Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika John Deere 2140

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zduniu123

zduniu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 14:22

no właśnie i teraz zauważyłem że ciśnienie jest bardzo dobre na tej pompie pośredniej ale teraz brakuje mi oleju na zasileniu pompy głównej więc muszę szukać gdzieś jakiegoś rozszczelnienia w moim modelu bo to jest JD 1030VU z WOM hydraulicznym. no tylko trzeba szukać

A mam pytanie to ta pompa pośrednia mikropompa co jest w skrzyni to zasila podnośnik i wałek WOM a ta zewnętrzna zasila urządzenia hydrauliczne zewnętrzna tylko?? (sorry za takie pytanie bo ja jestem lewy w tych sprawach a mój mechanik nie zna się za dobrze na JD)

Edytowany przez zduniu123, 01 marzec 2016 - 14:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika John Deere 2140 Dzisiaj, 03:08
  •  

#22 Share Konrad2112

Konrad2112

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 21:15

już pisalem, pompa w skrzyni zasila >wom>póbiegi>przedni napęd >smarowanie skrzyni biegów >>>>> reszta oleju idzie na pompę główną , która obsługuje >podnośnik>wspomaganie>hydraulikę zewnętrzną 

#23 Share zduniu123

zduniu123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 09:56

ok dzięki już chyba znalazłem chyba problem mechanik chyba źle założył zawór ciśnieniowy (tak mi się przyznał) ale się okaże jak się zjedzie nim ponownie

#24 Share Rafi2016

Rafi2016

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:12

Witam.Mam problem z JD 2040S. Po wymianie pompy hydraulicznej z przodu pojawił się mały problem. Ciśnienie na wyjściu wynosi 220atm,ale chcąc podnieść podnośnik trzeba odrobinę ruszyć kierownicą, wtedy dopiero podnosi, tylko że wówczas zanika wspomaganie. Gdy ramiona są w górze, wspomaganie wraca do normy. Dodam jeszcze że filtr hydrauliki nowy. Mój mechanik mówi że to zdrowa oznaka i że połowa JD-rów tak ma... Przed wymianą pompy tego problemu nie było, chociaż wtedy podawała tylko 80 atm i ciągnik nie miał siły podnieść agregatu,stąd wymiana pompy. Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share fd12

fd12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 30 maj 2017 - 10:39

proszę o poradę . kupiłem niedawno JD 2140 wymieniłem oleje filtry , problem polega na tym ,że popracuje trochę i siada wspomaganie kierownicy prblem jest też z podnośnikiem zaczyna szarpać. czy ktoś się z tym spotkał ? napiszcie. pozdrawiam

#26 Share kundys

kundys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 30 maj 2017 - 22:05

jaki dales olej? przed wymiana wszystko bylo ok? jesli olej odpowiedni przczyna bedzie najprawdopodobniej gdzies w srodku, jakis przeciek, ewentualnie przednia pompa, przedni zbiornik nad pompa ma posiadac olej jak silnik pracuje

Edytowany przez kundys, 30 maj 2017 - 22:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2017 - 22:43

Witam.
Przyszedł czas na naprawę awarii hydrauliki w moim JD 2140.

U mnie problem polega na coraz to wolniejszym działaniu - tura, podnośnika, orbitrola. wszystko ma siłę prawidłową ale działa bardzo wolno i jakby przerywa:
Gdy któregoś z nich używam to trzęsie nim, jakby dawał przerywane ciśnienie oleju.
Przyznać się muszę że ta awaria stopniowo nasila się od pół roku nie było jeszcze czasu na naprawę...
Półbiegi wom, wszystko działa prawidłowo.
Raz zdarzyło mi się że po godzinie pracy nie chciał mi podnieść pługa na polu, kombinowałem wajchami gasiłem zapalałem ciągnik i nic.. Pług zostawiłem na polu przyjechałem do domu, odkręciłem przewód idący do zbiorniczka hydraulicznego nad pompą główną żeby zobaczyć czy wstępna daje olej. Odpalam i nic, cisza, aż po 20s pracy nagle podał trysło ciśnieniem oleju, przykręciłem przewód i zaczął podnosić, potem zrobił jeszcze dużo innych prac i problem się nie powtórzył.
Chciałbym na początek wykluczyć orbitrol, jak to zrobić?
Czy to pasowałoby na awarię pompy wstępnej?