Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:09

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Mam problem z walem packera na mocno piaszczystej lub bardzo suchej ziemi pcha się ziemia przed nim(na wilgotnej problem znika) i przez to wysypuje kopczyki ziemi po obu stronach agregatu co nie wygląda zbyt ładnie, a druga sprawa to jest to, ze nasypuje na zasiany obok rządek. Ma ktoś podobny problem? Może ma ktoś rozwiązanie, bo ja pomyślałem żeby miedzy sprężyny agregatu, a wal wstawić włókę, może pomoże,bo ziemia po sprężynach nie będzie luźna i może nie będzie się pchać. Nie chcę zmieniać wału bo, gdyby nie ten mankament to zaden nie zrobi tak równo jak on,no i grupy są uprawione super,mam mozaiki glebowe wiec muszę mieć taki wał. Dodam. że siew jest zawsze po orce z walami campbella i crosskila, więc w sumie nie powinna się tworzyć górka miedzy kołami, ale problem występuje. Myślę że gdyby agregat był 4m to ziemie by się rozsypała przed końcem wału, ale jest 3m więc coś trzeba wymyśleć.
Z góry dzięki za info

Edytowany przez Forsze, 03 styczeń 2013 - 17:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Dzisiaj, 05:11
  •  

#2 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:31

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II U mnie problem zniknął po dokładnym wyczyszczeniu wału i dobrym ustawieniu go. Rozkręciłem cięło, wał ustawiłem tak żeby był jak najbardziej dociśnięty, dzięki czemu zęby nie idą głęboko w ziemie, a wał ładnie dobija rozdrobnioną ziemię i pole jest dobrze i równo uprawione :)

#3 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:57

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II No ale jak zęby nie idą w ziemię to tracimy na jakości uprawy. Też mam gleby mozaikowate, ten sam problem występuje, nie mam sposobu po prostu trochę "trzymam agregat na pompie"

#4 Share proxima100

proxima100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:29

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Ja bym zrobił tak jak mówi @WujekWaa. Według mnie agregatem nie powinno się robić głębiej niż siewnikiem ;)

#5 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:57

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II dociśnij wał a i czyść jak ci się oblepi. a najlepiej to go umyj i wtedy nie będzie się miało do czego lepiać tak jak w przypadku pługa jak masz oblepione odkładnie to się źle orze a jak wyczyścisz to idzie ziemia jak wściekła
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#6 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:11

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Recepta to koła bliźniacze i wał oponowy na przedni TUZ, a kopczyki które powstają musisz zlikwidować poprzez dodanie kawałków blachy do ekranów bocznych (tych które osłaniają agregat z lewej i prawej strony).

#7 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 11:15

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Do Simson2812: Tu nie chodzi o oblepianie sie walu tylko o pchanie suchej ziemi przed toczacym sie packerem. To się dzieje przy czystym wale, akurat w kuhnie skrobaki sprawdzają się świetnie a problem zwiazany jest z przesuwaniem sie suchej ziemi przed walem i rozsypywaniem sie jej na boki.
Druga sprawa to zeby agregatu musza uprawiac bo taka jest ich rola wiec nie mozna ich zbyt mocno wyplycac,ale zgadzam sie ze zbyt gleboko tez nie moga byc
Do proxima100: nie wiem jak bys chcial tego dokonac przy siewie rzepku i uprawiac do 2-3cm, żeby nie bylo glebiej jak siew, nie widze za bardzo ze uda sie rowno uprawic zarowno na piaszczystej i zbrylonej ziemi.
Do Sokan: Twoja rada wydaje mi się najbardziej trafna, te blachy na przedluzenie istniejacych to dobry pomysl, moze kola blizniacze i wal oponowy sobie odpuszcze bo uprawa jest po orce z walami, ale blachy zrobie. Zastanawiam sie jeszcze czy wstawiona wloka miedzy sprezyny agregatu a wal moze przytrzymala by glebe zeby nie pchalo ja dalej do przodu i wtedy moze wal by ja wciagnal pod siebie szybciej.
Dzieki ogolnie za rady i jesli ktos ma cos to czekam

#8 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 16:46

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Wznawiam temat koledzy możne jakieś rady jeszcze?

Edytowany przez Forsze, 07 styczeń 2013 - 20:36.

#9 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 19:26

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Wał na przód do ciągnika i łapy max. płytko jak to możliwe. Sam mam Kuhna i niestety ekrany boczne sa z lekka za wąskie.

