Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 10:32

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Kojarzę bardzo dobrze.

Co do środków do mycia i proszków, to chyba zużywa się ich małą ilość w stosunku do wody którą zużywamy w WC czy to ogólnie w łazience.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Dzisiaj, 22:08
  •  

#22 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 03 styczeń 2013 - 11:10

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola U nas w ramach "rekompensaty" za niedoszłą obwodnicę Doliny Rospudy gminy przez które ta dolina prowadzi dostały środki na budowę kanalizacji i przydomowych oczyszczalni. Od miesiąca taka oczyszczalnia działa już u nas http://pl.wavin.com/...sub&bmLocale=pl
Prosta eksploatacja i montaż pozwalający na umiejscowienie na niewielkiej powierzchni, możliwość odprowadzenie odpływu do studni chłonnej a jeśli płytkie wody gruntowe lub gliniasto-ilaste podłoże na to nie pozwalają to do rowu, oczka, stawu lub na "górkę chłonną"

Edytowany przez darek1972, 03 styczeń 2013 - 11:12.

Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#23 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 15:27

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Niektórzy załatwiają sprawę samba w inny sposób w naszej wsi o tym nie słyszałem ale podobno w niektórych wsiach ludzie porostu nie robią dna w szambie ! Słyszeliście o czymś takim ? Nie wiem jak to im wychodzi przecież po roku i tak ziemia stanie się nie przepuszczalna...
,,Zima, lato but gumowy"

#24 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 15:54

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola znam takie przypadki, beczka chce się wciągnąć przy takim czymś, normalnie galaretka, a raz się wąż tak w dno wciągnął że go nie szło wyciągnąć :D

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:18

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Nie nie wierzyć się nie chce jeden od drugiego mądrzejszy a potem o dzieci chore, zwierzęta chore, plony marne, Człowiek robi wszystko żeby nie zatruwać ekosystemu a drugi ma wszystko za przeproszeniem w d*pie. Szambo a gnojowica to dwie różne rzeczy ale co tam.. lejmy do rowu dalej. prędzej czy później człowiek wykończy człowieka....

#26 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:23

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola a nie widzisz różnicy między wywiezieniem szamba do rowu a rozlaniem tego po polu razem z gnojówką z dala od ludzi.

#27 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 17:53

a osad z oczyszczalni którego masowo się używa niby nie zawiera tych wszystkich złych składników. A druga sprawa to to że w gnojówce jest tak samo chemia od mycia dojarek.

Nie wiem jak to u ciebie możliwe, u nas jak byś miał jedno szambo do gnojowicy i do wody z płynami z dojarki to byś atestu nie dostał.

@bercik1995 +-5tys zł zbiornik ma chyba 1,5m3, może 2m3

Jaką ma wydajność taka oczyszczalnia?

Niektórzy załatwiają sprawę samba w inny sposób w naszej wsi o tym nie słyszałem ale podobno w niektórych wsiach ludzie porostu nie robią dna w szambie ! Słyszeliście o czymś takim ? Nie wiem jak to im wychodzi przecież po roku i tak ziemia stanie się nie przepuszczalna...

U mnie nie ma dna w jednym szambie, ale to szambo ma ponad 30 lat, a z tą ziemią to guzik prawda.

Ale nie rozumiem, jak mozna wylewać ścieki domowe na pole? Przecież chyba tam juz nic nie wyrośnie, w ściekach poza fekaliami są przeróżnego rodzaju substancje chemiczne takie jak proszek do prania, płyn do WC itd... Przecież to raczej zatruwa te glebe.

Nie wiem jak na polu, ale w ogródku koło szamba latem nie nadążę trawy kosić.

Edytowany przez st220, 03 styczeń 2013 - 17:56.

#28 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:04

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola @st220 niby jest taki wymóg ale nikt ci nie sprawdzi czy nie masz połączonych zbiorników.

#29 Share krzychoo124

krzychoo124

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 18:12

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Nie dawno bodajże w telewizji coś było podobnego gdzie wylewali fekalia na łąki, robili sianokiszonki i w mleku znalazły się bakterie e.coli i inne cuda. Czy to aż tak dużo te 100/150 zł miesięcznie żeby zawołać beczkę i wywieźć do oczyszczalni? Sami się ludzie trują takimi wymysłami.

#30 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:34

a osad z oczyszczalni którego masowo się używa niby nie zawiera tych wszystkich złych składników.

Osad z oczyszczalni to nie jest tylko odsączone 'gęste' ze szamba, dodatkowo stosowane jest oczyszczanie biologiczne.

