa to stroktora grozełkowata na ileastych ziemiach i na bardzo zwiezłych niestety musze poprawiac po 2 razy..ale mam ziemie pefekcyjnie przygotowana pod zasiew

wałek strunowy +3 rzedy zebow+włuka+wałek stronowy+croskil......wada tego zestawu to nied sie pracowac w błocie...i na gżąskich piaskach

 

zeby wasz agregat dobze kruszył gline i grudki musi miec mase powyzej 700kg na 1 metr szerokosci pracy najlepiej około 1000kg na 1 metr

...a nie tak jak unia kombi szerokosc pracy 4 m waga 1200kg

 

zapraszam na yt na moje skromne filmiki..z pracy agregatem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj