Skocz do zawartości

Zdjęcie

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zyher

zyher

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 12:06

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów Witam, chciałbym kupić używany rozsiewacz nawozów za około 6 000 zł (pojemność 600-900 litrów). Rozglądałem się trochę w internecie odnośnie cen, a w szczególności interesował mnie model Amazaone ZA-X Perfect 602 lub 902.

1. Dlaczego ceny używanych 10-letnich rozsiewaczy są niewiele niższe od fabrycznie nowych modeli (np. model 902 z roku 2002 z Niemiec kosztuje 9800 zł netto i nie jest to jedyny przypadek tak wysokiej ceny - sytuacja cenowa powtarza się na polskich jak i zagranicznych portalach aukcyjnych, natomiast nowy 902 kosztuje niecałe 12 000 zł netto)? Czy płacąc 6 000 zł za używany rozsiewacz jestem zmuszony do zakupu 15-letniej maszyny?

2. Czy rozsiewacze z hydraulicznym otwieraniem mają problemy z "zapiekaniem się" siłownika hydraulicznego (słyszałem takie opinie)?

Edytowany przez zyher, 04 styczeń 2013 - 12:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów Dzisiaj, 01:12
  •  

#2 Share Kowal34

Kowal34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 12:55

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów kup nowy polski rozsiewacz i po problemie

#3 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 12:57

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów tak ale do ceny nowego musisz doliczyć jeszcze vat i wychodzi już 15 tys a sprzęt powyżej 2000 r nie jest wcale taki stary i nie aż tak bardzo różni się od jego następcy gdyż są to rozsiewacze bardziej tradycyjne i nie są naszpikowane drogą elektroniką. Jeżeli spojrzałbyś na ceny modeli z nowej generacji rozsiewaczy z elektrycznym napędem tarcz, nawigacja i czujnikami to napewno kosztowałby dużo więcej. A tak jak mówię tu aż tak bardzo konstrukcja się nie zmieniła. A co do siłownika to nie on się zapieka tylko np mechanizm dźwigni gdzieś po drodze a jeżeli siłownik ma zbyt mały przekrój to nie daje rady tego ruszyć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 04 styczeń 2013 - 16:36

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów nie kupuj polskich siewek kolega kupił nowego bżega i po 3 latach mu przerdzewiał a po za tym to czy jest na szpikowany elektroniką to zależy od cb czy sobie to zamówisz czy nie jako dodatkowe wyposazenie

#5 Share jakubczyk

jakubczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 17:33

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów Mam kunha z hydraulicznym otwieraniem i niema zadnych problemuw ;D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share johndeere5090m

johndeere5090m

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 18:02

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów Podobno jak jest słaba hydraulika w ciągniku to się zwęża.
Polecam polskie http://www.uniagroup...nd?brand.id=711
http://moto.allegro....2891320737.html
http://moto.allegro....2905608385.html

Edytowany przez johndeere5090m, 04 styczeń 2013 - 18:10.

#7 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 05 styczeń 2013 - 09:21

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów A ja słyszałem opinię sprzedawcy co ma UNIĘ i SIPMĘ i polecał sipmę za dużo lepsze powłoki lakiernicze a wysiewa również dobrze 24 m

#8 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 07 luty 2013 - 20:15

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów mam takie pytanie mam rozsiewacz nawozu amazone który sieje na 12m da rade jakoś go przerobić zeby siał na 15m

albo np przestawić wałek w traktorze z 540 na 1000 i jechać na pół gazu to by było jakies 700 obrotów wysiał by wtedy na 15 m ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 07 luty 2013 - 21:04

2 pytania odnośnie rozsiewaczy nawozów witam.zmiana prędkości wałka pomoże ci ale w mieleniu nawozu.[powaga]
a im drobniejszy(bardziej zmielony) nawóz to napewno dalej nie poleci
z doświadczenia i instrukcji szerokość zmienisz ustawieniem łopatek na tarczy, poszukaj w okolicy kogoś kto ma raucha mdsa,ew amazone model obojętny i zobacz jakie są ustawienia na 10,12,15,18m chodi o kąt i długość łopatek reśztę ustawień znajdziesz na stronie kuhna(raucha)czy amazone

oczywiście jeżeli masz reg. łopatki ale zmienić kąt natarcia i długość da sie zrobić sposobem warsztatowym.pozdrawiam

Dodaj odpowiedź