Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 09:28

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Ja wiosną zastosowałem taką zamianę packer/rurowy,efekt taki że wał na piaskach nie zatrzymuje się,ale na glinie gorsze rozdrobnienie brył,lecz tragedi nie ma.Niestety taki urok mozajek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Dzisiaj, 15:24
  •  

#22 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 13:25

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II

przerobiłem mój agregat nabudowany o efektach poinformuje po siewach jesiennych czy ta przeróbka coś da i przestanie się zapychać wał packera :) koszt przeróbki niecałe 150 zł więc nie majątek oby tylko zadziałało :)

I jak po zmianach bo miałeś napisać po jesiennych siewach czy przeróbka pomogła?

#23 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:48

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II pomogło i nie .:) troche to pokrętna odpowiedź ale tak jest. napewno zapycha się mniej niż wcześniej poprostu zmieniłem mu kont natarcia wału. jak mam wyczyszczony wał to super się sieje niestety jak się zalepi ziemią pomimo iż są skrobaki potrafi się zapchać. i nie potrafie tego rozgryźć do końca.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#24 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2014 - 12:40

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II a może po prostu macie źle dobrany wał do warunków glebowych... może powinniście mieć zamiast pakera wał rurowy?? bo z tego co mi wiadomo, to paker jest do typowo ciężkiej gleby... a na piaski jest za ciężki....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#25 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 11 styczeń 2014 - 13:09

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Może kluczem być też średnica wału, bo jak wiadomo o większej będzie lżej się toczył, trochę tak jak z kołem przyczepy w grząskim terenie

Edytowany przez darek1972, 11 styczeń 2014 - 13:22.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#26 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 11 styczeń 2014 - 16:37

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II problem leży w średnicy wału tzn że jest za mała średnica napewno rurowy byłby o wiele lepszy. ciekawostka jaką zauważyłem to to że nawet na piachu on się nie zapycha jak jest czyściutki natomiast jak tylko troche się oblepi zaczyna stwarzac opór w toczeniu i wtedy zaczynaja się problemy. niestety wymiana skrobaków na nowe nic nie dała.zreszta znajomy kupił podobny agregat tylko zwieksza średnicą wału i tez potrafi na piasku się zatrzymać więc chyba ta średnica musiałby wynosić z 70 cm może by wtedy nie było problemów na piaskach.

Edytowany przez lukasz27, 11 styczeń 2014 - 16:39.

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Dzisiaj, 15:24
  •  

#27 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 14 styczeń 2014 - 16:45

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II No to widać nie jesteśmy sami z problemem. Ja tam mam już dość skrobania tego wału szpachelkami na polu... Nasz agregat to Unia Ares TXL, a znajomy ma taki wał przy Kvernelandzie i nie ma takich problemów, a ziemie ma podobne. U Nas po prostu wymienimy go na rurowy i będzie spokój. Także jak ktoś chętny to zapraszam :)
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

#28 Share JELONEK09

JELONEK09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 07 luty 2014 - 07:28

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II miałem taki sam problem z wałem, już się z tym uporałem. poprostu wał miał za małą średnicę i na lekkich glebach pracował bardziej jak spych a nie ugniatał. na allegro znalazłem packera o większej średnicy i to załatwiło sprawę.

#29 Share mietuch

mietuch

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 kwiecień 2014 - 09:25

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II jelonek09 a z ilu do ilu zwiększyłeś średnicę wału? Ciekawe że ziemia zbiera się po między kołami ciągnika (u mnie są bliźniaki) co wskazywałoby że rozwiązaniem byłby wał oponowy na przednim TUZ jak wcześniej ktoś pisał.

#30 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 12:38

Wznawiam temat.

Jakieś nowe pomysły na wał Packera, żeby się nie pchał na piasku?

#31 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 19:52

Zasłyszałem, że może pomóc, żeby się mniej pchało na packerze jakby przyspawać nakrętki np, fi16 do czoła zębów na wale i wtedy niby wał ma lepsze zaparcie w ziemi. Miał ktoś taki patent?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 grudzień 2016 - 17:40

I co jakieś opinie? Czy to by pomogło żeby się mniej pchało.