Tutaj masz trochę opisane jak wyglądają poszczególne etapy i jakie mają zadanie http://www.bryk.pl/t...ia_ścieków.html

I taki osad po tym całym 'przetworzeniu' jak najbardziej nadaje się jako nawóz na pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 19:46

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola wiem że powinni tam coś dosypywać co powinno neutralizować szkodliwe składniki ale jak widzę to co przyjeżdża na samochodach to nie jestem pewny czy to robią czy tylko jak się kontroli spodziewają.

#32 Share bercik1995

bercik1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:05

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola to u nas płaciliśmy tylko 1.5 tys a kolega z innej gminny też mówił zw u nich po 5 tys chcą

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 20:30

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola @st220, wydajności Ci nie powiem ale policzona jest na 8 czy 10 domowników. Jest wszystko w papierach ale leżą one głęboko :D

#34 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 22:29

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola Ludzie!!! czy wy nie rozumiecie co to znaczy EKOLOGIA ?! Z wami to za pare lat będzie tak jak w średniowieczu, ludzie przez okno na ulice "odpady" bedą wyrzucać... ale co tam nie?! Później się dziwią że "miastuchy" na wieś niechcą przyjechać, jak K**wi z kilometra. Jak was nie stać to nie palcie papierosów albo nie pijcie piwa czy wódy to przynajmniej na zdrowie wam wyjdzie!!!
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#35 Share lemysz1

lemysz1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 611 postów
  • Zainteresowania:Zapraszam do galerii

Napisany 28 styczeń 2013 - 18:16

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola U mnie przed wybudowaniem szamba to był wychodek na zewnątrz a z kuchni wodę odprowadzałem rurami na łąkę wraz z rurami od drenarki z pola (wiadomo co leci jakieś fusy, płyn do naczyń, woda z pralki i takie tam) i w miejscu gdzie wylatuje woda posadziłem 7 topoli i albo wierzycie albo nie po piętnastu latach mają średnice 60cm i wszystką wodę wypijają i jest tam zupełnie sucho. A na drzewach rosną ogromne liście jak patelnie, widocznie takie płyny im służą. Nie chrzańcie farmazonów że domowe szambo jest strasznie szkodliwe. To raczej gnojówa zawiera dużo więcej bakterii i związków chemicznych. Zobaczcie czym karmicie zwierzęta (antybiotyki i różne inne świństwa) a na wsi jak na wsi okresowo musi walić po nosie. Powiem krótko: CZY ZWIERZĘ MA MNIEJ GÓWNIANE GÓWNO OD CZŁOWIEKA?

#36 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 28 styczeń 2013 - 19:42

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola a po wuja nam te mieszczuchy na wsi potrzebne ,żeby za krową z patelnią latać żeby takiemu mieszczuchowi przed posesją nie nasrała ,u nas tubylców jast 13 chałup a mieszczuchów 33 domki na razie siedzą cicho bo większość nielegalnie postawiła swoje domki a dwie wsie dalej już się mądrzą z tą swoją ekologią bo są na legalu.Drogą jeżdzić jeżdżą ale żeby się do równania dołożyć to po co przecierz droga gminna.Trochę zboczyłem z tematu ale nie leżą mi te mieszczuchy ekolodzy i inne nowoczesne magistry

#37 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 23 listopad 2013 - 18:05

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola A ja mam rozprowadzone po polu sączki od szamba ok 100 m i to mi wystarcza. Moje szambo ma pojemnosc ok 18 tyś litrów i dzięki sączką raz na pięc lat zamówie szambiarke z gminy która wyciągnie gęstą mase i po kłopocie
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#38 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3923 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:13

Niektórzy załatwiają sprawę samba w inny sposób w naszej wsi o tym nie słyszałem ale podobno w niektórych wsiach ludzie porostu nie robią dna w szambie ! Słyszeliście o czymś takim ? Nie wiem jak to im wychodzi przecież po roku i tak ziemia stanie się nie przepuszczalna...

Miałem przyjemność być kiedyś w takim szambie i po zakopaniu szpadlem wgłąb to max 20 cm było czarne poniżej normalny grunt powiedziałbym że nawet nie nasączony zawartościami szamba.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#39 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 18:16

A ja mam rozprowadzone po polu sączki od szamba ok 100 m i to mi wystarcza. Moje szambo ma pojemnosc ok 18 tyś litrów i dzięki sączką raz na pięc lat zamówie szambiarke z gminy która wyciągnie gęstą mase i po kłopocie

Te sączki podchodzą pod meliorację gminną czy sam zakładałeś?

Edytowany przez mlodyhef, 23 listopad 2013 - 18:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 19:29

Wywożenie szamba domowego na łąki i pola takimi rzeczami to lepiej się nikomu nie chwalić bo to wszystko jest nielegalne