Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzegło mf 6150

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 07 październik 2016 - 19:37

sprzegło mf 6150

Chyba śruba a nie nakretka. Łączy ten gruby wałek z cienkim wałkiem sprzęgłowym. Może  simering od strony kosza masz do wymiany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sprzegło mf 6150 Dzisiaj, 20:25
  •  

#22 Share Marko-Fracek

Marko-Fracek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 08 październik 2016 - 14:53

sprzegło mf 6150

wygląda jak nakrętka a z wymianą tego simesingu to jak to wygląda skomplikowane

#23 Share Marko-Fracek

Marko-Fracek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 08 styczeń 2017 - 15:35

sprzegło mf 6150

witam mam problem rozjechałem ciągnik uszczelniłem wyciek na wałku sprzęgłowym poskładałem wszystko do kupy wszystko działa prawidłowo tylko nie mogę odpowietrzyć sprzęgła sprzęgło się pojawiło  ale po zgaszeniu ciągnika i ponownym odpaleniu brak reakcji pedał wpada i nie idzie odpowietrzyć 

ciągnik potrzebny a tu taka niespodzianka  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share dereniek

dereniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 09:44

sprzegło mf 6150

Opisze wam jak uszczelnić cieknący wysprzęglik ja robiłem to w MF 3060 trzeba rozpołowić ciągnik dla podpowiedzi za kabiną są jeszcze dwie śruby dlatego trzeba odkręcić gumy od kabiny tylko z przodu od strony silnika podnieść troche kabine i tam w środku pod kabiną są dwie śruby łączące silnik z skrzynią potem wszystkie przewody itp.. po rozpołowieniu odkręcamy trzy śruby od wysprzęglika zdejmujemy wszystko potem rozbieramy cały wysprzęglik na warsztacie i tam w środku są uszczelniacze w kształcie półksiężycy i jeszcze simmeringi koszt rzędu 100-150 zł no i patrzymy jeszcze na łożysko oporowe i tarcze czy nie jest zjarana a same uszczelniacze to bardzo prosto sie zakłada potem wszystko składamy i te trzy śruby od wysprzęglika  to jest bardzo ważne wkręcamy na specjalny klej do gwintów ponieważ fabrycznie też był składany na klej następnie zjeżdżamy ciągnik składamy wszystko do kupy odpalamy ciągnik niech jeden człowiek wejdzie pod kabine patrząc od tyłu ciągnika jest to prawa strona i jest tam odpowietrznik zaślepiony czarną zatyczką zdejmujemy go wciskamy a ten co siedzi w kabinie naciska sprzęgło kilkakrotnie następnie obserwujemy czy sprzęgło działa czy nie jak bedzie zgrzytać w skrzyni lub sprzęgło bedzie nisko brać odpowietrzamy dalej aż sie ustabilizuje.

Myśle że dobrze wytłumaczyłem 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share Marko-Fracek

Marko-Fracek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 09:08

sprzegło mf 6150

bardzo ładnie wytłumaczyłeś tylko w tym modelu jest sprzęgło mokre wielotarczowe