#10 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 06:59

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Może takie głupie pytanie ale:

Jak się ma sprawa łożysk w tym wale? Może już trzeba je wymienic?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Dzisiaj, 05:11
  •  

#11 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 16 styczeń 2013 - 07:33

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II a z jaka predkoscia siejesz? jak bedziesz za szybko jechal a wal bedzie mial za mala srednice to bedzie ci sie pchac na piaskach bo wal nie bedzie sie nadazyl obracac tylko bedzie szedl na wloka

#12 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 17:20

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Jeśli chodzi o mnie to sieję ile tylko ciągnik da radę czyli nawet do 14km/h ale przeważnie tak około 10-12km/h u mnie jest maxi pacer czyli największy i to też ma znaczenie a co do łożysk to po zasianiu 400 ha oprócz smarowania nic nie zaglądane i co ciekawe wymienione tylko 6 redliczek za kołami a reszta oryginał ale już teraz do wymiany idą :)

#13 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 21:46

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II mam identyczny agregat i problem jak Ty z tym że mój agregat jest 4 metrowy. z kilku lat siewu tym sprzętem i próbami ustawiania tego wiem jedno nic nie zrobisz. ten agregat nabudowany jest poprostu za ciężki na gleby piaszczyste możesz go myć skręcać rozkręcać łącznikiem i tak nic to nie da. na piachu będzie się zapadał w ziemię i nic nie zrobisz. ja wpadłem na pomysł i w tym roku kupuje przedni tuz i wał do niego spróbuje przed agregatem dognieść glebę może to coś da innego rozwiązania nie widze.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#14 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 12:16

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Jesli chodzi o zuzycie(lozyska) to jest zadne bo kupilem nowy i zasialem nim okolo 200 ha. Regulacja lacznikiem to niezbyt trafiony pomysl bo po pierwsze lapy agregatu powinny isc w poziemie zeby prawidlowo uprawialy(np mieszanie nawozu z gleba), jesli chodzi o dugi lacznik ten laczacy siewnik z agregatem to ustawienie jesst wymuszone tak zeby siewnik byl wypoziomowany azeby rowne szly redlice przednie i tylne. Dzieki koledzy za info ale widac ze trzeba nauczyc sie z nim zyc, bo gdyby nie ten wal to reszta jest super, dokladnosc wysiewu rewelacja, A jesli chodzi o wal to jest ten najwiekszy maxi jaki jest dostepny i dlatego wybralem KUHNA poniewaz mial mozliwosc wziecia najwiekszej srednicy packera. A wal z przodu nie wiem czy ma sens bo sieje po orce z walami campbella o crosskila wiec raczej ziemia ubita. Fakt, ze gdy zwalniam na piaszczystej glebie to jest lepiej i to jedyne wyjscie jakie do tej pory sie sprawdzilo. Moze sprobuje dac jakas wloke miedzy agregat a wal tylko ze musialbym wtedy wyrzucic jeden rzad sprezyn i zostane wtedy dwa rzedy i wloka.

#15 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 16:36

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Wznawiam temat. Jakieś pomysły?

#16 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 17:47

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Forsze Masz podobny problem jak ja od 1996 roku, kiedy zakupiliśmy z Tatą agregat uprawowo siewny (brona wirnikowa Breviglieri + siewnik Nordsten ) 3 metrowy. Od samego początku miałem problem że wał packera na glebach piaszczystych mi stawał i pchał przed sobą ziemię. Na początku jak współpracował z Zetorem 100KM to trochę podnośnikiem podnosiłem na wyczucie, jednak jak zmieniliśmy traktor na Fendta problem rozwiązałem regulacją głębikości tylnego podnośnika (pokrętłem). Jak widzę że wał zaczyna mi stawać to o jedną skale pokręcam pokrętło i ciągnik część masy agregatu bierze na siebie . Jeśli za mało to o kolejną skale przestawiam, jedyny kłopot z tym rozwiązaniem to fakt że trzeba często oglądać się do tyłu i obserwować wał i obszar przed broną wirnikową . Prętkości nie zmniejszam na glebach piaszczystych . ;)
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#17 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 29 maj 2013 - 23:36

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II ja mam zwykłego packera z famarolu i siewnik na hydropaku i też na piaskach sa takie cyrki i robie podobnie jak kolega o skalę w górę potem w dół i jest git:)

#18 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 maj 2013 - 09:50

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II ja się zastanawiam czy jakby wymienił ten wał packera na zwykły wał rurowy to ziemia powinna przez niego przelatywać i problem powinien się rozwiązać. zastanawiam się tylko czy pod ciężarem siewnika nie będzie się ten rurowy zapadał w ziemie ale jakby dał w miare gęsto tych rur to nie powinien. może juz ktoś ma takie rozwiązanie to niech sie podzileli wiedzą .pozdrawiam

Edytowany przez lukasz27, 30 maj 2013 - 09:53.

#19 Share Forsze

Forsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 czerwiec 2013 - 06:35

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II Na piaszczyste gleby ok, tylko, że rurowy nie doprawi grup na zwięzłej ziemi i tu wraca problem gleb mozaikowatych :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 08:28

Wał packer pcha ziemię, agregat uprawowo-siewny 3m nabudowany bierny Kuhn Integra II przerobiłem mój agregat nabudowany o efektach poinformuje po siewach jesiennych czy ta przeróbka coś da i przestanie się zapychać wał packera :) koszt przeróbki niecałe 150 zł więc nie majątek oby tylko zadziałało :)

Edytowany przez lukasz27, 22 czerwiec 2013 - 08:29.